Тактики (5 vs 5; 4 vs 4)

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ама ипак,и скилот може да направи разлика ако не ти се падне некој ептен лош -ar match up.Како вчера :(

Плус,ние играме -ar со изговор дека не мрзи да бираме,плус игравме for fun :)

Граничарот,шеста му е да летаа искри и дмџ околу него,се игра со Battlefury и dagger најчесто xD
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Си учел од AoW?

Фак,исто и јас :)
Иначе,вчера на -ar против нас паднаа
sven,
tiny,
enigma,
граничарот (стално заборавам латинско име) и
Swaper.

Ние бевме Dazzle,phantom lancer,luna и уште два херои,знам ботски беше.

Имаше ли смисла против 5 станери да не ни падне станер,дури и при репик.
Партијата заврши во 32 мин,не земаа без никакви item-и да прават :(

Мислам дека добра комбинација беа,само мали модификации можда би им требало :)
Pred da postojat AoW...Darth vladeea so dotata :) so 5.84 :)))) Sostav bea : MeNtIsH,Liska [koj sega igra so 3te mangi od AoW],Stalin[Postojano si igrashe rhasta] i dunde i ta4ka im bea vtor plan :P koa se igra 5vs5 oni vlagaa :P eden od niv :P..Ete ucev od darth..bef so mentish i liska i so 2ca drugari na edno turnirce vo setnet :) Go zemafme bez izgubena partija lol!! XD
A sega..mnogu jasno najaki se AoW :) onaka dream team se deckite :) Lisec<--najjak member vo Darth posle Mehtish koj se otkaza dolgo vreme od dota i seka e tinja! i Lucky i drugarcinajta od AoW :) kolat :)
Sega bea pred nekoja nedela na turnir vo novo lisice,vo bulldogs..gi gledav kako igraat..stvarno se dobri..finaleto ne go gledav taka da neznam ni koj go zema turnirot :))
Uf ..zabegav od temava...Bogami bratce im dalo ludi heroi na deckite :) sve stuneri..sven dmger a bogami i swaperot so aurata :) predpostavuvam kako ve smrvile :) bel den nevidovte a ?:)) Odlicna taktia stvarno :) iako im ja dalo na AR jas mislam ap da igrale nemalo da zemat podobro nesto :)
A Enigmata se znae,eden od najjakite,ako ne i najak Team play int heroj na dotava :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
:)) a bogami i smeenje bilo !! Phantom lancer ke se nakoti so iluzii..earth shaker ke ripne ke pusti ultimate site iluzii ke umrat..a prasanje e dali i Ph.Lancer ke prezivee :)))) epten zaebani heroi vi dalo :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Си учел од AoW?
На 5.84 ги бичевме АоW : )
Тоа беше пред 3години кога дотата ми/ни беше прајмри обџектив. : )

Јас би зборел за тактики...али има нови херои, нови магии, рецепти затоа баш и не би придонесол многу. : )


п.с Мац, беше на саем, кога беше турнирот ?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Јас бев фантомот,и умрев се на се три пати.
Цело време со DoubleWalk ги нервирав,а на крај со 8 илузии направив дабл кил на Tiny и Earthshake-от.
Ама џабе,тиње бевме :(

Ддиме,јас не ни почнав од 5.84,прва ми беше 6.12 а со AoW,поточно со Тортуер учевме заедно па после школо плескавме по некоја партија...Башка тогаш во Ентернет правеа лом,и мислам дека ги дисквалификуваа заради едно гранче.

Дота почнав пред некои две години,1 и пол поточно.Ама брзо учам јас :)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
God...Абе и јас требаше да идам на тоа турнирот во булдогз ама се откажавме у последен момент. Иначе идеш често у Булдогз? Од кај си? Име презиме нешто. Лична карта? За идентификација:pos:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Баш убаво, јас учев играјќи со Axypa, ChangerH, ArtStyle, Dende, Travka, LevenT, H4nn1-, ToFuBoi...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Немој,ќе те тепа.
Ајде доста со офтопици,назад на темата.

Зиро,отвори тема за Дота Лан партии во СК,да не отварам јас све :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
God...Абе и јас требаше да идам на тоа турнирот во булдогз ама се откажавме у последен момент. Иначе идеш често у Булдогз? Од кај си? Име презиме нешто. Лична карта? За идентификација:pos:
Od novo lisice sum brat..Stefan se vikam..Me vikaat Gordon ili Freeman zaso na CS porano se potpisuvav Gord0n Fr33m4n :)))))...Inaku da ..odam vo bulldogs od vreme na vreme..pleskam nekoja dota..inaku pocesto sum tamu petok posle grad..si sedime na "separe" si pieme kafence :P Taka da ..poveli nekogash na nekoja interesna dota ;) Ali bratce soberi luge sto znaat da igraat..zaso decava sega sto se u bulldogs i sto igraat dota se STUBOVI! -.- neznam so ke praam so niv :(

На 5.84 ги бичевме АоW : )
Тоа беше пред 3години кога дотата ми/ни беше прајмри обџектив. : )

Јас би зборел за тактики...али има нови херои, нови магии, рецепти затоа баш и не би придонесол многу. : )


п.с Мац, беше на саем, кога беше турнирот ?
Neli! :)) pred 3 godini AoW bea stubovi :) a darth go zimaa sekoj mozen turnir vo sk :) beshe merak da se igra so niv i protiv nif :) inace 5.84 beshe naj funn dota ;)))) NAJ NEIZBALANSIRANA DOTA STO POSTOI :)) Mentish igra Morphling,Liska igra meduza,Ta4ka igra Centaur,Stalin igra Rhasta ko po obicaj i nema shansi da gi tepash :) moprhling go zemal stunot od kentaurot i neznaesh glava kaj ti e :)

tolku od muabetive? o.0 daj frlete nekoja taktika be da se razborime! -.-
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Како ќе играш на страна против Magnus i Earthshaker?
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
бубата и брн брн брн. : )
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Weaver ? хаха, дајте, очекувам нешто покреативно..

И двајцата имаат маѓии што прават масивен демиџ на АоЕ.. Мравката има 500 хп =))
 
Z

ZeroStyle

Гостин
А чекај...Ти знаеш само не измачуваш вака?:)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Бубата = Нерубиан асасин.

Би се сложил со тој херој,а ако случајно замараат,тинкер би им го пратил.
Сам! :)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Тинкер сам ќе го јаде многу. по 1 прва и по 1 удар доле е. За неурубиан асасин може,ама кој со него?
Можеби анти-мејџ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom