Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ги немам користено, но знам доста работи за нив, е сега пошто бараш некој кој ги користел оставам на тебе да најдеш некој кој ќе ти го задоволи одговорот.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Момци сакам да се подновам имам сега HTC ONE MINI го продолжувам договорот и се двоумам помеѓу Samsung Galaxy s5 vs Iphone 5s

Сакам мислења од оние кои веке ги користат , како се задоволни кои се предностите и кои се недостатоците ! Што сакате а што ви смета на вашите уреди !!
Ја би земал iPhone 5s ,a samsung не би земал оти брзо паѓа цената.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ја би земал iPhone 5s ,a samsung не би земал оти брзо паѓа цената.
Не ги продаваат сите телефоните за 1 година. Исто така што ако на пример, за перидот за кој го користиш S5-та понуди подобро корисничко искуство, зарем тоа нема вредност? за мене подобар телефон е изборот дури и ако изгубам 100 евра после една година, нема да ми направат разлика, тоа е 2 денари на ден за да уживам во уредот кој ми праи ќеиф во подолг период.
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Не ги продаваат сите телефоните за 1 година. Исто така што ако на пример, за перидот за кој го користиш S5-та понуди подобро корисничко искуство, зарем тоа нема вредност? за мене подобар телефон е изборот дури и ако изгубам 100 евра после една година, нема да ми направат разлика, тоа е 2 денари на ден за да уживам во уредот кој ми праи ќеиф во подолг период.
Така е да, така барем беше. Сега, затоа што S5 им е утка, па и дизајнерот го избркаа нели :) ќе вадат S6, S Alpha, и уште 100 модела други. Самсунг нема никаков респект за своите потрошувачи, нити се замара, затоа што толку има испрано мозоци со маркетинг, што пак некој ќе го купи. Но на 4-6 месеци да излезе нов модел, и да ми падне цената од 700 ЕУР на 500 за 2-3 месеца откога е кај нас, е погубна стратегија. И све помалце и помалце ќе ги купуваат само поради тоа, не поради „машината“ што е внатре, таа си е супер сама за себе.. Поздрав
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Брзо паѓа цената за разлика како ајфон ;)
Сваќаш дека ова е релативно така? 5s има послаба батерија, помал дисплеј, послаба камера, послаб процесор, помалце рам итн. Далеку е од лош уред, ама ова со паѓањето на цената незнам колку држи вода, кога ти за тој период ќе користиш уред кој нуди помалце (според мене барем)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Сваќаш дека ова е релативно така? 5s има послаба батерија, помал дисплеј, послаба камера, послаб процесор, помалце рам итн. Далеку е од лош уред, ама ова со паѓањето на цената незнам колку држи вода, кога ти за тој период ќе користиш уред кој нуди помалце (според мене барем)
Штом има овци за стрижење ќе држи вода исто како и мерцедесот :D


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214


Ovoj telefon go simna iPhone od tronot vo Kina. Snapdragon 600 so 8MP kamera i 16GB Ram, baterija 2 dena, a cena ko za iPhone 3GS :) sega kaj nas ima akcija so original maska vo boja, izgleda drama telefonot so pesok boja ili temno srebren zaden kapak.

I ekranot mu e 1cm pogolem od na iPhone 5S ;)

Sent from my MI 4W
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Богами вреди со 16гб рам :icon_lol:
Нема ниту еден од сите што ги знам што сакаат да го сменат :) но ете сите мислат дека е Lenovo, Gogeee и незнам други, а немаат поима што значи 1 недела со телефонот.

Еве јас ви давам Mi 2S некој да го проба 1 недела, и ако нешто не му се допаѓа да го врати и нормало да не го плати :) кој е заинтередиран нека прати ПМ.. позз

Sent from my MI 4W
 

Kajgana Shop

На врв Bottom