Телеком го почна тестирањето на 5G мрежа, последиците ќе бидат катастрофални

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.684
Поени од реакции
4.244
Kako be drugive ptici kako gulabi i cafki, gavrani i vrani ne umiraat od 5g?
Птициве што ги наброја се поголеми, значи и поотпорни. За чавките и гулабите треба 6Г, за враните и гавраните 7Г... За нојот најверојатно ќе треба 20Г. :)
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
464
Поени од реакции
776
Вакви статии можам и јас да пишам. Ќе напраам до вечер веб страна и ќе шлакам статии за ова какви сакам. Може некој да ми забрани? Шо сакам можам да пишам, па ти верувај. Ќе пишам дека 5г ги претвора луѓето во вонземјани.
Друга работа за воената вежба Дефендер2020, ако читаше на вистински места ќе видеше дека ќе ја откажуваат.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
154
Поени од реакции
270
Некој правел магистратури и докторати на 5G и телекомуникации да дојде тетка Снеже или Горде шо прочитала статус на фб дека короната е од 5G oти демек прв пат у Вухан се користело 5G.......
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.012
Поени од реакции
184.642
Вакви статии можам и јас да пишам. Ќе напраам до вечер веб страна и ќе шлакам статии за ова какви сакам. Може некој да ми забрани? Шо сакам можам да пишам, па ти верувај. Ќе пишам дека 5г ги претвора луѓето во вонземјани.
Друга работа за воената вежба Дефендер2020, ако читаше на вистински места ќе видеше дека ќе ја откажуваат.
Не знам за тебе, мене ме фасцинира првиот линк. Види - www.wsws.org, како рандом експорт кога ќе зачуваш на декстоп за тест, не знаеш како да го крстиш па wswswswswswsw.csv Нема шанси да е превара.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.727
Поени од реакции
2.607
ама одкако го го купи Баерн, почна да излегуваат некои информации на виделина.
Кој ги купил? :facepalm: :sramezliv::cenzura:
Признај п**** гледаш фудбал :icon_mrgr: а ваму го лажеш дејчето од Битола дека си невин!
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
1.157
Поени од реакции
1.078
Ај вака, прво побарај на гугл што е 5г, што претставува, за што се користи. После иди побарај што е 4г, 3г, 2г, one-way and two-way communication, па после наврати се уште малце поназад и види што е ARPANET. Ако го напраиш сето ова ќе ти стане јасне како ден се.
После откако ќе разјасниш тоа, иди провери за што се користи пред се 5г или мрежа од 5та генерација(5th generation network), и во кое поле е најзастапена. Ќе ти олеснам, најзастапена е во биомедицината, која овозможува дури и вршење на операции "онлајн" преку роботска рака, и затоа можно е кажано дека е опасно по здравјето, бидејќи е во фаза на тестирање. И не само за опреации туку тоа вклучува и машини и супер компјутери со машинско и длабинско учење за детектирање и рано откривање на болести многу брзо и со висока прецизност и точност.
Во однос на зрачењето, секако дека има зрачење, ама не е такво да врши штета врз луѓето и особено не да предизвикува вируси или mindcontrol и други теории на заговор.
Процесот на преносот на комуникациите и оперативноста на системот на најниско ниво е чиста физика , односно пренос на електромагнетни и радио бранови , како и досега.
А од каде ти си сигурен дека не врши штета ... т.е. каква штета очекуваш да направи ...
Еве овој вика дека има големо влијание - Dr Robert O. BECKER , провери што работел и за кого, па види дали ти фаќа око.

И доколку би прочитал една негова книга, можеби вечерно време ќе го исклучуваш WiFi-то, или барем нема во спална да ти е.
Во случај да те заинтересира, да не се мачиш:

Кој ги купил? :facepalm: :sramezliv::cenzura:
Признај п**** гледаш фудбал :icon_mrgr: а ваму го лажеш дејчето од Битола дека си невин!
Кое дејче .... а ти нешто многу засекиран за дејчињата ... не се секирај не сум на форумов за тоа, доколку тоа ми беше целта, други работи ќе пишував.
И супер што се фати за буквата, а не за содржината, ама тоа изгледа со годините си доаѓа :anco:
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
464
Поени од реакции
776
А од каде ти си сигурен дека не врши штета ... т.е. каква штета очекуваш да направи ...
Еве овој вика дека има големо влијание - Dr Robert O. BECKER , провери што работел и за кого, па види дали ти фаќа око.

И доколку би прочитал една негова книга, можеби вечерно време ќе го исклучуваш WiFi-то, или барем нема во спална да ти е.
Во случај да те заинтересира, да не се мачиш:
Ги разгледав темите на книгава и кога ќе имам повеќе време навистина ќе ја читнам, книгата е од 1985, така да no evidence for wifi and new technologies. И знам дека ЕМС брановите имаат влијание врз централниот нервен систем и мозокот како главен произведувач и преносител на сигналите низ телото.

Но ајде кажи, каква штета ќе предизвика...
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
1.157
Поени од реакции
1.078
Ги разгледав темите на книгава и кога ќе имам повеќе време навистина ќе ја читнам, книгата е од 1985, така да no evidence for wifi and new technologies. И знам дека ЕМС брановите имаат влијание врз централниот нервен систем и мозокот како главен произведувач и преносител на сигналите низ телото.

Но ајде кажи, каква штета ќе предизвика...
Јас напишав дека има влијание.
Врска 5г не сум читал, ама знаејќи дека пред сме енергетски суштества, па после хемиски, тек после физички, зашто не би имало влијание врз животинскиот свет.... дека произведува нешто, секако НЕ, а дека може да предизвика мутации кај нешто што веќе го има, тоа ДА.

Јас како и да е гасам се пред легнување. Знам дека од секаде сме зрачени, но различна е моќта вс растојанието.
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
464
Поени од реакции
776
@koletheman еве ти линк за воената вежба дефендер2020, од официјална страна. Тука можеш навремено да се апдејтираша и информираш со се поврзано околу неа. Тука е линкот.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.681
Поени од реакции
1.356
Ај вака, прво побарај на гугл што е 5г, што претставува, за што се користи. После иди побарај што е 4г, 3г, 2г, one-way and two-way communication, па после наврати се уште малце поназад и види што е ARPANET. Ако го напраиш сето ова ќе ти стане јасне како ден се.
После откако ќе разјасниш тоа, иди провери за што се користи пред се 5г или мрежа од 5та генерација(5th generation network), и во кое поле е најзастапена. Ќе ти олеснам, најзастапена е во биомедицината, која овозможува дури и вршење на операции "онлајн" преку роботска рака, и затоа можно е кажано дека е опасно по здравјето, бидејќи е во фаза на тестирање. И не само за опреации туку тоа вклучува и машини и супер компјутери со машинско и длабинско учење за детектирање и рано откривање на болести многу брзо и со висока прецизност и точност.
Во однос на зрачењето, секако дека има зрачење, ама не е такво да врши штета врз луѓето и особено не да предизвикува вируси или mindcontrol и други теории на заговор.
Процесот на преносот на комуникациите и оперативноста на системот на најниско ниво е чиста физика , односно пренос на електромагнетни и радио бранови , како и досега.
Зошто да бара на нет, си можел и ти во кратки црти да одговориш, што е 5Г која е разликата од другите мрежи, бидејќи знаеш ќе научевме и ние нешто.

Дека постои штетност од електромагнетно зрачење јасно им е и на врапчињата, зошто се негира тој факт и во таквото негирање се оди во крајност не знам. Овие кои се мајтапат со тоа можат самите да експериментираат, нека стават врапче или теле или ч...а во микробранова (таа користи магнетрон, не клистрон или ганова диода, значи до одреден фреквентен опсег L и C) и потоа самите да видат што се случува со ...
Точно е дека 5Г мрежата е со многу поширок опсег (па овозможува и поголем проток на податоци, па и за медицински цели), но исто така е точно и дека секое тело па организам има своја резонантна фреквенција, кога дејствувањето на тој фреквентен опсег на човечкиот организам не е познато (нема доволно податоци) нормално е да се плаши човек од непознато, дури и планетата има своја тнр. шуманова фреквенција но има и хармоници на основната, понекогаш мерењата покажуваат дека има промена кај тие хармоници итн итн
Кога степенот на делувањето на зрачењето не е познато не може туку така да се отфрли загриженоста дека има негативни ефекти. Електромагнетното зрачење дефинитивно има негативно делување врз човечкиот организам, потребен е технолошки развој но така да тој биде во функција на човекот а не на негова штета.
Околу користењето на специјални фреквенции и други техники за контрола на човекот (има повеќе институти низ светот кои се занимаваат со тоа и тоа со децении) не би сакал тоа е друга тема, а не би сметало да видиме што имаш да кажеш по тоа прашање, дали и колку пробив има на тоа поле.

Гадна работа тие мрежите. Еве јас вчера на полноќ од журка се враќам и на сред улица гледам куче како лежи и одма ми текна дека може да е од ГЕ мреживе што ги поставуваат кај ќе им текне, требало не требало. Добро, кучево се исплаши кога ме виде и стана, но поентата не е таа....
Имаше и фотографии како гуски навечер шетаат низ Скопје, а еден комшија упорно тврди дека неговата мачка му прозборела на маџарски (од таму е увезена).
Тоа е се да се контролираат масите. А столиците...
верувал или не информационите системи не се создадени и развиени како што се мисли заради информирање туку за контрола, а тие системи користат токму 3,4,5Г мрежи за пренос и управување со процеси но и со...
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
193
Поени од реакции
354
Телеком ја почна употребата на 5G што резултираше со помор на врапчиња и други птици. Познато е дека предизвикува тумори, нарушување на имунитетот и фунцијата на нервниот систем, само напаѓање на здравите клетки, дисбаланс на енергетскиот и меридијанскиот систем.
Најпогодените жаришта во светот од корона вирус се всушност оние со инсталирана 5G мрежа.

Под итно треба онлајн петиција за собирање потписи против 5G
5G всушност е условот за влез во Нато и ЕУ

https://objektivno24.mk/врапчиња-паѓаат-на-земјата-граѓаните/

https://objektivno24.mk/македонски-телеком-го-изведе-првото-5g-д/

https://republika.mk/vesti/makedonija/stoltenberg-makedonija-mora-da-ima-5g-mreza-za-vlez-vo-nato/
Ај изгаси вифи дома да не ти шетаат штетни сигнали низ станот, фрли ја микробрановата ако имаш и телефонот пушти го низ шоља.
 
Член од
25 јули 2017
Мислења
1.722
Поени од реакции
1.391
Не ми се верува значи ќе објави некој ретард и по него и другите во коментари да така е. Умирале врапчиња ама поголема веројатност има да умреле од загадениот воздух него ли од 5Г жално е што македончето ќе прочите нешто на интернет од рандом ликови како Миленко и одма веруваат и си прават х10 полоши филмови. Стварно не ми се верува па и овде на форумот убаво ви велат изгасете рутер и фрлете компјутерот/телефонот барем нема да ви ги читаме глупостите.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
4 јануари 2020
Мислења
464
Поени од реакции
776
Зошто да бара на нет, си можел и ти во кратки црти да одговориш, што е 5Г која е разликата од другите мрежи, бидејќи знаеш ќе научевме и ние нешто.

Дека постои штетност од електромагнетно зрачење јасно им е и на врапчињата, зошто се негира тој факт и во таквото негирање се оди во крајност не знам. Овие кои се мајтапат со тоа можат самите да експериментираат, нека стават врапче или теле или ч...а во микробранова (таа користи магнетрон, не клистрон или ганова диода, значи до одреден фреквентен опсег L и C) и потоа самите да видат што се случува со ...
Точно е дека 5Г мрежата е со многу поширок опсег (па овозможува и поголем проток на податоци, па и за медицински цели), но исто така е точно и дека секое тело па организам има своја резонантна фреквенција, кога дејствувањето на тој фреквентен опсег на човечкиот организам не е познато (нема доволно податоци) нормално е да се плаши човек од непознато, дури и планетата има своја тнр. шуманова фреквенција но има и хармоници на основната, понекогаш мерењата покажуваат дека има промена кај тие хармоници итн итн
Кога степенот на делувањето на зрачењето не е познато не може туку така да се отфрли загриженоста дека има негативни ефекти. Електромагнетното зрачење дефинитивно има негативно делување врз човечкиот организам, потребен е технолошки развој но така да тој биде во функција на човекот а не на негова штета.
Околу користењето на специјални фреквенции и други техники за контрола на човекот (има повеќе институти низ светот кои се занимаваат со тоа и тоа со децении) не би сакал тоа е друга тема, а не би сметало да видиме што имаш да кажеш по тоа прашање, дали и колку пробив има на тоа поле.


верувал или не информационите системи не се создадени и развиени како што се мисли заради информирање туку за контрола, а тие системи користат токму 3,4,5Г мрежи за пренос и управување со процеси но и со...
Ако сака да му се разјасни што е треба да бара бидејќи неможам да го опишам тоа во кратки црти.Опишав во кратки црти на кој начин може да дознае. Кога мислев не е толку штетно, мислев на погоре изнесените информации дека создава вируси итн итн. И секако дека Емс имаат влијание за мозокот, не го негирам тој факт, а не одам ни во крајност. Микробранова и телекомуникациски мрежи везе немаат, не мешај баби и жаби. Знаеш дека и електричните водови низ градот а и далеководите создаваат силно електромагнетно поле, особено далеководите со висок напон, и голема е штетноста ако си изложен постојано на нив.
А за мајнд контрол се користи не зрачењето туку моќта и начинот на информирање и перење на мозокот, или кажано SocialEngineering. Ах спомена институти, еден однив моментално што ми паѓа на памет е Тевисток институтот во Велика Британија.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.066
Поени од реакции
13.124
Не само 5G, туку и 2G мрежата беше доста штетна на времето. Доказ е поморот и масовните самоубиства на голуби пред петнаесетина години.

 
Член од
13 април 2010
Мислења
350
Поени од реакции
177
Телеком ја почна употребата на 5G што резултираше со помор на врапчиња и други птици. Познато е дека предизвикува тумори, нарушување на имунитетот и фунцијата на нервниот систем, само напаѓање на здравите клетки, дисбаланс на енергетскиот и меридијанскиот систем.
Најпогодените жаришта во светот од корона вирус се всушност оние со инсталирана 5G мрежа.

Под итно треба онлајн петиција за собирање потписи против 5G
5G всушност е условот за влез во Нато и ЕУ

https://objektivno24.mk/врапчиња-паѓаат-на-земјата-граѓаните/

https://objektivno24.mk/македонски-телеком-го-изведе-првото-5g-д/

https://republika.mk/vesti/makedonija/stoltenberg-makedonija-mora-da-ima-5g-mreza-za-vlez-vo-nato/
2 од 3те вести ти се стари...

Не плашете народ џабе.
 
На врв Bottom