Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
P

Princ

Гостин
Тони, со оваа инфраструктура и бакаров ограничени се и они на максимум од околу 10 Mbps. Значи и да сакаат, не можат повише.
А бидејќи ни јас ни Ljupco Meljata не работиме во телеком и не можеме нивни официјални планови и идеи да кажеме туку само свои мислење, јас мислам дека тогаш ќе се отворат реални опции за да добиеме солиден интернет... Најголемиот пакет очекувам да е со вкупна брзина од 24Mbps, а нешто откако ќе ја постават оптиката се обложувам дека ќе покачат брзини барем на 10Mbps, може и со 16ка да не изненадат. За лимитот можам да прогнозирам дека на најголемиот пакет ќе се тргне, меѓутоа во рамките за фер користење (односно сигурно ќе има лимит, само доста голем очекувам да биде).
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Да не има некој од вас проблем со адслов оваа вечер ?
Не ми е јасно, торенти одат со 500 кб, обичен даунлоад не мрда повеќе од 20 кб. Спидтест покажува брзина од 700kb down, 500 kb upload а рутерот ми покажува
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:764 / 5.105. Е ајде де...:toe:
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Јас немам никаков проблем.
Од torrentleech и zamunda лета со 650 кб/с, а од рапидшер 705кб/с.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
ццц леле лопови
па нели не се смета локални разговори со call and surf ?
нели е 500 минути бесплатно ?
гледам денес на сметката 3,5 часа зборено и на тоа наплаќаат пари,а за мобилен ај знам дека се плаќа.
го ставив на 6ти минатиот месец,и сега треба да си платам за тие 6 дена данок и што ти знам и плус за call and surf останатите денови од месецот
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.550
Поени од реакции
3.902
Dobro Utro.MISTER ''RAZOR''>>a sto si mislese ti ...deka besplatno nesto sese plajka My Friend!kako ke lapnat Drugo 4 milioni evra A?:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Да не има некој од вас проблем со адслов оваа вечер ?
Не ми е јасно, торенти одат со 500 кб, обичен даунлоад не мрда повеќе од 20 кб. Спидтест покажува брзина од 700kb down, 500 kb upload а рутерот ми покажува
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:764 / 5.105. Е ајде де...:toe:
Welcome to my world .... 3недели го имам овој проблем .... од техника ми праат стандард финта - Господине не е од кај нас .... а ми иде да скршам рутеров дома ... бев и до централа ми рекоа ради мах 3г тоа што е ... некои проблеми имале и да се јавам во техника .... кај што офкорс - јадам стандард финта ....

+ смрдливиов нет се ресетира на секоја ебана минута

Ако има некој чаре - бујрум.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Што е со нетов денес желка е + пинг 1500+ има FFS. Некој друг со ваков проблем од сабајлево ?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Што е со нетов денес желка е + пинг 1500+ има FFS. Некој друг со ваков проблем од сабајлево ?
Јас го имам истиот проблем веќе трет ден, оние од техничка неможам никако да ги добијам. даунлоад 700-800 кб, пинг над 200 :uvo:
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
387
Поени од реакции
27
Јас пак за среќа го немам проблемот.
Во Тетово е премногу стабилно. 99 % е стабилен и брз.

Еве еден спидтест:
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Струга се е во ред, не сум имал проблеми последниве 3-4 недели.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Проблемов почна уште вчера негде.Пингот се движи од 800-1700 ЕКСТРА! само така T-home најдбори сте!Тешки пациентчиња сте.Се јавив вчера ми рекоа дека имале проблем со протокот во централата во подрачјето на Центар.И демек се "работело" на проблемот,жими ашимов.Денес како што гледам уште побетер е.Се јавив и као по обичај момакот од технича ме утеши со нивните преопзнатливи зборови дека сеуште се "работи" на проблемот и дека најверојатно би бил решен до утре.Така да дечки тоа е тоа они сериозно работат и кај да е до нова година најверојатно ќе имаме брзина барем до 33,6к или па преку сила до 56k.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Проблеми а? Нели интернетов беше без проблеми и најдобар во Македонија.
Многу често има проблеми во последниве 3-4 месеци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom