ТРОЛ: Заев vs Латас

Член од
24 март 2010
Мислења
15.175
Поени од реакции
25.798
Сериозно, каде се Миле и Гоца?
Колку што знам, во државава. Ако се погодило деновиве да не се (што не верувам) за многу кратко ќе се вратат. Сите функционери на ВМРО-ДПМНЕ ќе им бидат достапни и никој нема да бега.

Всушност, ова е пресметка во која нема да има бегање. Секој обид за такво нешто би бил крајно ретардиран.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Колку што знам, во државава. Ако се погодило деновиве да не се (што не верувам) за многу кратко ќе се вратат. Сите функционери на ВМРО-ДПМНЕ ќе им бидат достапни и никој нема да бега.

Всушност, ова е пресметка во која нема да има бегање. Секој обид за такво нешто би бил крајно ретардиран.
И мене ми падна чудно за Гоца и Миле. Ако навистина избегаат, тоа е директно потпишување капитулација.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.175
Поени од реакции
25.798
И мене ми падна чудно за Гоца и Миле. Ако навистина избегаат, тоа е директно потпишување капитулација.
Гордана беше пред некоја недела да го гледа Ливерпул (личи жена да навива за лузери). Ама од тогаш се врати во Македонија. Ако пак заминала на некоја екскурзија, ќе се врати со првиот авион назад.

За Миле извадија милион приказни, ама колку што јас знам, цело време е во Прилеп.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.805
Поени од реакции
2.645
Од историска гледна преспектива, македонскиот народ цел живот е под константна окупација, 500 години под турско, подоцна од соседите, и цел живот сме биле "благодарни" на тоа што го имаш бидејќи утре може и да го немаш. Сепак се работи за менталитет, а историјата се повторува, дојде време свој одбраници да те јадат и да те поделат на плави и црвени, да те тераат слепо да им веруваш, а они ослепени од медот нон стоп да мацкаат. Утре тие ќе си пијат кафе и ќе ги делат парите, а ние како народ ќе си останеме поделени. Ако имам поинакво мислење од владата не значи дека сум соросоид, или предавник, или ако не се сложувам со овие другиве дека сум под влијание на пастирот. Слеп народ сме бе слеп, место да се борат за доброто на оваа мала држава и на народот кој се задоволува со малку, ние ќе се изедеме живи меѓу себе ради ѓубриња вакви.
Партиски вработувања има во државава и се знае, ама барем оние што ги примаат со книшка нека бидат бе компетентни за работата а не мулиња задоени со нишај врата земи плата. Кога државата гледа циркус Заев вс Латас, едно е да си лидер на партија, а друго е да имаш муда и став цврст да личиш на лидер. Од кога бе Латас стана 13то чудо во Македонија? Речник никаков, со ниски удари да добие поени,Миленко и остала багра и политиково ? Кога овие ти се грамафони на партијата, без никаков речник, сопствен став, нешто е труло во државава. А тоа придонесува кон селење на младите поради љубов во странство или етикетирање дека се соросоиди поради до-школување во странство како кај бурекот што имаше коментари. Иако сум за трета политичка партија, тоа е невозможно во наредните 50 години, бидејќи двете партии функцонираат како комунисти. Дој на власт, затвори се, затвори све што не е по твој ќејф, прави притисоци, пикај свој (не)кадарен кадар и дели го народот, за жал!
 
D

Darko_ufo

Гостин
Има приказни кои и не се баш приказни за тоа како Миле сакал да бега во Америка па Мјале го изнашамарал и му рекол нема да мрднеш од тука ако идам јас у затвор и ти ќе идеш.

А пред некој ден Мјале го претепал во Воденица и Орце Камчев зашто овој сакал да биде заштитен сведок во СЈО.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.154
Поени од реакции
20.630
Море кое тепачиште е ова Мијалков, матер им еба, ги искрши од ќотек цело ВМРО. :pos:

Од Гоца бркот - на патерици.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Море кое тепачиште е ова Мијалков, матер им еба, ги искрши од ќотек цело ВМРО. :pos:

Од Гоца бркот - на патерици.
Мијалков беше наголем багабонд пред да стане шеф на дбк/убк. Од кога стана најголем богаташ...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.262
Поени од реакции
36.143
Гордана беше пред некоја недела да го гледа Ливерпул (личи жена да навива за лузери). Ама од тогаш се врати во Македонија. Ако пак заминала на некоја екскурзија, ќе се врати со првиот авион назад.

За Миле извадија милион приказни, ама колку што јас знам, цело време е во Прилеп.
Катица по се изгледа не е само ....Катица :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ќе видиме тоа, на крај. Јас сум уште на став дека е грев, и дека не смее да ја третираат сериозно.
Ако Миле и Гоца навистина имаат избегано, ќе биде таква бламажа што нема да можам да престанам да се смеам.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.262
Поени од реакции
36.143
Не верувам да избегаат. Груевски уште цврсто ги држи конците во партијата. Барем за сега.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom