Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Телекабел со нов фамилијарен пакет. Кабловска, оптика 150/150, фиксен, и 4 сим картички со 20гб нет неограничени разговори и смс за 2500 денари. Во принцип исплатливо. Како реклама го вртат на story на инстаграм.
Автоматски споено мислење:

Скриншоти
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.161
Поени од реакции
3.549
Телекабел со нов фамилијарен пакет. Кабловска, оптика 150/150, фиксен, и 4 сим картички со 20гб нет неограничени разговори и смс за 2500 денари. Во принцип исплатливо. Како реклама го вртат на story на инстаграм.
Автоматски споено мислење:

Скриншоти
Isplatlivo na oko izgleda da... Ama 20gb za 4 br. Vo princip po 5gb za 2022 e malce soobrajkaj bar 10po broj...
is to nema ni sms
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.161
Поени од реакции
3.549
Секој број добива 20гб мислам
Posuva 20gb za site broevi na ne po 20 za sekoj od 4ti.br. Ako e. Za sekoj po20 OK. Optikata 150/150 I tie 20gb lazat oko. TV nema. Nisto posebno ke si kupis iptv i na optika kesi gledas toa sto sakas.a ne..kanali so 576i
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.012
Поени од реакции
1.268
Posuva 20gb za site broevi na ne po 20 za sekoj od 4ti.br. Ako e. Za sekoj po20 OK. Optikata 150/150 I tie 20gb lazat oko. TV nema. Nisto posebno ke si kupis iptv i na optika kesi gledas toa sto sakas.a ne..kanali so 576i
Утре ќе има и на веб ажурирано инфо па ќе видиме.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
И да известат на сајтот дека преку нив ПОЦ не може да се плаќа ќе биде убаво.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Утре ќе има и на веб ажурирано инфо па ќе видиме.
Па и сајтот не им е баш направен ко А1 или Телеком за новости/промоции со слајдови, џиџи миџи.

Пуштиле реклама, цел Декември ќе важи оваа промоција.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
НЕ најдов тема за македонски ТВ провајдери, значи да му е+бам стопанката ТВ стана проблем, ќе ги
ОТКАЖАМ, ТВ само преку ТВ БОКС терестриална... ептен го тупат, го држам само поради ХРТ а нон стоп има прекин а и МНОГУ од кабелските, ФОКС и други...
може најдобро е интернет ТВ , имало битолска некоја добра
 
Последно уредено:

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
НЕ најдов тема за македонски ТВ провајдери, значи да му е+бам стопанката ТВ стана проблем, ќе ги
ОТКАЖАМ, ТВ само преку ТВ БОКС терестриална... ептен го тупат, го држам само поради ХРТ а нон стоп има прекин а и МНОГУ од кабелските, ФОКС и други...
може најдобро е интернет ТВ , имало битолска некоја добра
Што кжуваш бе човек?

Кај ги поврза жити господ Телекабел со терестријал, ХРТ и Фокс?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.714
Поени од реакции
15.586
Што кжуваш бе човек?

Кај ги поврза жити господ Телекабел со терестријал, ХРТ и Фокс?


Sent from my iPhone using Tapatalk
не разбра, не им работат многу ЧЕСТО многу канали, а ако имаат само МКД кабели имам терестриал со тв бокс БЕСПЛАТНО
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.412
Телекабел со нов фамилијарен пакет. Кабловска, оптика 150/150, фиксен, и 4 сим картички со 20гб нет неограничени разговори и смс за 2500 денари. Во принцип исплатливо. Како реклама го вртат на story на инстаграм.
Автоматски споено мислење:

Скриншоти
Ааа да, ќе земам 4 сима на Телекабел и на сите 4 ќе имам глуви повици...

Не ми е јасна која е поентава со Телекабел мобилна...

800МКД месечно Телеком,
неограничени позиви и SMSи,
30+30GB од претходниот месец интернет,
опционално StreamOn неограничен 1.5Mbps youtube/netflix/hbo/maxtv за +100МКД месечно,
најбитно од се - нема повеќе глуви позиви,
LTE автоматски се уклучува, без да треба јас рачно претходно на 3G да го ставам телефонот,
цени кон Црна Гора 25 денари минута, (наспроти Телекабел 78 денари минута...)

Па не се циганчам бре повеќе, за 300 ебани денари разлика во цена... Ало повелете во програма сте, [дисконектирај се од мрежа, пали 2G, пали 3G] еј извини морав да ти преѕвонам на телекабел сум глуви позиви...
[покасно] Ало телекабел, да да проблемо се работе, 2 години...
И телефони сменив, пак не го бидуваше, Nokia, Huawei, Xaiomi, Samsung...
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.161
Поени од реакции
3.549
Ааа да, ќе земам 4 сима на Телекабел и на сите 4 ќе имам глуви повици...

Не ми е јасна која е поентава со Телекабел мобилна...

800МКД месечно Телеком,
неограничени позиви и SMSи,
30+30GB од претходниот месец интернет,
опционално StreamOn неограничен 1.5Mbps youtube/netflix/hbo/maxtv за +100МКД месечно,
најбитно од се - нема повеќе глуви позиви,
LTE автоматски се уклучува, без да треба јас рачно претходно на 3G да го ставам телефонот,
цени кон Црна Гора 25 денари минута, (наспроти Телекабел 78 денари минута...)

Па не се циганчам бре повеќе, за 300 ебани денари разлика во цена... Ало повелете во програма сте, [дисконектирај се од мрежа, пали 2G, пали 3G] еј извини морав да ти преѕвонам на телекабел сум глуви позиви...
[покасно] Ало телекабел, да да проблемо се работе, 2 години...
И телефони сменив, пак не го бидуваше, Nokia, Huawei, Xaiomi, Samsung...
Situacijava ja znam no ne direktno od telekom tuku preku telekabel(te razbiram kako se custvuvas i jas go pominav toa)no ne mozam da komentiram za telekom bidejki 10god,sum isklucen od tamu tolku vreme sum na a1 eks-vip i od prviot den imam i (sim2 na 079 isto a1)osvem nekolku ispadi za site godini nemalo problem od tipot aloo aloo me slusass..???
I potpolno si vo pravo begas od nesto sto 2god,nikako da go resat....kako i mn,drugi problemi.sto ne gi resavaat so godini....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom