ТИФОМАНИЈА!

Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Комити каков кодекс е ова?

Ни вас ни чкембари не ме интересирате, но не е во ред воопшто да објавувате фаци од поединци со имина.

Мислите дека од комити сега нема едно 50 души да се објава ИНСТАНТНО со име презиме шо се партиски пиунчина СО СЛИКА? Шо че биди после? КОЈ ИМА полза од то? никој само душмани И МВР. БРУКА.

На крај, повеќе критикувате за една рандом слика со некогашен голман на Македонската репрезентација - МАКЕДОНЕЦ, него за ручек со шверцери - шипој.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.792
Поени од реакции
7.015
Луѓе на државата сме ние
@Goran Bt Зборајми те молам зборајми
Dojdi na sostanok ke ti zboram se so sakas na forumot e dosta so muabeti da ne se povtoram stav na grupa i poedinec (bez ibelezja) se dva razlicni poimi se treba da se resava na drugo mesto i bez skokaknje kako nekninodma nekoj da se sudi i osudva beu da se znaj celata prikazna za toa ne treba brzanje i skoskanje za bilo koj od bilo koja strana pa da ja prekinime i prodolzuvame nepotrebnata diskusija drugarite i brakjata se branat vo dobro i zlo a ne samo da se pluka paga pod vlijanie na nekoj si deca a toa za cickata ne znam gledam ima svinsko na masa

P. S. USTE EDNAS SITE NASI DA JA PREIKNAT PONATOMASNATA DISKUSCIJA I OBJASNUVANJA NA FORUMOT ZA OVAA TEMA KAKO I TAA PRETHONDA!
Zborajte za navivacki temi koj kolku saka pozdrav do navivacite a tie drugite so sakaat neka pisat se nadevam adminite ke pazat vo idnina da nema reprocitet da vidime nie sliki i gluposti da zabega rabotata od kontrola bez potreba!
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
341
Поени од реакции
1.890
Dojdi na sostanok ke ti zboram se so sakas na forumot e dosta so muabeti da ne se povtoram stav na grupa i poedinec (bez ibelezja) se dva razlicni poimi se treba da se resava na drugo mesto i bez skokaknje kako nekninodma nekoj da se sudi i osudva beu da se znaj celata prikazna za toa ne treba brzanje i skoskanje za bilo koj od bilo koja strana pa da ja prekinime i prodolzuvame nepotrebnata diskusija drugarite i brakjata se branat vo dobro i zlo a ne samo da se pluka paga pod vlijanie na nekoj si deca a toa za cickata ne znam gledam ima svinsko na masa

P. S. USTE EDNAS SITE NASI DA JA PREIKNAT PONATOMASNATA DISKUSCIJA I OBJASNUVANJA NA FORUMOT ZA OVAA TEMA KAKO I TAA PRETHONDA!
Zborajte za navivacki temi koj kolku saka pozdrav do navivacite a tie drugite so sakaat neka pisat se nadevam adminite ke pazat vo idnina da nema reprocitet da vidime nie sliki i gluposti da zabega rabotata od kontrola bez potreba!
Ете погоре пратив а не добив одговор, како сериозна навивачка група како што се декларирате дозволува во копот да има маица делије?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.905
Поени од реакции
21.752
Абе партали едни шо го напрајвте форумот како жените пред чешма со слики со имиња презимиња иницијали без заматени фаци од поединци некни за мене денес за други двајца имате ум во тоа глејте бе ало едно е група друго е поединец шо треба бе ние сите да ги објавиме ваши со слики со имиња презимиња со вмро со мвр со тигри со алфи ало бе мислите шо прајте или не мислите став на група едно а став и постапка на поединец е сосема друго скроз забегавте дали поразот толку ве боли или шо е работата не можаммда сфатам и секој нека си гледа за групата и клубот нема шо да коментира за внатрешни работи а најмалку некој овде на форумот па и на фб да се објавуваат со имиња и презимиња или вака не заматени слики само се прај непотребна тензија и кавги оладете и коментирајте виеншо сте редовни на трибина како да се подобрат работите во тифодвижењето а не да се обележуваат поединци ова е испод секое ниво и кодекс и за крај кој кур фактор сте бе вие сите туку од пичке си материне некој вас да ви се правда одете таму сите упм мрсули и прекинете со тоа 2001 оти жими децата ќе се напрај работата од играчка плачка ви имам речено имаме ние наши жртви и како учесник во 2001 не можам да прифатам некој мрсул од Австралија или некое детиште шо тогаш билм10 години да се расправам за тоа ко абер нема шо и како било берете ум да не берите заби ги преминувате сите граници и ниво ова нема смисла ,коментирајте ете дека песните беа повеќе анти Скопје оти немаше кореографија слаба била пиротехниката шо ти знам пароли инциденти но да се обавуваат слики без заматени фаци е испод ниво макар било и од вас страмота прво за админите шо дозволуваат вакви провокации па да се продолжи о објаснува и исправа крива дрина за некој шо седи пред компјутер од пишење си матер а некој друг оди жртва за групата оди се бори за гостување за организација тираѕа чуда со управи ,полиција со превоз со наоѓање средства за пиро кореографии и се шо треба ние тука се објаснуваме три дена за поединец шо пишал кај семсликал како напрајл е најмала работа надвор од темата ако не и повеќе па за тоа @87_47 зачисти ја темата да не се прат вакви глупости и за крај курот да му јадат сите на зелено бел па и мене и на секој друг од кај нас и од кај вас шо сака ќе си прај чоекот во приватниот живот без обележја и надвор од трибина шо реков и некни повеќе да гостувате а по малку да пишите на форумот и фб и дај да ја прекиниме дебатата од наша страна со децата никогаш нема да се разбериме ќе не паднат на нивно ниво очи нека вадат шо сакаат нека си пишат секој со својот филм и крај на приказната нема шо и на кој да се објаснуваме бидете така до следна утакмица поздрав убај деца а другите само можи да јадите лајна и така за друго ништо не ве бива !

P.S. Сите наши членови ги замолувам повеќе да не продолжуваат со реплики на глупостите кој има шо има можи лично и на состанок да си кажи став а не тука на форумот или да се објаснува до децата од Скопје не вреди и доста е !
abe krokodil eden... idi resi si gi tie sto jadea amburgeri so teroristite mesto da gi pravdas nivnite postapki ili da glumite huligani. jas ne sum kriv ni sto vi kolea sograganite ni sto jadevte amburgi so niv. tolku mozok imate i si zasluzuvate remet.

iq- to na grupata i skoro site sto pisuvate ovde vi e na nivo na pijana kokoska i prosti raboti koga vi komentiraat i objasnuvaat ne gi sfakate. nitu pofalbi nitu dobronamerni kritiki ne prifakate.

nema moznost za komunikacija so vas kako konjite samo pravo gledate. nema poenta i e gubenje vreme javno da komunicirame.

bojkotirajte. bar ne se sramete na forumov.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
64
Поени од реакции
242
abe krokodil eden... idi resi si gi tie sto jadea amburgeri so teroristite mesto da gi pravdas nivnite postapki ili da glumite huligani. jas ne sum kriv ni sto vi kolea sograganite ni sto jadevte amburgi so niv. tolku mozok imate i si zasluzuvate remet.

iq- to na grupata i skoro site sto pisuvate ovde vi e na nivo na pijana kokoska i prosti raboti koga vi komentiraat i objasnuvaat ne gi sfakate. nitu pofalbi nitu dobronamerni kritiki ne prifakate.

nema moznost za komunikacija so vas kako konjite samo pravo gledate. nema poenta i e gubenje vreme javno da komunicirame.

bojkotirajte. bar ne se sramete na forumov.
Пиши во приватен чат кој си и шо си, да се најдиме Австралија.
Можи така свињо една, ај да видиме кој ќе колат и кој се малоумни.
Пиши слободно ќе се најдимр во некој Мек Доналдс ќе те частам амбургер.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.905
Поени од реакции
21.752
Пиши во приватен чат кој си и шо си, да се најдиме Австралија.
Можи така свињо една, ај да видиме кој ќе колат и кој се малоумни.
Пиши слободно ќе се најдимр во некој Мек Доналдс ќе те частам амбургер.
mrsh be kopilj idi jadi so teroristite ne si ti dorasnat nekoj da gubi vreme so tebe. resete si gi problemite sto si imate kako grupa i odlucete ednas dali ste makedonci ili slugi na sipcite sto se prodavate za amburger.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
64
Поени од реакции
242
mrsh be kopilj idi jadi so teroristite ne si ti dorasnat nekoj da gubi vreme so tebe. resete si gi problemite sto si imate kako grupa i odlucete ednas dali ste makedonci ili slugi na sipcite sto se prodavate za amburger.
Абе пишими во порака партал еден, да се најдиме и со куро вуста да те клам овде на форумо па ќе јадиш и со шипој и со македонци и со торбеши смрден еден ајде пиши копиљак еден.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.905
Поени од реакции
21.752
Абе пишими во порака партал еден, да се најдиме и со куро вуста да те клам овде на форумо па ќе јадиш и со шипој и со македонци и со торбеши смрден еден ајде пиши копиљак еден.
nema da go smeni faktot deka jadete amburgeri so sipci i deka nema m od makedonstina u vas. :toe:

ti mu vikas preispitaj si gi odlukite eden krokodil u pvt mi objasnuva deka nivno pravo bilo da jadat ako sakaat drug saka da se tepa... intelegrncija na pijani kokoski :lolzz:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.151
Поени од реакции
2.752
За маичкава се почна дискусијава незнам у кој правец затеравте :pos:
IMG_5891-scaled.jpg

Ова беше пракса со туѓи обележја у сала/стадион пред 20-25 години. Кај нас е искоренето одамна барем у коп а богами и у сала.
Пропуст на чкембари дефинитивно.
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
286
Поени од реакции
1.543
Комити каков кодекс е ова?

Ни вас ни чкембари не ме интересирате, но не е во ред воопшто да објавувате фаци од поединци со имина.

Мислите дека од комити сега нема едно 50 души да се објава ИНСТАНТНО со име презиме шо се партиски пиунчина СО СЛИКА? Шо че биди после? КОЈ ИМА полза од то? никој само душмани И МВР. БРУКА.

На крај, повеќе критикувате за една рандом слика со некогашен голман на Македонската репрезентација - МАКЕДОНЕЦ, него за ручек со шверцери - шипој.
Друже Комити си тераат своето, посветени се единствено на клубот и групата, ако имаш одговор на некое прашање што некој тука го поставил одговори, во спротивно не зборувај за кодекси со КОМИТИ.

Врвот е ЦРВЕНО - ЦРН.
Биди подготвен, затоа што остана уште малку.

ЗАРЕМ НЕ ГЛЕДАШ ?
И СЛЕПИОТ ЌЕ ВИДИ !!
 
Член од
28 февруари 2022
Мислења
92
Поени од реакции
493
Ете погоре пратив а не добив одговор, како сериозна навивачка група како што се декларирате дозволува во копот да има маица делије?

Се работи за дете од 14 години, повторвам 14 ГОДИНИ шо не е навивач, плус седеше од ветераните десно шо значи небеше во нашиот коп, беше забележан и му се рече да ја слечи мајцата или да клај вентијага или дуксерка над неа.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.680
Поени од реакции
16.751
Абе нели оваа тема се отвори за да се олесни од ваквите дискусии кои ги имаше на старата тема, дајте малку разбирање и нека продолжи здравата дискусија барем овде.
Автоматски споено мислење:

За маичкава се почна дискусијава незнам у кој правец затеравте :pos:
Прегледај го приврзокот 406555

Ова беше пракса со туѓи обележја у сала/стадион пред 20-25 години. Кај нас е искоренето одамна барем у коп а богами и у сала.
Пропуст на чкембари дефинитивно.
Срамота е што детево одлучило на вакво дерби наместо со дрес на локалниот клуб да дојде со маичка на Делије, небитно дали станува збор за Чкембари или други, крив е тој што го пуштил од дома и што не го научил дека се навива пред се за еден клуб, во случајот Пелистер ама за среќа новите генерации на навивачи се далеку посвесни на темава, па се поголем дел од младината во иднина ќе навива за македонски клубови, како што е тоа случај во другите ек-ју држави.
 
Последно уредено:
Член од
14 декември 2021
Мислења
439
Поени од реакции
1.469
Абе нели оваа тема се отвори за да се олесни од ваквите дискусии кои ги имаше на старата тема, дајте малку разбирање и нека продолжи здравата дискусија барем овде.
Автоматски споено мислење:


Срамота е што детево одлучило на вакво дерби наместо со дрес на локалниот клуб да дојде со маичка на Делије, небитно дали станува збор за Чкембари или други, крив е тој што го пуштил од дома и што не го научил дека се навива пред се за еден клуб, во случајот Пелистер ама за среќа новите генерации на навивачи се далеку посвесни на темава, па се поголем дел од младината во иднина ќе навива за македонски клубови, како што е тоа случај во другите ек-ју држави.
Дефинитивно се согласувам со делот за новите генерации, барем кај нас во Комити со години немам видено некој да дојде со обележје од друг клуб/навивачка група. Кога почнав да одам на утакмици како навивач кон крајот на 90 тите имаше доста ликови со странски обележја. Сега во последните 10 15 години можам да кажам само браво за новите генерации, дефинитивно поедуцирани во тој поглед.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.061
Поени од реакции
7.379
На толку народ се направило пропуст ете, не можеш секој да го скенираш со каква маица доаѓа на утакмица, еве еден пример со членови кои повремено одеа со Гемиџии, се појавува лик со Делије маичка и инстант му се кажува да ја облече наопачки маичката за да не се гледа, чести беа ваквите појави, па и самите водства си одеа повремено на Север или Југ, муабетот ми е дека во помалите градови со помали навивачки групи полесно е да се скенира такво нешто и да се реагира навремено, башка што сите покрај локалниот клуб си навиваат за дополнителни два клуба, едниот од топ 3, 4 лиги во Европа, другиот од екс ју, најчесто Ѕвезда и Партизан, не дека се загреани многу поради самите клубови, туку тоа е поради навивачките групи, се надевам ќе се искорени ова и тие што одвојуваат средства и енергија да одат во Белград на утакмици ќе вложат во локалните клубови и навивачи групи, од каде знаеш, може баш некој од тие ќе се погоди што локалната навивачка група ќе ја дигне на ниво погоре со иновативност и слично.
 
Последно уредено:
Член од
1 февруари 2023
Мислења
61
Поени од реакции
110
Sto bara sportskiot direktor na RK Vardar na tribina opkruzen so navivaci na Pelsiter, da ne recam u kop?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom