Тенисот во Македонија. Игра ли некој тенис?

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
има ли некој играно на терените во к.вода, кај мечкаров,ама не на тоа теписонот, туку глеам сеа се прошириле уште 2 игралишта на земјена подлога, дали има некој информација, колку пари шо како услови?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
269
Поени од реакции
69
Моето синче еве веќе втора год.каде што тренира тенис ,па засега задоволни сме има доста напредок и освоено III место на портокалов тенис на републичко ниво и повеќе I-ви места во клубско првенство ..што се однесува до условите за тренинзите се тешки особено зимскиот период но морам да го пофалам директорот на академијата бидејки вложува голем труд,прави големи напори за нашите деца да има каде да трењират и стојат зад децата кој го избрале овој спорт,сакајќи да изградат од нив врвни тенисери ,колку е тоа можно ќе видиме ,меѓутоа во добра соработка дете- тренер-родител би имало успех...па не се двоумете и вашите деца да тргнат по овој пат..прекрасно е чувството на секоја донесена победа,и чекор повеќе за напред.
 
С

сашенко

Гостин
Нов турнир во Илинден, втор летово. Истиот награден фонд од 150 евра, аматерски нормално и овој пат и јас сум пријавен. Ептен малце имам играно тенис последниве 4-5 месеца само еднаш :facepalm: ама и така е аматерски ќе се пробам. Една две утакмици да добијам на коњ сум :D
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Нов турнир во Илинден, втор летово. Истиот награден фонд од 150 евра, аматерски нормално и овој пат и јас сум пријавен. Ептен малце имам играно тенис последниве 4-5 месеца само еднаш :facepalm: ама и така е аматерски ќе се пробам. Една две утакмици да добијам на коњ сум :D
И да не играш, ќе имам поголема шанса да те тепам, јас веќе неколку години немам фатено рекет :D.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.963
Поени од реакции
3.441
Нов турнир во Илинден, втор летово. Истиот награден фонд од 150 евра, аматерски нормално и овој пат и јас сум пријавен. Ептен малце имам играно тенис последниве 4-5 месеца само еднаш :facepalm: ама и така е аматерски ќе се пробам. Една две утакмици да добијам на коњ сум :D
Леле бе како нема во Охрид такво турнирче, како ми се игра на турнир, поготово со награден фонд, хохо :D Иако не би имал шанси за парите, но зошто да не, битно е да се дружиме :)
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
104
Поени од реакции
44
Нов турнир во Илинден, втор летово. Истиот награден фонд од 150 евра, аматерски нормално и овој пат и јас сум пријавен. Ептен малце имам играно тенис последниве 4-5 месеца само еднаш :facepalm: ама и така е аматерски ќе се пробам. Една две утакмици да добијам на коњ сум :D
Pocnat li e ?
 
С

сашенко

Гостин
Турнирот почнува следниот викенд и нема да трае многу неколку дена е. Може и да заврши викендот незнам. Дојдете пријавете се ако ви се игра
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.963
Поени од реакции
3.441
Турнирот почнува следниот викенд и нема да трае многу неколку дена е. Може и да заврши викендот незнам. Дојдете пријавете се ако ви се игра
Ќе ме натераш Скопје да се преселам, не ми е за друго.... :D
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
265
Поени од реакции
124
Ејј малце далеку Илинден, да има нешто тука во Центар/Карпош одма се пријавувам. Еве сега направија игралишта па може слободно да организираат некој турнир.

Еве кој игра тенис од Македонија: http://ekipa.mk/News.aspx?newsId=10047
Знаејќи ги некои од луѓево мислев дека подалеку ќе стигнат но тоа е тоа.
 

Azriel

Simple Man
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.744
Поени од реакции
1.612
Изненаден сум од МТА од изборот на играчи за Европското до 18 години, а особено со изборот на Марија Д. :tapp:
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.963
Поени од реакции
3.441
Изненаден сум од МТА од изборот на играчи за Европското до 18 години, а особено со изборот на Марија Д. :tapp:
Доколку мислиш дека тоа е лош избор, тоа е сигурно поради тоа што кај нас федерациите, во сите спортови се повеќе заинтересирани за финансиски средства отколку за успех на нашите спортисти. Само колку добри фудбалери (до 17-18) години не влегуваат во репрезентацијата поради тоа што секогаш има некој со повеќе пари и повеќе врски во високите позиции па неговото дете влегува во репрезентацијата, и секако, ништо не придонесува за успехот на Македонија во фудбалот и во многу други спортови.
 

Azriel

Simple Man
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.744
Поени од реакции
1.612
Доколку мислиш дека тоа е лош избор, тоа е сигурно поради тоа што кај нас федерациите, во сите спортови се повеќе заинтересирани за финансиски средства отколку за успех на нашите спортисти. Само колку добри фудбалери (до 17-18) години не влегуваат во репрезентацијата поради тоа што секогаш има некој со повеќе пари и повеќе врски во високите позиции па неговото дете влегува во репрезентацијата, и секако, ништо не придонесува за успехот на Македонија во фудбалот и во многу други спортови.
И тоа што викаш. Џабе само зборуваме ама таков анти талент како Марија Д. не треба ни да се помисли за да се земе во репрезентација. Само сакав да кажам дека има многу поквалитетни девојчиња од неа и со подобри успеси.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.963
Поени од реакции
3.441
И тоа што викаш. Џабе само зборуваме ама таков анти талент како Марија Д. не треба ни да се помисли за да се земе во репрезентација. Само сакав да кажам дека има многу поквалитетни девојчиња од неа и со подобри успеси.
Тој е муабетот во сите спортови во нашата смешна држава, можеби има некои други поквалитетни девојчиња, но тие другите можеби не се доволно финансиски спремни за да ги задоволат главните лица на спортските федерации во Македонија.
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
265
Поени од реакции
124
Јас знам дека имаше државно првенство во оваа категорија и најдобрите (кои се пласираа во финалето) отидоа на Европсково. А во тенисот да, се знае дека огромна улога игра колку си финансиски подмачкан
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.618
Поени од реакции
407
Сум играл два три пати на земја и еднаш на бетон ама земја појак филинг ми е,и добро прашање,колку е во Кисела вода знае ли некој изнајмување еден саат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom