Телефонски муабети

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Колку муабетите? Дали сте од оној тип луѓе кои заборават кога почнале со муабет или ве нервира долгото муабетење?

Обично велат дека повеќе жените "заспиваат на телефон", а мажите се оние кои немаат живци да општат долго време по телефон. Што мислите, така е? Сметате дека е непотребен трошок и дека со два-три збора можете да се разберете?
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Ic nejkam telefonski razgovori, osobeno koa nekoj me bara na domasniot. A najmnogu mrazam koa treba jas da pobaram nekoj :icon_mad:

Na mob e drugo.
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
denes ne tolku mnogu.....ali porano znaev da otkacam edno 5-6 saati na telefon...se razbira ako od drugata strana e mojata "ljubavi".....:))))
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
koa ke pochnam da praaam moabet na telefon nema kraj ama praaam po 20 minuti najmalce toa e chudo eej !!! obozavam da zboram na tel !! znam deka se prai smetka i se ama nemozam da se razberam samo u 2 3 zbora znachi sednuam na tel i praaam moabet za se i seshto taka da 20 min najmalce uvek e taka duri i od doma koa ke mi se javat tuka u usa po 20 do 30 minuti praime moabet
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Зависи со кого прам муабет.. ако е женската.. долгоооо... али то порано..
сеа неам телефон така да од мобилен ако се погоди да се јавам негде, строго службено :))
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
257
Поени од реакции
0
I jas zaspivam na tel.Ama resiv da pocnam da se kontroliram malku.Isto kako dajdo praam muabet najmalku po 20 min.Se mi e isto dali pravam muabet na domasniot ili mobilniot.Smetkata ne ja gledam.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Муабет правам телеграфски. Она што е неопходно и крај.
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
не, не праам долги муабети. скоро цело време сум со најдобрите другари, така да нема потреба
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
78
Поени од реакции
0
Kakov fiksen koa ke zvoni kosa mi se diga znam deka e za brat mi.samo Mob za mene (momentalno neam :(()
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Епа вака
Телефон е за договор,а не за разговор
Кај мене сестра ми е таа што заспива на телефон,а мене најдолгиот муабет ми е 15 минути,и тоа го правам еднаш на неколку месеци.Обично разговорите ми се по неколку секунди и евентуално до 2/3 минути,ако има некое недоразбирање.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Woooooow....ама знам да забегам со муабети...ц ц ц ц ц....и тогаш кога ќе сакам да завршам некој разговор на кратко, пак не е пократко од 5 минути :blabla: .
Ехххх а сметките на крај...:ija:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
А од каде потребата да се зборува толку многу по телефон?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
За темава добив идеја, гледајќи како програмчето за телефонија полека си брои минути додека една жена разговараше на телефон. Од оние кои доаѓаат маж и жена, мажот секогаш чека надвор, нервозно пуши цигари додека женичката си разговара и уво не и чуе колку прај муабет. Секогаш мажите се правдаат со муабетот: "Ајде оди ти, јас овде ќе почекам, да не се пикаме во кабина двајцата":icon_lol: Или влегува и нецела минута ќе разговара, па жената продолжува понатаму.

Како помала многу висев на телефон, интересно не знам зошто ми беше, секогаш се карав со моите за сметките. Сега веќе не ми ни оди памет да прам долги разговори, се јавувам само да се договорам каде и кога ќе се оди на кафе, а и тоа ретко зошто со пораки се разбираме.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
FortunE напиша:
Како помала многу висев на телефон, интересно не знам зошто ми беше, секогаш се карав со моите за сметките. Сега веќе не ми ни оди памет да прам долги разговори, се јавувам само да се договорам каде и кога ќе се оди на кафе, а и тоа ретко зошто со пораки се разбираме.
Мислиш? По колку разговараш со мене? Под 20 минути било некогаш? Па и да сме биле договорени за све? :kez:
Јас повеќе киснев на телефон порано, или со дечко или со другарки без оглед дали сме се виделе пред тоа или ќе се видиме одма после тоа. Во последно време не. Ретки се моментите кога ќе се слушнеме со Форчн (обично порака "идам":icon_lol: ), и само со неа општиме милион! Со неа никогаш неможеме да се донакажеме све, затоа. :je:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Од кога почнав да работам го замразив телефонот. Во рок од 3 месеца колку го имам мобилниот сум правел муабет со тие што ми ѕвонеле околу 8 саата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom