ТРОЛ: Заев vs Латас

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.067
Поени од реакции
6.684
професор доктор :facepalm:

после општеството ни било на ниски гранки :tapp:
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Фати Ме нешто многу дигната бе. Славата си го напраи своето а? Па и "индијанка" бе ...
Ако Фати ме е индијанка, ја сум еклер!
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.370
Поени од реакции
7.458
Факт е дека и двете партии и нејзини следбеници гледаат прво свој личен интерес па потоа што остане како трошки од масата за народот.

По се изгледа дека СДСМ ќе добие на наредните избори и сметам дека тоа би било најдобро за нашата држава, не од аспект дека СДСМ се подобри политичари туку од аспект што кога ќе дојдат на власт ќе мораат да го одржат моментумот кој го почна ВМРО со одмаздување и казнување на секој криминал на спротивставените политички конкуренти.

Ова ќе доведе индиректно до подобар судски систем, нешто кое до сега не го гледавме пред доаѓањето на Груевски на власт каде апла и двете политички партии крадеа и не се казнуваа по принципот "страчка на страчка око не вади"

Во крајна сметка ќе се засилат институциите, криминалот кај политичарите ќе се намали и индиректно ќе се подобри стандардот на државата.

Груевски треба да загуби на изборите и треба да има затворени политичари, ама мора да му се даде и признание ради тоа што неговите дела и после загубата на изборите индиректно ќе имаат удел во подобрување на ефикасноста на институциите.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.011
Поени од реакции
2.286
Не ги сакам дпмне ни најмалку и се молам сите до еден да скапат взатвор али уверен сум дека сдсм нема да победи на овие избори....Причината е тоа што на овој народ му даваш снимки каде јасно се слуша како власта го краде народот,мести невини луѓе у затвор,се обидува да скрие убиство,се заканува на луѓе само затоа што не гласаат за дпмне и уште многу други валкани работи а народов со уво не мрда и си фаќа сеир,такви сме ние македончињата само кукаме и чекаме некој друг да не дигне од гомнава.
 
Член од
21 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
23
Единственото нешто што партијата на позиција го украде од државата е огромен број на симпатизери(гласачи) од СДСМ.
И мислам дека ако продолжи понатака како и до сега со брилијантната економска програма, ке продолжи да краде се повеке и повеке гласачи од опозицијата.
А ти да си закажеш преглед кај некој по салам доктор, мислам дека уште имаш шанси.
 
Член од
21 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
23
СДСМ така има да се удави во сопствените говна што два комуналец претпријатија нема да може да ги извадат од таму.
Да дадеш налог за апсење на еден од најголемите македонци на денешнината кој што да не беше нашето малцинство во Албанија немаше ни да има учебници за децата, е голема клетва од сите тие луге таму.
А да не се спомене за клетвата од сите други македонци во светот.
Жал ми е... Се понадевав ама не знаев дека си во тој терминален стадиум на морон. Сочувство! :(
 
Член од
21 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
23
Сочуство до твојата партија за на следните избори.:oeoeoe:
Мојот глас за партија ќе биде нешто меѓу лабористите и социјалистите во државата кај што живеам, под услов да гласам. Во државата каде што порано живеев, каде ти и твојата фамилија сега (условно) живеете ќе се случат големи промени, со кои ти и таквите како тебе со целото твое кртило ќе станете најголеми поддржувачи на промените, оти за друго нешто, освен за вртење чмарот накај победничките партии немате капацитет. Ни ти ни кртилото твое.
 
Член од
21 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
23
Ти не се нервирај само, и ти посакувам дупло поубаво да си поминеш ти со сите твои најмили во државата каде што живеете сега.:kuracc:
Фин дечко си ми вака...
Од шо си фин ќе ти посакам вмрото да ти повладее уште два-три месеци за да мојш да зимаш по 400 ребра уше троа. Чисто оти си фин дечко (y)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Да беше ова во нормална држава ќе дадеа реклами да не им се смее цел свет[DOUBLEPOST=1455327920][/DOUBLEPOST]
И Лепак, за кого да гласаме? За волкот или лавот?

За тигарот
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Наеднаш се накотија нови членови на форумов...
Тужно, помислија дека е дозволено бистрење политика :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom