Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Планирав на ново, но после сите овие коментари дефинитивно ќе одам на S2.
Благодарам на одговорите :)
Јас користам Галакси Нексус, ако можеш и него да го ѕирнеш. Одличен е телефонот. Според мене подобар од Галакси Ѕ2, пред се заради екранот и резолуцијата.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
130
Поени од реакции
140
Го имам овој модел веќе една година, немам никакви проблеми со Wi-Fi и тачот, но дека лагира т.е. страшно е спор тоа е точно. Затоа го користам како втор телефон. Ако можеш земи си, како што ти пишаа, Galaxy SII и ќе немаш никакви проблеми. Ѕвер телефон. :)
Чудно,сите што имаат xperia arc s викат им кочел а има 1.4ghz процесор
јас имам xperia arc и воопшто не ми кочи со 1ghz процесор
така да xperia arc ftw :cool:
 
A

Avenger99

Гостин
И јас се чудам стварно,сестра ми го има веќе повеќе од 6 месеци и телефонот си функционира одлично..
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Чудно,сите што имаат xperia arc s викат им кочел а има 1.4ghz процесор
јас имам xperia arc и воопшто не ми кочи со 1ghz процесор
така да xperia arc ftw :cool:
Не е само до хардверот, може и од софтверот да има лаг. Првата серија на Galaxy SIII во светот исто така имаше лаг од софтверот, знам дека се жалеа на XDA форумот.
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Здраво , се извинувам што создавам нова тема,ама не најдов нешто вакво па затоа надевам се дека нема да ми замерете :oops:.
Треба ми мала помош и ваше мислење во врска со следново ..
- Имам HTC HD2 , и сакам да го заменам за Alcatel 995 , но малку се двооумам дали да го сменам или да продужам да го користам ... ?
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Здраво , се извинувам што создавам нова тема,ама не најдов нешто вакво па затоа надевам се дека нема да ми замерете :oops:.
Треба ми мала помош и ваше мислење во врска со следново ..
- Имам HTC HD2 , и сакам да го заменам за Alcatel 995 , но малку се двооумам дали да го сменам или да продужам да го користам ... ?
Од алкател бегај подалеку (y)
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
Треба ми мала помош и ваше мислење во врска со следново ..
- Имам HTC HD2 , и сакам да го заменам за Alcatel 995 , но малку се двооумам дали да го сменам или да продужам да го користам ... ?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
130
Поени од реакции
140
Треба ми мала помош и ваше мислење во врска со следново ..
- Имам HTC HD2 , и сакам да го заменам за Alcatel 995 , но малку се двооумам дали да го сменам или да продужам да го користам ... ?
добар е и алкателот, нема да направиш грешка ако направиш замена
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
добар е и алкателот, нема да направиш грешка ако направиш замена
htc е малку постар модел, а алкателот е понов модел. Имат слични спецификации али htc подрже 6 оперативни системи, и сега незнам што да правам. o_O
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
htc е малку постар модел, а алкателот е понов модел. Имат слични спецификации али htc подрже 6 оперативни системи, и сега незнам што да правам. o_O
Е па ако планираш да го мењаш оперативниот систем на секој 3 месеци тогаш држи го овој телефон :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
130
Поени од реакции
140
htc е малку постар модел, а алкателот е понов модел. Имат слични спецификации али htc подрже 6 оперативни системи, и сега незнам што да правам. o_O
да, али гледав разлики помеѓу овие 2 телефони и алкателот во повеќето работи победува
тука
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
202
Поени од реакции
235
да, али гледав разлики помеѓу овие 2 телефони и алкателот во повеќето работи победува
тука
Исто и јас гледав споредби помегу двата телефона и алкателот има некој подобри работи али некако не ми се ногу издржливи како телефон или грешам ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom