Телефонирање кон фиксна мрежа преку интернет - можно ли е?

Член од
9 мај 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Dali nekoj znae od USA/Kanada dali ima nacin da se zbori neograniceno so Makedonija za fiksna mesecna pretplata?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Знам дека преку Скајп може, и има некои си напраија бизнис, што имаат ставено пари на нивната сметка, ги продаваат акаунтите. хехехе
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
Dali nekoj znae od USA/Kanada dali ima nacin da se zbori neograniceno so Makedonija za fiksna mesecna pretplata?
De be druze imas skoro od site tel kompanii taa opcija,jas ja koristam optimumonline za 20$ 300 min so makedonija.....
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Јас имам еден познаник кој преку скајп беспари телефонира на фиксни телефони низ цел свет. Незнам како го напраил тоа, можда нешто хакнал ама знам дека пари нема давано за кредити
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.093
Поени од реакции
163
Јас имам еден познаник кој преку скајп беспари телефонира на фиксни телефони низ цел свет. Незнам како го напраил тоа, можда нешто хакнал ама знам дека пари нема давано за кредити
Rasprasaj go drugar ti i kazi ni :)
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Тука имате 10 секунди бесплатен разговор за Македонија. Мислам дека денес може два пати да се јавете, наредните две јавувања треба да бидат преку еден ден, значи не утре туку задутре. Завчера пробав да се јавам на брат ми на мобилен, ѕвонеше и направив 10 секунди “муабет“, ама денес не бива нешто на мобилен, а за фиксен не знам не сум пробал.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јас имам еден познаник кој преку скајп беспари телефонира на фиксни телефони низ цел свет. Незнам како го напраил тоа, можда нешто хакнал ама знам дека пари нема давано за кредити
За Skype дефинитивно треба кредит не е возможно бесплатно што и да направи.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Јас имам еден познаник кој преку скајп беспари телефонира на фиксни телефони низ цел свет. Незнам како го напраил тоа, можда нешто хакнал ама знам дека пари нема давано за кредити
Те лаже 100% има опција да платиш фиксна цена за неограничени разговори во целиот свет
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Тука имате 10 секунди бесплатен разговор за Македонија. Мислам дека денес може два пати да се јавете, наредните две јавувања треба да бидат преку еден ден, значи не утре туку задутре. Завчера пробав да се јавам на брат ми на мобилен, ѕвонеше и направив 10 секунди “муабет“, ама денес не бива нешто на мобилен, а за фиксен не знам не сум пробал.
Да супер е работи, инаку имаше уште една страна каде што можеше и подолго да се зборува. Инаку кредитите за јавување на многу страни се навистина евтини дури поевтини и од нашата локална тарифа во земјава но секогаш е проблем плаќањето кон надвор поради нефункционирање на одредени сервиси пример paypal.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
има едно magic jack но со него мозес да вртиш само во америка се плаќа 20 долари годишно:toe:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
133
Поени од реакции
9
Тука имате 10 секунди бесплатен разговор за Македонија. Мислам дека денес може два пати да се јавете, наредните две јавувања треба да бидат преку еден ден, значи не утре туку задутре. Завчера пробав да се јавам на брат ми на мобилен, ѕвонеше и направив 10 секунди “муабет“, ама денес не бива нешто на мобилен, а за фиксен не знам не сум пробал.
Ова повеке не работи изгледа вртев и ми вели:
This call direction is not supported
И на фиксен пробав,и на мобилен,космофон и вип и ништо :(
 
Член од
21 август 2009
Мислења
123
Поени од реакции
49
или ако не ти се плаќа на пример со помош на deepfreez и voip можеш да правиш муабет колку сакаш:
1 го замрзнувас компјутерот
2 инсталирас voip програмот прарвиш user и нормално завршува тука регистрацијата.
3 правиш рестарт и пак си е се на место нема ништо зачувано во регистри зашто е замрзнат.
после си правис колку сакаса useri и последниот user го користис се јавуваш имаш околу 5 мин free
според мене за ваква работа најбољи е http://www.lowratevoip.com/ :vozbud:
и така јас си терам веке 2 години си правам муабет со роднини од канада од интернет на домашен
позз се надеевам дека ке се снајдете :D
p.s никако инсталирање програмот на незамрзнат компјутер зш влегува во регистри и крај 1 користиш 5 мин после нареден формат тогаш едиствено ако не те мрзи да се замарас со регистри да бришеш
ПОЗЗ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom