Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
Некоја мапа на покриеност во Охрид? До кај се стигнати? Дали им важет цените од сајтот или имат некоја промоција?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Некоја мапа на покриеност во Охрид? До кај се стигнати? Дали им важет цените од сајтот или имат некоја промоција?
046/609-612 одговор за сите прашања.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Неофицјален трач ама неофицјален значи ако јас лажам ме излажале и мене да не мрчите после. Сеа накај јануари за 20ти јубилеј ќе ги покачат брзините по 5мбпс во тој основниот пакет и неколку програми ќе се додадат и тоа ќе биде големото изненадување покрај прославата на која ќе се збори за успесите и дрн дрн јариња.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Konkretno e, rabotat na toa, a koga ke go promovirat stvarno ne znam.
Сигурен си за тоа? Искрено ако е така стварно би се шокирал. IPTV со ресивери како Телеком што е или веб верзија како ова со Вип? Јас само за брзините ми рекоа дека ќе има новини ама ништо не ми спомнаа за ова...
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.398
Поени од реакции
21.971
Ако е стварно така убаво.И ние после долги години да видиме некои подобрување..Имали неко информација кои канали ке ги ставаат?само да не се детски,нешто подобро филмски или спортски.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Ако е стварно така убаво.И ние после долги години да видиме некои подобрување..Имали неко информација кои канали ке ги ставаат?само да не се детски,нешто подобро филмски или спортски.
Informacijata deka rabotat na toa mi e stara 2-3 meseci, od kredibilen izvor e, a koga bi startuvale ke se obidam da doznaam po stipska linija
 
Член од
21 март 2011
Мислења
86
Поени од реакции
40

Ova e so nov modem od telekabel postaven deneska... sbv 5121e...
I devojkata u tehnicka pred pola saat mi vika NEMATE zaguba da paketi, a ja sirot nemam ni 7 megabita download...
Vcera se javuvam vo tehnicka i vikam imam slab internet posle 17 casot so istive rezulatit za ping i deckoto mi vika isto nemate zagubi, ke vi pratime ekipa.
Denes se vrakjam od rabota i tatko mi mi vika go smenija modemot, ja se raduvam i palam pc da gejmam i gledam uste po sranje internet od bilo koga. A imav modem sb 5101 (KUPEN uste otkako iam na TK internet 1500 den bese) i deckite fino lepo si go zemale i mi dale nov na revers. Zdrav modem si go zele i mi ostavile istata sranje konekcija.
Utre ke dojdele pak, i ako ne mi go vratat modemot ili 1500 den da si go kupat nazad, ke gi preripam site prigovori i gluposti i direkno gore u tk zgradata ke se kacam i nekoj ima da place tamu.
 
Член од
12 јуни 2011
Мислења
36
Поени од реакции
12
Неофицјален трач ама неофицјален значи ако јас лажам ме излажале и мене да не мрчите после. Сеа накај јануари за 20ти јубилеј ќе ги покачат брзините по 5мбпс во тој основниот пакет и неколку програми ќе се додадат и тоа ќе биде големото изненадување покрај прославата на која ќе се збори за успесите и дрн дрн јариња.
Ќе се шинат. Додека во светот најнормална работа е оптички интернет по 100 Mbps, по 200 Mbps, во два правци, за многу пристапни цени, ние тука се радуваме со 5Mbps покачување. Да не зборуваме за тоа колку е мизерен аплоудот од 1Mbps.

Дали имаш информација за покачување на аплоудот?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Ајде телекабел дајте нови пакети, не се рекламирајте само со најбрз интернет мизерни и смешни сте со пакетите заостанати едно 10 години
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.398
Поени од реакции
21.971
Ќе се шинат. Додека во светот најнормална работа е оптички интернет по 100 Mbps, по 200 Mbps, во два правци, за многу пристапни цени, ние тука се радуваме со 5Mbps покачување. Да не зборуваме за тоа колку е мизерен аплоудот од 1Mbps.

Дали имаш информација за покачување на аплоудот?
Срекни ке сме ако и толку покачат,туку да не си останеме со тоа што го имаме..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom