Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Малце офф топик.
Сепак најдобра солуција е да си направите бек ап и еден формат.
Сепак мислам дека ќе имате понатамошни проблеми иако ќе ви помогнат горенаведените програми и трикови.

Јас за среќа ги намам тие вируси.
Kaspersky ме штити. Ви го препорачувам на сите. Нема подобар анти вирус, па што сакате зборите. Прегледајтеги страните за топ анти вирусни програми.
Тазе формат - не отвора mediafire.com, imageshack.us (некој слики) итн.

Најверојатно проблемот е до Сербија телеком, а не до Македонски Телеком.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Малце офф топик.
Сепак најдобра солуција е да си направите бек ап и еден формат.
Сепак мислам дека ќе имате понатамошни проблеми иако ќе ви помогнат горенаведените програми и трикови.

Јас за среќа ги намам тие вируси.
Kaspersky ме штити. Ви го препорачувам на сите. Нема подобар анти вирус, па што сакате зборите. Прегледајтеги страните за топ анти вирусни програми.
Тазе формат - не отвора mediafire.com, imageshack.us (некој слики) итн.

Најверојатно проблемот е до Сербија телеком, а не до Македонски Телеком.
Не помага формат :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Се пополнува барање за зголемување на брзина и во зависност од тоа дали има услови ќе се инсталира. Тоа значи треба да се испита линијата дали поддржава и модемот дали е АДСЛ2.
ПС. Не се потпишува нов договор само се пополнува барање врз база на стариот.
 
H

HITCH

Гостин
Денес интернетот ми е катастрофа само кај мене е вака или кај сите?
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
И кај мене е тапа 4 дена , споро е нишо не отвара , не можеш клип да гледаш нишо:S

Таа прееска ми вика да сум и кажел матичен број и некој код таму за да поднела барање да ми зголемат брзина , кај да го најдам тоа ?:(
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
И кај мене е тапа 4 дена , споро е нишо не отвара , не можеш клип да гледаш нишо:S

Таа прееска ми вика да сум и кажел матичен број и некој код таму за да поднела барање да ми зголемат брзина , кај да го најдам тоа ?:(
Е каков код де, објасни па и ти :)
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.394
Поени од реакции
581
Таа прееска ми вика да сум и кажел матичен број и некој код таму за да поднела барање да ми зголемат брзина , кај да го најдам тоа ?:(
Матичен број ќе си најдеш у лична карта , а кориснички код имаш на месечната сметка од T-HOME , види горе десно ...
 
H

HITCH

Гостин
Јас сега се јавив партал ги направив и тој ми вика немој да и викате мене јас не сум крив АБЕ ДА ИДЕТЕ У П.М. ВИ ПЛАЌАМ 2500 ДЕН МЕСЕЧНО ЗА ДА МЕ ВРТИТЕ СЕЉАЦИ ГЛУПИ
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Jas 2 pati zvonam na 171 i 2 pati go dobivam istiot odgovor, deka po avtomatizam ke mi bide zgolemena brzinata i deka nema potreba od nikavi baranja.

Prasanjeto e koj laze, dali informaciite na sajtot ili na 171?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Brzinata za internet pristap DO XX Mbps ! ! !
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Дали после мигрирање од Call&Surf comfort во comfort + треба додатно да се јавува човек за зголемување на лимит и брзина ?

Потпишав договор пред 4-5 дена.. па дали треба да се јавам или по автоматизам ке се среди работата ?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Дали после мигрирање од Call&Surf comfort во comfort + треба додатно да се јавува човек за зголемување на лимит и брзина ?

Потпишав договор пред 4-5 дена.. па дали треба да се јавам или по автоматизам ке се среди работата ?

Е тоа брат никој неможе точно да ти каже.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom