Телекабел или Кејблтел? Кој е подобар?

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
DOCSIS 3.0?
Siguren si?

Kako shto znam samo na nekoi mesta Telekabel ima DOCSIS 3.0 ostanatoto e 2.0.
Tochno. Telekabel vekje 2 godini demek sreduvaat infrastruktura za DOCSIS 3.0 ama nikako da ja sredat, ne znam ni dali voopshto imaat nekade DOCSIS 3.0...
--- надополнето: Nov 23, 2011 1:20 AM ---
Од Tелекабел може да се жалат корисници кои не се од Штип бидејќи за нив има некои помали брзини и не се замараат до толку со нив. Лично кај мене интернетот лета цел месец над 6MB e, a за ТВ од Кејблтел немаат некои спортски канали а телефонот им е ужас, плус сметката им ја плаќаш еден месец унапред. ;)
A tatko ti da ne mu e drugar na gazdata na telekabel pa mu rekol "Ej brat, daj pushti mu na sin mi malce poishe, neka se raduva?". Ne tropaj, vidi site kukaat na temata za Telekabel...I izvinete za latinicava, od xfce sum i me mrzi da baram, da sreduvam layout-i..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Tochno. Telekabel vekje 2 godini demek sreduvaat infrastruktura za DOCSIS 3.0 ama nikako da ja sredat, ne znam ni dali voopshto imaat nekade DOCSIS 3.0...
--- надополнето: Nov 23, 2011 1:20 AM ---

A tatko ti da ne mu e drugar na gazdata na telekabel pa mu rekol "Ej brat, daj pushti mu na sin mi malce poishe, neka se raduva?". Ne tropaj, vidi site kukaat na temata za Telekabel...I izvinete za latinicava, od xfce sum i me mrzi da baram, da sreduvam layout-i..
Колега у помаливе градови ко што слушам Телекабел добри биле стварно, само у Скопје биле тапа :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Tochno. Telekabel vekje 2 godini demek sreduvaat infrastruktura za DOCSIS 3.0 ama nikako da ja sredat, ne znam ni dali voopshto imaat nekade DOCSIS 3.0...
--- надополнето: Nov 23, 2011 1:20 AM ---

A tatko ti da ne mu e drugar na gazdata na telekabel pa mu rekol "Ej brat, daj pushti mu na sin mi malce poishe, neka se raduva?". Ne tropaj, vidi site kukaat na temata za Telekabel...I izvinete za latinicava, od xfce sum i me mrzi da baram, da sreduvam layout-i..
Па не само кај мене и кај други е таа брзина ај кажи некој од штип шо се жали на телекабел?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Па не само кај мене и кај други е таа брзина ај кажи некој од штип шо се жали на телекабел?
Океј онда, моја грешка али па срамота е во Штип да е супер интернетот, а во Скопје за к*р да не го бива.

Колега у помаливе градови ко што слушам Телекабел добри биле стварно, само у Скопје биле тапа :)
Најлошо нешто што може да го направи некоја компанија. Да има драстична разлика во квалитетот на услугата зависно од местоположбата...
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Битола не е мал град,кај мене мислам дека 24/7 е добар,не паѓа а за стабилноста не можам да кажам дали е 24/7 оти поради проклетиот лимит ретко спуштам торенти а кога спуштам,спуштам со максимум (освен ако има малку сидери)

оценка од 1 до 10 - за нив давам 4(поради никаквиот лимит и малата брзина)
ако нема лимит и ако има 30-40 + Мбпс чиста 10 ка море и 11 ка....

п.с е сега од јутуб ме нервира кога вадам клипчиња ќе се засили со 400 кб ама првите 5-6 секунди само а после тоа со 100-150 вади

:mad:
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
276
Поени од реакции
170
п.с е сега од јутуб ме нервира кога вадам клипчиња ќе се засили со 400 кб ама првите 5-6 секунди само а после тоа со 100-150 вади

:mad:
Youtube така работи. Тоа не е до Телекабел. Си ги штедат серверите изледа.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.691
Поени од реакции
11.093
Темава треба да се прекрсти во телегомно/кејблгомно- кој е посрање или кој повеќе смрди?!
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
аман бе арсо :vozbud:

ова клипчето во фулл ХД е?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
аман бе арсо :vozbud:

ова клипчето во фулл ХД е?
Да, откако ставив интернет од Близу, испод 1080p не пуштам :)
само што пуштам песна, од старт 30 % се исполнува а предходно на Телеком, на обична снимка па знае некад да зафркава....
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Да, откако ставив интернет од Близу, испод 1080p не пуштам :)
само што пуштам песна, од старт 30 % се исполнува а предходно на Телеком, на обична снимка па знае некад да зафркава....
треба да се жалиш до АЕК дека вадиш со само 5 мб од јутуб оти од торенти со 8-9 мб вадиш :pos:
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
276
Поени од реакции
170
Кај мене не се штедат изгледа :) Blizooooooooo :)

Не мислев за симнување на клипот, туку да си го пушташ преку веб, со нивниот флеш плеер. Тогаш ти вчитува 30-40 секунди со полна брзина, па потоа брзината на вчитување намалува...
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Не мислев за симнување на клипот, туку да си го пушташ преку веб, со нивниот флеш плеер. Тогаш ти вчитува 30-40 секунди со полна брзина, па потоа брзината на вчитување намалува...
Тоа да, друго е...
него дека M1K1 007 напиша ги вадам клипчињата со 400 килобајти, најверојатно за симнување мислеше....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom