Тактики (5 vs 5; 4 vs 4)

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
" Свенот како тепач едноставно не го бидува." Mislam deka dovolno kaza...ke debatiram so Mac...so tebe nekako mi e pointless -.-
Faktot deka 300 dmg i stun i duplo poveke HP od troll ne ti izgleda kako tepac..no comment..stvarno..

Ohh kako ke pustis blind dodeka si 6 sec pod svera? za 6 sec ke te utepam 3 pati lol

Само те молам не нафрлај мислења едни под други,користи ја опцијата измени,ок? :)

Него,свенот што ќе мава,тоа ми е поентата...Воидот треба да е толку добар,за да фати некој на граница на сфера,па да може свен да мава :)
Инаку,добар е свенот исто во комбинацијава,ама за со дрво да брка херои,со воид тешко ќе иде ради 6ката.
Fala k... me svati! :) toa ti zboram :) svenot ne e prisuten za vreme na bitkata koga e prisuten i Voidot! So ke pravi sven dur ima svera? :) nisto! Dovolna e sverata na voidot ulti na sand king i ulti na lich za da se utepaat 5 heroi! Troll tuka ne e potreben.

A sven i drvo koga idat zaedno..mislam deka se slagame :) nema sto da gi sopre :)

I fala za opomenata :) stvarno si vo pravo :) nafrlam komentari eden do drug a mozam sve vo 1 da kazam :) jbg nov sum na forumov :) ali ne i vo dotata :P
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ок де,користи само ја Измени командата одма под твоето мислење и до копчето Цитирај :wink:
Аиде се сложивме за свенот,сеа ќе го поглеам риплејот на потато,па после да ставиме уште некоја добра тактика за членовиве :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Се кладиме на 50 евра оти не можеш да напишеш 5 мислења по ред?
Faktot deka 300 dmg i stun i duplo poveke HP od troll ne ti izgleda kako tepac..no comment..stvarno..
Мал си уште, ќе научиш. Свенот не може да биде тепач како што е тролот. Веќе реков дека успева против играчи кои имаат изиграно 30 доти у живот, али кога ќе наидеш на некои подобри, само ќе умираш по мапата. Зошто? Како прво, додека направиш поуер треадс и МоМ, сите друѓи ќе имаат барем тројно повеќе пари од тебе. Како второ, откако ќе направиш МоМ, во битка ќе те тепаат прво тебе, така да до буриза знаеш кога ќе стигнеш? Никогаш, можеби и тогаш нема. Како трето, додека направиш поуер треадс и МоМ, ќе потрошиш најмалку 10 дрва за лечење, зар не ти е попаметно да си направиш вангард ?
Ohh kako ke pustis blind dodeka si 6 sec pod svera? za 6 sec ke te utepam 3 pati lol
6 секунди? Можеби во некој научно-фантастичен филм.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Потато,само без толку ароганција,никој не знае се за дотата,а и да знае,околностите во битката го прават своето :)
Да дискутираме,да не се караме,тоа е поентата.

јас сум на мислењето дека 1в1,иако можда ќе ти треба дупло време,сепак тролот со 6ка нема кој да кидне,а свенот ако не успее при првиот стан,тогаш во бркањето може цел тим да му се стави :(

И пазете што збори Потато,ако случајно сте најјак на мапа,нормално дека вас ќе ве ловат :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
5sec pod svera..sve edno sigurno si mrtov za tie 5 sec..a cekaj decko malce..so trol koga ke pushtish ulti nema na tebe da mavaat? 2ca ke te smrvat ! Garantiram deka 2ca nema da tepash! a so sven garantiram deka ke tepash! i na kraj kraeva ako mavaat site na mene podoglo vreme ke sum ziv i mojot tim ke izdrizi podolgo odkolku ako sum so trol i mavaat na mene..so trol ke me skinat za 1 sekunda a so sven nema bash taka lesno da bide

Uf i mac, ubavo kaza so troll ti treba duplo podolgo vreme za da go utepash.no sigurno go tepash..a veruvaj bratce sven so maska i powerthreads i so gs ke te stopi za vreme od tie 2 sec !! za 2 sec mava najmalku 6udari..sto veruvam se dovolno za da te utepa so takov masiven dmg!
Inaku Trol vs Sven ...normalno deka trolot ke pobedi..no Trol vs 2ca drugi gubi a sven tepa..prosto!
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Пријателе, прочитај ми го уште еднаш постот.

Со маска и пауер треадс, имаш мана за само еден чук и за последна. Со тоа ќе му користиш на тимот откако ќе умреш за една секунда? И грешка си, никој не го тепа тролот прв во битка 5в5, затоа што едноставно, не прави многу штета. Јас не реков дека тролот е подобар од свенот, реков дека свен тепач, не чини. Откако ќе пуштиш МоМ, ти земаат повеќе демиџ одошто треба, така да.. Нема да, ако некој има послаб компјутер нема ни да те види како ќе умреш : )
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
lele samo ova odgovori mi go : So koj magii na start igrash sven?

Cekam odgovor de?

E..i da..sto ti garantira deka jas napravam PowerThreads i MoM drugite ke imaat poveke pari od mene? pa so toj "priroden" dmg na sven se pravat pari ko lud! mnogu polesno odkolku so trol
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ретко земам свен, но кога земам го играм со чук и плус. Порано кога шишето полнеше 100 мана, земав шише, сега правам аркане ринг, купувам бутс оф спид и гангувам.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
ok..i sega ke go smenish mislenjeto deka na 7 lvl nemash dovolno mana za 2sutna i GS so 3 circleta vo sebe?
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Што го форсираш толку свенот? Има многу подобри тимски херои и тактики без него.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Кажете некоја де,не се срамете да поделите:)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Што го форсираш толку свенот? Има многу подобри тимски херои и тактики без него.
:)))) Za ova te poshtuem! i sosema se slagam :) malku se zanesov :) Ama stvarno e fakt deka svenot se uklapa poveke od trol u dadenava taktika..a najcesto i vo sekoja druga ;) a nevikam be brat deka nema dobri taktiki bez sven :) Ohooo kakvi taktiki ima kajsto sven nemoze niso da naprai !
Sepak igram 3 godini dota i ucev od najdobrite..barem najdobrite vo SK..
Taka da ..iako sum mal ..cenete go iskustvoto -.-
I mislam mi se smaci od debatiranjevo za sven i trol :) daj da navedeme nekoja nova imba taktika :) Gi ima mnogu :) a sega ko sto zabelezuvam na turniri se igra AP so Ban na na heroi i se bira 2,2,1..
Ne e kako pred 1 godina..Porano se igrashe Pick-normal mode,Se vrteshe paricka za koj tim da bide na koja strana,i se vrteshe uste ednash paricka za koj prv ke bira 1 heroj..i posle pocnuva mislenjeto :) edna strana bira 1 heroj od Sentinel pa posle drugiot tim bira eden heroj od Scourge..pa pak od sentinel..etc..etc..etc..Mnogu mi se dopagashe taa igra :) ali i ova ne e losho,so ogled na toa deka se igra AP i mozes da kombinirash heroi i od dole i od gore :) Taktikite se neograniceni..
Ajde..kazete nekoe vashe mislenje za dobra taktika..pa posle i da smislime taktika protiv taa :P cisto malku dota muabet,malku idei za pocetnite Clanovi ili timovi
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Си учел од AoW?

Фак,исто и јас :)
Иначе,вчера на -ar против нас паднаа
sven,
tiny,
enigma,
граничарот (стално заборавам латинско име) и
Swaper.

Ние бевме Dazzle,phantom lancer,luna и уште два херои,знам ботски беше.

Имаше ли смисла против 5 станери да не ни падне станер,дури и при репик.
Партијата заврши во 32 мин,не земаа без никакви item-и да прават :(

Мислам дека добра комбинација беа,само мали модификации можда би им требало :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Баш затоа се игра -rd ili -ap.

На -ar, се зависи од среќа.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Кој е тој граничар? Vengeful Spirit ја викаш Swaper?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom