Тенисот во Македонија. Игра ли некој тенис?

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.914
Поени од реакции
12.402
Јас разбрав за некој терени Кисела Вода кај бензинската. Иначе сметајте ме и мене ако се собирате ;)
 
С

сашенко

Гостин
Јас разбрав за некој терени Кисела Вода кај бензинската. Иначе сметајте ме и мене ако се собирате ;)
Да тоа се терени на тепих, би можеле таму да мавнеме некоја партија немам играно на тепих до сеа.Ај ке прашам за цена па ке договориме термин
 
К

командо

Гостин
Јас разбрав за некој терени Кисела Вода кај бензинската. Иначе сметајте ме и мене ако се собирате ;)
Вчера ги видов, кај мечкаров се овие терени, добри се :) Само не знам колку е цената.. прашајте па може да играме/

Сметајте на мене.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас би дошол, ми се свиѓа тенисот само ептен сум немал прилика да играм, досега само два пати. Последниов пат беше во Ѓорѓи средново, не сум ни просечен играч зашто само двапати рекет сум фатил досега. Само сервите ми идат супер засеа : ))

Па ако се собирате и ме примате, би дошол. :)
 
М

Мaријa

Гостин
Цената на теренот кај Мечкаров, на отворено е 300 денари од саат. Со тоа што доколку немате рекет се наплаќа плус 50 денари. Најдобро би било да си закажете, затоа што во попладневните часови најчесто е зафатен теренот.
Бројот за закажување е 070 338-289. Јас ќе играм утре. :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Цената на теренот кај Мечкаров, на отворено е 300 денари од саат. Со тоа што доколку немате рекет се наплаќа плус 50 денари. Најдобро би било да си закажете, затоа што во попладневните часови најчесто е зафатен теренот.
Бројот за закажување е 070 338-289. Јас ќе играм утре. :)
Кај е тој кај Мечкаров :) ?

Ако играат четворица е по 80 ден што е супер цена. И со рекет не доаѓа повеќе од 130 што е пак одлично :).
 
М

Мaријa

Гостин
Кај е тој кај Мечкаров :) ?

Ако играат четворица е по 80 ден што е супер цена. И со рекет не доаѓа повеќе од 130 што е пак одлично :).
Во Кисела Вода, на две минути од бензиската "Мечкаров". Се надевам знаеш каде се наоѓа домот за слепи лица, има и фудбалски терен тука. Ако одиш со автобус, ќе се симнеш веднаш наспроти бензиската. Оттука кој и да прашаш, ќе те упати на теренот. Блиску е. :)
 
С

сашенко

Гостин
Ај ке прашам за цена ја утре, па да се договориме за викендов или следниот :) Незнам у форца колку е, можеме и таму на земја :vozbud:
 
К

командо

Гостин
Ај ке прашам за цена ја утре, па да се договориме за викендов или следниот :) Незнам у форца колку е, можеме и таму на земја :vozbud:
Викендддд, далеку е викенд... преку недела не можете? Среда пример...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Во Георги Димитров школото на земја ви е 350 денари од саат со два рекети. Не знам ова Мечкаров каде е и како е, ваљда повеќе вие ги знаете терените. :)
 
Член од
1 март 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Знаели некој каде се поправат скинати ракети за тенис !!!!!:(
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Знаели некој каде се поправат скинати ракети за тенис !!!!!:(
Мислиш шпанот (жиците) се скинати, а останатиот дел од рекетот е во исправна состојба, и секако да може да се шпанова.

btw. Од кој град си?
 
Член од
1 март 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Мислиш шпанот (жиците) се скинати, а останатиот дел од рекетот е во исправна состојба, и секако да може да се шпанова.

btw. Од кој град си?
Од Радовиш
да само жицата е скинана дали знаеш каде мозе да се поправе и од прикика колку пари.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.082
Во Ас е 250 денари 1 саат до 15 часот, а после е друга цена. Кој е за нека пише да се договориме. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom