Тело или фаца?

Што повеќе ве пали?


  • Вкупно гласачи
    598

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Абе најбитен е карактерот после телото и фацата е сеа не да е некоја грдотија, али побитно е шо ке има во дусхата и срцето и карактерот отколку телото и фацата!
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
hmm za kompletno zadovolstvo mislam deka i teloto i facata bar za edna vecer a za podolgi relacii pa treba da se zemaat poveke raboti vo ozbir kako i da e ubavo e da se bides kompletna licnots
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Тешко прашање на кое неможам да дадам одговор... Не е се до надворешниот изглед. Пред се е она во душата. Значи ова се некако се споредни работи кои сватете бре минливи се сакале или не. По 20-30 години нема ништо да остане ни од убаво тело ни од убаво лице.
 
Член од
10 април 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
Ииии, а ако има тело ко Keyra, а фаца ко Биљана Секулова? Или да има фаца ко Светлана Црнокрак, а тело ко Доста Димовска?

Која би ја избрал?

EEE sea mnogu tezok zibor, i ogranicen napravi ti, pa belkim ne se site luge vo realnosta kako ovie krajnosti:tapp:
ama sepak ne bi mozela da se odlucam, i tao i tao mie bitno, super sredina a toa si go najdov.
Aliiii na vaga mi se, ako ima ubava faca a nikakvo telo, NE MOZAM s takov, a ako e epten grd a super zgoedn i so takov NE MOZAM.
Sepak teloto mnogu mi znaci, pa ke glasam za telo, pribidejki znam vo realnost se naogaat sredini:wink:
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Bideljki temava e svedena na fizichki izgled, najbitno mi e da gi ima site zabi. Toa e pod telo ili 'faca'? :raz:
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
Nikola izreagiraj zoso nekako temava ti e izbegana od kolosek!Prasanjeto e sto ve pali a ne na sto pagate ili sto preferirate .Mene definitivno me pali telo ,a facata e ona sto prvo mi paga vo oci ,posebno pogledot i zabite odnosno nasmevkata !
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Златна средина е најубаво ама кога би морал да бирам ке бирам тело .... зошто ? е па дечки фаца се покрива со перница, или гасиш светло и си тераш мераци ама сало не можеш да го покриеш со перница ;)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Надворешната убавина е минлива работа,тоа што е внатре останува...Ама ај,да не го тупам,не може внатрешноста да му ја знам на некој со кој што туку сум се запознала,така да,гласав за фаца:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom