Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Момци од Струмица сум, во Четврток или Петок ке се приклучам изгледа на телекабел ке го земам првиот пакет, ама нешто да прашам дали знаете тие од Струмица слушнав дека ако имаш интернет од телекабел и имал си гратис телекабел на телевизоро или грешка сум, а и друго да прашам телекабел интернето да не оде со некој телефони фиксни или телевизор или ако сакаш да се приклучаш нема потреба од телефони и телекабел на телевизор ај малку објаснете ?
Незнам баш дали те разбрав најубаво.. но

Незнам кај вас како је ,но кај нас е вака колку ја што знам..

Значи за да стаис ИНТЕРНЕТ треба да приклучиш и телевизија..
Е сега ,приклучокот за ТВ е бесплатен,само однапред плакаш за 2 месеца..Телефон не мора да стаиш освен ако не сакаш и тоа да го имаш..Така је во СК.. ти прашај си за таму што и како..

Но за да имаш интернет мора да имаш и тв стаено..
Најверојатно и за телефон мора да имаш и тв приклучок..
Значи варијантите ти се овие..
ТВ -само Телевизија (без другите 2)
ТВ и ИНТЕРНЕТ (без телефон)
ТВ и ТЕЛЕФОН (без интернет)
ТВ и ИНТЕРНЕТ и ТЕЛЕФОН сите три заедно
Тв секако мора да имаш ,барем така ја знам..
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Незнам баш дали те разбрав најубаво.. но

Незнам кај вас како је ,но кај нас е вака колку ја што знам..

Значи за да стаис ИНТЕРНЕТ треба да приклучиш и телевизија..
Е сега ,приклучокот за ТВ е бесплатен,само однапред плакаш за 2 месеца..Телефон не мора да стаиш освен ако не сакаш и тоа да го имаш..Така је во СК.. ти прашај си за таму што и како..

Но за да имаш интернет мора да имаш и тв стаено..
Најверојатно и за телефон мора да имаш и тв приклучок..
Значи варијантите ти се овие..
ТВ -само Телевизија (без другите 2)
ТВ и ИНТЕРНЕТ (без телефон)
ТВ и ТЕЛЕФОН (без интернет)
ТВ и ИНТЕРНЕТ и ТЕЛЕФОН сите три заедно
Тв секако мора да имаш ,барем така ја знам..
Значи морам да имам, јас па ке прашам ама Ок фала на информацијата.

Ама колку се плаќе за телевизијата ??? Или бесплатна е телевизијата ако приклучиш интернет?
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Значи морам да имам, јас па ке прашам ама Ок фала на информацијата.

Ама колку се плаќе за телевизијата ??? Или бесплатна е телевизијата ако приклучиш интернет?
Во Битола мора да имаш ТВ приклучок и се плаќа 320 ден. месечно.
 
Член од
18 април 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Tapa im e internetot na telekabel...Ja sum u centar i go imam paketot od 1500 i ic ne sum zadovolen, ke go menjam kaj i da e! Navecer, ok ide pobrzo, ali preku den poprvo bi bil na dial up...Na speed test ne ide poise od 1Mbit, ustvari ke mu trgne moze da dojde do 2, a do 4 tesko (nevozmozno)... Youtube secka ko budalo...nemam komentar, mnogu loso...
Bas denes se javiv, pa rekoa kao ke dojdat da go pojacaat signalot...ako ne se promeni niso znacajno, ke mi treba sovet, so e bolje(postabilno) Adsl ili Duo plus,pa i telefon za 1500.

Гледам 1 цела година истите души се мрмчаторите - ај нека ми објасни која логика е таа само 10-15 души да се жалат од повеќе од 15000 корисници ?

Ајде клуч гледам дека место дискусија за новите пакети овде се плука за проблемите кој ги имаат корисниците со нивните компјутери :pos2:
OO..imalo i prezadovolni korisnici, ali ja ipak mislam deka tie se retki...Ne vikam deka nema mesta kaj sto e dobar telekabel, ama mi se cini deka 14500 korisnici ne videle so e dsl...Ne moze shared bandwidth da se ramni so dsl...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Tapa im e internetot na telekabel...Ja sum u centar i go imam paketot od 1500 i ic ne sum zadovolen, ke go menjam kaj i da e! Navecer, ok ide pobrzo, ali preku den poprvo bi bil na dial up...Na speed test ne ide poise od 1Mbit, ustvari ke mu trgne moze da dojde do 2, a do 4 tesko (nevozmozno)... Youtube secka ko budalo...nemam komentar, mnogu loso...
Bas denes se javiv, pa rekoa kao ke dojdat da go pojacaat signalot...ako ne se promeni niso znacajno, ke mi treba sovet, so e bolje(postabilno) Adsl ili Duo plus,pa i telefon za 1500.



OO..imalo i prezadovolni korisnici, ali ja ipak mislam deka tie se retki...Ne vikam deka nema mesta kaj sto e dobar telekabel, ama mi se cini deka 14500 korisnici ne videle so e dsl...Ne moze shared bandwidth da se ramni so dsl...

Незнам што да ти кажам тоа е тоа..
А ја сум од оние кај што лета .. и никад немало проблеми..



 
Член од
18 април 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Vcera koa se javiv, vikam pred 2 nikoj nema da ima doma...Dobro vika, valjda ke go pojacaat signalot. Dosle ovie pred eden i ostaile livce deka nemalo nikoj vo dogovoreniot termin...Ova e bezobrazno! Kako i da e, brat mi dosol doma nakaj 1 i mi vika, nemase internet, pa se resetiral modemot. Valjda go pojacale signalot...aj da ne gi urocam, ali sea koa merev stvarno bese ok brzinata! Ako se ostane vo red, bi gi pofalil za azurnosta!

 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Vcera koa se javiv, vikam pred 2 nikoj nema da ima doma...Dobro vika, valjda ke go pojacaat signalot. Dosle ovie pred eden i ostaile livce deka nemalo nikoj vo dogovoreniot termin...Ova e bezobrazno! Kako i da e, brat mi dosol doma nakaj 1 i mi vika, nemase internet, pa se resetiral modemot. Valjda go pojacale signalot...aj da ne gi urocam, ali sea koa merev stvarno bese ok brzinata! Ako se ostane vo red, bi gi pofalil za azurnosta!


Абе момак па многу е јасно..
Штом имаш проблем не чекаш, се јавуваш одма и готово...
Ти ако чекаш само да се реши пази да не дочекаш.. не си само ти уклучен..
Памет за другпат, штом имаш проблем јавувај се..

А друже од каде си ти???
Скопје,Ново Лисиче..
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
netsfan- вториот тест за брзината ај пушти ми линк да проверам.

он топик: имав проблем со квалитетот на сликата и нешто помалце со интернетот беше речено дека после празници после нова година ќе дојде екипа и дека ќе ставеле уште еден кабел. Дојдоа, средија, интернетот е супер, ТВ-кристал и нема никаков проблем.
П.С. за било кој, доколку имате некој проблем одма техничка подршка и ќе ја наредат работата.
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
netsfan- вториот тест за брзината ај пушти ми линк да проверам.

он топик: имав проблем со квалитетот на сликата и нешто помалце со интернетот беше речено дека после празници после нова година ќе дојде екипа и дека ќе ставеле уште еден кабел. Дојдоа, средија, интернетот е супер, ТВ-кристал и нема никаков проблем.
П.С. за било кој, доколку имате некој проблем одма техничка подршка и ќе ја наредат работата.

http://www.ookla.com/gallery/#standard

Стисни на големата слика во средина што је .. и ке тргне тестот.. :wink:
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.954
Значи друже да не се мислам ТелеКабел вреди а???
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Значи друже да не се мислам ТелеКабел вреди а???
Нема потреба воопшто, знаат професионално како се работи и како се задржува корисник.



тоа што го плаќам тоа и го добивам, многу просто нели? :helou:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Значи друже да не се мислам ТелеКабел вреди а???
Јас ти кажувам за кај мене, т.е во Ск како е...
За Струмица незнам..но добра работа е тоа што не си обврзан со договор..така да ако не чини ке можеш да се смениш,а они ке дадат се од себе да биде ОК за да им останеш како нивни корисник..
Едноставно е.. :)
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Јас пак ќе кажам (ова ке да мие 12 пат) сите проблеми со интернетот кај КАБЕЛСКИ мрежи се или проблем кај софтверот на клиентот или проблем со СИГНАЛ!!!

Иначе за тие неверни тома за т.н shared bandwidth - наградно прашање кој провајдер после Т-Ком има највеке капацитет во МК :toe:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Значи друже да не се мислам ТелеКабел вреди а???
iskreno vise neznam so da mislam bev denes kaj drugarce so duo extreme so ima i da ti kazam pocnav da se premisluvam 10 mega mu bese brzinata vika top e u posledno vreme duoextremot se podobruva mnogu... i si vikam 10 mega e bajagi poveke od 6 mega za istite pari BASKA fiksen 300min gaga:) taka da neznam veke so da mislam dobroto kaj telekabel e so ne si na dogovor mozes da gi smenis koa sakas !!! probaj pa vidi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom