Таен код за шпиунирање на Нокиа

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Океј, не е толку сензационално како што наведува насловот, ама чув дека постои некој код кој се внесува во Нокиите и со кој се има увид на пораките или броевите на кои се праќани истите, без оглед на тоа дали постојат во телефонот или се избришани.

Нек(ро)ој да не знае нешто повеќе за ова?

Баш би било интересно да се дознае бројчето... :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Аааа ова гарант е заебанција како страната каде што го внесуваш телефонскиот број и го лоцира телефонот. :pos:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Заради оваа заебанција се скршени неколку ребра и носови.

Значи, мислам дека не е fraud.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
И што на пример ако сите тие пораки кои биле "избришани" зафаќаат повеќе мегабајти, отклку што има телефонот меморија? Нема логика. Кај ги памти?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ако е за сериозно работава, не верувам дека е за читање смс-ови од обични луѓе, туку од високи функционери, естрадни ѕвезди и слично. И после ќе се чудиме зошто постојат весници како „Свет“.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Мистичен, и јас помислив на тоа... Немам одговор. Се надевам дека некој поискусен ќе ни открие шо се уствари е можно.

А да повторам, знам за случај на прељуба (едни мои познаници) откриен преку СМС...
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Нек(ро)ој да не знае нешто повеќе за ова?
државна тајна - нема везе! јес да нокиа и самсунг имаат највеќе шифри и бла...бла... додатоци за луѓето што ги конзумираат нивните производи - но сепак шпиунирање - ноу веј! имам слушнато и симбиан програмчиња и буби и разни глупости :) али за кодови да внесуваш :uvo:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Не постојат такви кодови. Моеш едино една бубаљка да си купиш, па да му ја залепиш на некого на фиксен или мобилен. Само не се баш евтини за да моеш на секој втор да му лепиш.
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
???????

Аааа ова гарант е заебанција како страната каде што го внесуваш телефонскиот број и го лоцира телефонот. :pos:
извини која е таа страна во која што го внесуваш телефонскиот број и го лоцира телефонот??
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Ima na Samsung kod pri sto telefonot ti stanuva kako diktafon, i koga ke go vneses kodot snima sfe od zborenje so nekoj na telefon do muabeti vo blizina na telefonot. Posle pisuvas drug kod i celiot materijal go snima kako sound. :)
Toa e najblisku do ova sto go barate ama malce e neprakticno :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ima na Samsung kod pri sto telefonot ti stanuva kako diktafon, i koga ke go vneses kodot snima sfe od zborenje so nekoj na telefon do muabeti vo blizina na telefonot. Posle pisuvas drug kod i celiot materijal go snima kako sound. :)
Toa e najblisku do ova sto go barate ama malce e neprakticno :)
кажи го кодот? во принцип јас имам преку 6-7 документи во кое еден од тие документи има дури 14 страници со кодови стрикно само за самсунг ама за ова прв пат слушам :uvo:
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
cek da najdam. Go ima po internet, ja od tamu go imam iskopano:vozbud:
EDIT: najdov neso, #*22671# -- ova go startuva mikrofonot
#*22672# -- ova go stopira mikrofonot i sejvira go imas vo voice list materijalot ili mozes da go pustis da go slusas so kodot #*22675#
Go imam probano na D500
 

ScArFaCe_K4

Кретенски username, знам.
Член од
29 јануари 2007
Мислења
344
Поени од реакции
16

Kajgana Shop

На врв Bottom