Телеком Србија влегува во Македонија

Член од
24 октомври 2021
Мислења
813
Поени од реакции
474
Ima luge sto ne gledaat Anal 5, Arena i RTS, naprimer jas, dodusa RTS imam vklucuvano ednas-dva pati za edna serija a drugite voopsto ne gi gledam, sport nejkam a na Anal 5 samo turski serii 24/7 poglupa programa ne sum videl.
da ama telekom so arena gi dobi najgolemiot broj pretplatnici
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Добро има некое поместување со купувањето на Неотел? Некако многу се разлече
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
kako nema nisto da se sluci... ke ima kombo paketi so fiksen net, tv i mobilna, plus neotv
ke ima mtel tv (iptv) koe ke go zameni neo tv, ke ima opticki internet, ke imaat svoja mobilna mreza bidejki neotel ima no ne e prosirena seuste ubavo, ako go prodolzat dogovorot na neotel so telekom ke prodolzat i so adsl i vdsl i taka ke ja imaat cela mk.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
813
Поени од реакции
474
b
ke ima mtel tv (iptv) koe ke go zameni neo tv, ke ima opticki internet, ke imaat svoja mobilna mreza bidejki neotel ima no ne e prosirena seuste ubavo, ako go prodolzat dogovorot na neotel so telekom ke prodolzat i so adsl i vdsl i taka ke ja imaat cela mk.
brat adalni vdsl e za nikade... Telekom vo Skopje go isfrla bakarot
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
998
Поени од реакции
423
b

brat adalni vdsl e za nikade... Telekom vo Skopje go isfrla bakarot
Da, no vo nekoi sela nema docsis od a1 ima samo adsl od telekom i gi ima mnogu takvi sela i moze da dominiraat.
Kaj mene naprimer ima docsis i ima najava deka ke ima i optika od A1 a telekom si sedi so adsl i 5 korisnika od 1000 ziteli vo seloto.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
И кога веќе ќе се случи тоа спојување МTEL и Neotel? Од кога овде се пишува за тоа а досега ништо нема официјална информација.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
813
Поени од реакции
474
И кога веќе ќе се случи тоа спојување МTEL и Neotel? Од кога овде се пишува за тоа а досега ништо нема официјална информација.
oficijalno e, cekaat odobrenie od site drzavi kaj sto raboti TS, do kraj na letovo bi trebalo, valjda ima rokovi
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
oficijalno e, cekaat odobrenie od site drzavi kaj sto raboti TS, do kraj na letovo bi trebalo, valjda ima rokovi
од она што начув август-септември што е предолго според мене али ајде
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
од она што начув август-септември што е предолго според мене али ајде
Septemvri sredina-kraj,za oficijalno se i za novi-podobreni paketi....
Jas ne ocekuvam nisto + pokraj telekom i a1, a vo srbija vo faza na kupuvajne na globaltel se, edinstven mvno,Vucic ne saka nisto virtuelno, saka direkten dogovor so drugite igraci....
Ako gradat svoja 5g, a za 2/3/4 ponatamu 2i4g samo da odat preku A1,nema logika bidejki cel svet poradi toa da skratat od trosoci i dupli bazni 5g im e share na po 2 Mno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom