Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
23 септември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
0
Дали некој го има работено телефонот Sony Xperia J има добри перформанси но многумина се жалат поради екранот,камерата,многу слаб процесор (лагува)...па сакам да знам дали е ова вистина или само лага.
 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
177
Поени од реакции
97
Јас секогаш споредувам со gsmarena.com. Многу детални информации има за (приближно) сите телефони, а има и опција за споредување.

А ако сакам да видам подетално како личи и сл. барам на youtube reviews :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Дали некој го има работено телефонот Sony Xperia J има добри перформанси но многумина се жалат поради екранот,камерата,многу слаб процесор (лагува)...па сакам да знам дали е ова вистина или само лага.
Го штракав у салон на T-Mobile пред некој ден, не е лош, ама екранот некако не реагира убаво, не е доволно осетлив, изгледа е тоа проблем со поевтините телефони на Sony, еве и Xperia Tipo-то има таков проблем. Али сепак, entry level device, не можеш за тие пари да очекуваш чудо.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Сакам да земам телефон, но се мислам помеѓу овие два.Ако имал некој искуство со овие два телефона нека напише кој е подобар, фала.

VS
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Сакам да земам телефон, но се мислам помеѓу овие два.Ако имал некој искуство со овие два телефона нека напише кој е подобар, фала.

VS
VIP Droid XL = Alcatel OT 991. Само е брендиран од VIP, истиот телефон.








Расчепкај по форумов, ќе видиш дека сите го плукаат телефонов, голема мана му е што има малце RAM, и кочи, се багнува лесно, итн...

L3-ката е ептен пластичен телефон, ако веќе сакаш ефтин а добар телефон, земи Sony Xperia Tipo. Освен што екранот му е малце заебан (или мене ми е чуден и не сум навикнат), друга замерка немам, одличен е.


И на крај, би те посоветувал да ѕирнеш на страната на T-Mobile, пред 3-4 дена извадија ептен јака тарифа, а и телефоните им се далеку поефтини од VIP.

http://www.t-mobile.com.mk/public/ponuda-na-telefoni.nspx

И колку и да не ти се верува, разговорите се стварно неограничени во мрежата на T-Mobile и T-Home, буквално ако сакаш 24/7 седи на телефон, ќе плаќаш 500 денари месечно. Плус, имаш 3 GB интернет и 100 минути кон други мрежи, што мислам дека е многу боље од чкарт понудата на VIP.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
И колку и да не ти се верува, разговорите се стварно неограничени во мрежата на T-Mobile и T-Home, буквално ако сакаш 24/7 седи на телефон, ќе плаќаш 500 денари месечно. Плус, имаш 3 GB интернет и 100 минути кон други мрежи, што мислам дека е многу боље од чкарт понудата на VIP.
На вип сум затоа, прочитав доста негативни коментари за алкателот, ама LG-то некако добро делува, да не имаш искуство со него? Иначе доста го препорачуваат Tipo, па ќе видам ако не го фалат LG, може да го земам и Tipo-то, иначе фала. :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
На вип сум затоа, прочитав доста негативни коментари за алкателот, ама LG-то некако добро делува, да не имаш искуство со него? Иначе доста го препорачуваат Tipo, па ќе видам ако не го фалат LG, може да го земам и Tipo-то, иначе фала. :)
Нема гајле, немам искуство со LG-то, али иди на Tipo, боље е :).

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4461&idPhone2=4718

Во сите сегменти го "јаде".. :)
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
100
Поени од реакции
3
МЕ ИНТЕРЕСИРА КОЈ Е ПОДОБАР
VODAFONE SMART 2
LG T 385 WI-FI
LG OPTIMUS L3
А ШТО ЌЕ КАЖЕТЕ ЗА ВИП СЕГА ШТО ГО НУДИ ОВОЈ ТЕЛЕФОН
DROLT XL........
 
Член од
2 март 2011
Мислења
99
Поени од реакции
12
На вип сум затоа, прочитав доста негативни коментари за алкателот, ама LG-то некако добро делува, да не имаш искуство со него? Иначе доста го препорачуваат Tipo, па ќе видам ако не го фалат LG, може да го земам и Tipo-то, иначе фала. :)
LG го има сестрами и задоволна е барем за потребите што ги има она од телефонот претежно го користи за зборење и прверување на маил лоша страна според мене е што има лоша камера навечер вака преку ден е ок не е нешто посебно иначе добро е телефночето бар до сеа нема покажано некој недостаток нит па закочил ама според мене типото каде каде е подобар имаш подобар андроид поголема внатрешна меморија од ЛГ каде каде другото горе доле е исто ама типото е и понов телефон така да оди на ТИПО
 
Член од
3 март 2008
Мислења
29
Поени од реакции
5
Се мислам помеѓу два телефона Htc one x i samsung s3 што мислите кој е подобар??
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Сакам да земам телефон, но се мислам помеѓу овие два.Ако имал некој искуство со овие два телефона нека напише кој е подобар, фала.

VS
Вип дроидот,т.е. алкателот... во се е подобар од ЛГ-то.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Се мислам помеѓу два телефона Htc one x i samsung s3 што мислите кој е подобар??
Јас би го земал на твое место Самсунг С3. Не сум имал сусрет со ХТЦ-то ама имам чепкано С3ка и ми прави мерак, брз е, добар екран и толку можев да забележам :) Двајца другари го имаат и се презадоволни. Другари со други ХТЦ телефони не се многу задоволни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom