Тенисот во Македонија. Игра ли некој тенис?

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.417
За денес некој? Си заминвам од утре Охрид,следна шанса во септември :P
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Колку пари е во градски парк да се игра?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Денеска изигравме една со The Edge^. :D 5-2 ме водеше, после се разбуди Хјуитот во мене, му израмнив 5-5, стигнавме на тај брејк.. 6-4 беше за него кога дојде еден 30 и кусур годишен, кој немал цел ден да не чека да играме, дојдовме до 6-6, 7-6 за Еџ па 7-7. Па на 8-7 за мене влезе тој "газдата" на игралиштето (обично секој ден така прави) и ја прекина. Моја победа било, оти он на 7-7 кажал кој го зема поенот тепа. :D Јебига, таква е културата во Македонија, немоеже да почека уште минута две. Иначе арен беше тенисот, малце дефанзивно игравме, ама имаше и по некое арно поенче. :D
 
Член од
27 април 2013
Мислења
6
Поени од реакции
1
Денеска изигравме една со The Edge^. :D 5-2 ме водеше, после се разбуди Хјуитот во мене, му израмнив 5-5, стигнавме на тај брејк.. 6-4 беше за него кога дојде еден 30 и кусур годишен, кој немал цел ден да не чека да играме, дојдовме до 6-6, 7-6 за Еџ па 7-7. Па на 8-7 за мене влезе тој "газдата" на игралиштето (обично секој ден така прави) и ја прекина. Моја победа било, оти он на 7-7 кажал кој го зема поенот тепа. :D Јебига, таква е културата во Македонија, немоеже да почека уште минута две. Иначе арен беше тенисот, малце дефанзивно игравме, ама имаше и по некое арно поенче. :D
druze a koj te prasa tebe so koj si igral i kakov bil tenisot?
temava ja gledas
ako si za igranje kazi a ne prikaski da kazuvas
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
druze a koj te prasa tebe so koj si igral i kakov bil tenisot?
temava ja gledas
ako si za igranje kazi a ne prikaski da kazuvas
Темата се вика ИГРА ЛИ НЕКОЈ ТЕНИС, а не АЈДЕ ДА СЕ СОБЕРЕМЕ И ДА ИГРАМЕ ТЕНИС. Ја сфаќаш разликата?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Не сум го видела постов. Ај денојве ак не.
Да ти кажам не сум играл тенис веќе недела и кусур, а нешто со другариве и не ми е веќе филмот пошо само се караме на тенис. Ај ќе ти пишам по ПП да ми пишиш на фб и ќе се договориме некој ден сигурно ќе одиграме на спортски еден сат онака. :D
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Да каже некој каде е најефтино да се игра тенис?
Еднаш у Палас игравме мислам дека 800 денари 1-саат или па 2-саата не се сеќавам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom