Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Не може да му се синхронизира линијата со повеќе изгледа.
Еве кај мене како е


:pipi:
Не е фер!!!!!!! Ако го исклучам и уклучам рутерот можно е и јас кога ќе проверам да има 8 или 10мбпс? :nesum::nesum::nesum:
 
P

Princ

Гостин
Не е фер!!!!!!! Ако го исклучам и уклучам рутерот можно е и јас кога ќе проверам да има 8 или 10мбпс? :nesum::nesum::nesum:
Ако имаш некој од комфорт пакетите (обичниот - 8, плус - 10), можно е, зошто да не :pipi:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
ах овие телекомци да пуштат барем 1 мегабит аплоад, малку е ова
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ако имаш некој од комфорт пакетите (обичниот - 8, плус - 10), можно е, зошто да не :pipi:
Комфорт плус имам.... али курац. Ми се плаче кога кај вас гледам 10 постигнувате а кај мене само 5:uvo:
 
H

HITCH

Гостин
Браво т-хоум... :jaj:



Гледам се подобриле, ја зголемиле брзината кај некој...:uvo:
и кај мене е срање денес беа демек требало Nod32 Antivirus Bussiness Edition да ставам абе трчај лажи се ми сменија кабелче и демек сега ќе фура ми идеша да му ја треснам една да не знае каде да се заврти ама :toe:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Денес и кај мене се спушти не знам само зошто да не биде работата бутај им на тие што имаат маx-tv или конфорт а кради од обичните 100ки или другите дсл.

Еве денес како е

Down Stream 4096kbps Up Stream 768kbps
Го ресетирав рутерот 4 пати и варира до 4128 максимум иде.
Да не знае некој што е финтава ? :toe:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167

е сега ако имам 8 мегабита, би требало торентот да иде со 1 мегабајт у секунда
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Mislam deka na speedtest ne e tolku precizno merenjeto, a plus po 20% t-home kinat obavezno taka da gore dole ti e ok brzinata i kaj mene e isto, nikogas nema da gi imame tie brzini so gi pisat vo dogovorot i nikade vo svetot i toa go nema.
Kako ke dokazes deka e tocna taa brzina so ti ja meris???
Speedtest ima zagubi, po torent isto taka nemozes da se orentiras, a i vo dogovorot stoi deka moze da varira brzinata vo zavisnost od globalnoto opteretuvanje.
Mislam deka nema sto da se bunime posto sepak sme obicni korisnici da sme pravni lica togas e druga rabota.:toe:

Samo neka bide denovive kako so e i super e da ne bide kako so bese vo januari.
 

McMurphy

натчовек
Член од
14 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
33
down 670kbp/s , up 90kbp/s.Од утре ако ме праша некој што нет користам ке му кажам GPRS, ова нема смисла.
 
P

Princ

Гостин
Жалете се и барајте секој ден да ви средат интернетот. Тоа е НИВЕН проблем и ОНИ треба да си го средат. Немојте по форуми, нема скоро никаков ефект тоа. Ако не сакаат, барем денес има неколку опции како кабелски оператор, неотел, ох.не... Што и да одберете, ќе добиете повише од 600Kbps брзина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom