ТИФОМАНИЈА!

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.139
Поени од реакции
6.526
Ние немаме ништо со Цревото и Зарков.
Секоја утакмица бар 10 минути пеете против Борко во последниве 3 сезони и во активен клинч сте со него.
Друг ми беше муабетот, Нефи и Борко глупо е да ги рамниш. Ние можиме спортски да се мразиме и не 10 туку 60 мин да се пцуеме. Не ја оправдувам сликата но не се трудам ни да осудам до толку ради то шо ги знам околностите. Сигурно ни борко го знаел благојче ни па чкембарот наш знаел дека борко ке седни и ке се слика.
Сигурно памтите и за една кафана наши ваши(навивачки) легенди после дерби и то во време ко имаше сериознииии инциденти. Тоа е...балкан.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
160
Поени од реакции
631
Ние немаме ништо со Цревото и Зарков.
Секоја утакмица бар 10 минути пеете против Борко во последниве 3 сезони и во активен клинч сте со него.
Нормално ќе пејме против него како да не пејме, на средина на јужна ни иди, провоцира на секој можен начин, и во секоја прилика то го користи се повеќе и повеќе да напрај тензија. Се знај ако сака да биди присутен ќе си седи со резервите од вардар долу на јужна, како и сите останати од секоја друга екипа. Но не, ова е борко и мора да биди центар пажња тој, па со приватно обезбедување ова она, и нормално нашите вмровци од Битола околу него. А сликата шо ја објави тој нема никаква врска со нас, фаворито убо ви напиша шо и како е да не пишиме по 20 пати. Вчера со бројка изгазивме, нормално дерби утакмица но по мое 4000+ во салата, а и голем број на луѓе не влегоја, исто така и карти не купија. Јакото сега почнува 1/14, ОДИМЕ НА ДВОЈНА КРУНА.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
544
Поени од реакции
1.770
@ZelenoBel другар те открија твоите, за џабе чатал кревање на форумов со години кога си партиски пиун,ти излегов јас во пресрет го избришав мојот коментар каде те цитирав ама залудно.
Мој совет погрижи се малку околу твојот изглед малку спорт не е на одмет, не за друго да не расте стомакот,мораш да си во фит форма да можеш да убодеш некоја цура.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.522
Поени од реакции
7.358
@ZelenoBel другар те открија твоите, за џабе чатал кревање на форумов со години кога си партиски пиун,ти излегов јас во пресрет го избришав мојот коментар каде те цитирав ама залудно.
Мој совет погрижи се малку околу твојот изглед малку спорт не е на одмет, не за друго да не расте стомакот,мораш да си во фит форма да можеш да убодеш некоја цура.
Од се шо се пиши најмногу ме погоди вистината, а то е дека сум попраен. Дури и на слика се гледаа пууууу
Џабе вежбањето, 98кг се 98кг :place:
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.522
Поени од реакции
7.358
Следно да го постирам пишаното????
Прегледај го приврзокот 406500
И? Точно така и како шо беше, дојде се слика замина.
Не знам зошто треба да се дискутира за Чкембари кога од 15 души има само еден без обележја и во никаква навивачка улога.
Ако сум јас битен коментирајте ме мене и мојата постапка, не на Чкембари.

Премногу фама за ништо.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.702
Поени од реакции
23.400
И? Точно така и како шо беше, дојде се слика замина.
Не знам зошто треба да се дискутира за Чкембари кога од 15 души има само еден без обележја и во никаква навивачка улога.
Ако сум јас битен коментирајте ме мене и мојата постапка, не на Чкембари.

Премногу фама за ништо.

nema gajle peer nikoj ne se luti, jadete vie i so teroristi zar za borko sega da ti e problem? ti e gajle si imas slika so direktorot na dvokratniot evropski prvak... ne za dzabe sme vi idoli.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
544
Поени од реакции
1.770
И? Точно така и како шо беше, дојде се слика замина.
Не знам зошто треба да се дискутира за Чкембари кога од 15 души има само еден без обележја и во никаква навивачка улога.
Ако сум јас битен коментирајте ме мене и мојата постапка, не на Чкембари.

Премногу фама за ништо.
Зашто бришеше ако не е битно???
Да не се иде каде што не треба темава доволно внимание ти посветивме, дистрибуцијата нека продолжи во нормална насока.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
909
Поени од реакции
2.713
Преголема фама и напраено од ништо нешто. Ете веќе го кажавте кој е чкембарот на сликата, без никакви обележја на група и во круг на долгогодишни пријатели(само дел од нив), остатокот од луѓето не вреди ни да се коментират, случајно се нашле во иста кафана со Борко, знаејќи го сите чоекот искористил момент и се сликал па објавил за негови лични интереси. Зеленобел никогаш ниту имал врска со партија ниту ќе има пошто нема ни потреба од тие работи знаејќи со шо се занимава, единствена моја замерка е шо ете има таков круг на луѓе уште од дете, со дел од луѓето е другар 20 години, и неможи да ги откажи туку така оти се партиски цицачи.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.886
Поени од реакции
14.273

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.154
Поени од реакции
7.848
Абе партали едни шо го напрајвте форумот како жените пред чешма со слики со имиња презимиња иницијали без заматени фаци од поединци некни за мене денес за други двајца имате ум во тоа глејте бе ало едно е група друго е поединец шо треба бе ние сите да ги објавиме ваши со слики со имиња презимиња со вмро со мвр со тигри со алфи ало бе мислите шо прајте или не мислите став на група едно а став и постапка на поединец е сосема друго скроз забегавте дали поразот толку ве боли или шо е работата не можаммда сфатам и секој нека си гледа за групата и клубот нема шо да коментира за внатрешни работи а најмалку некој овде на форумот па и на фб да се објавуваат со имиња и презимиња или вака не заматени слики само се прај непотребна тензија и кавги оладете и коментирајте виеншо сте редовни на трибина како да се подобрат работите во тифодвижењето а не да се обележуваат поединци ова е испод секое ниво и кодекс и за крај кој кур фактор сте бе вие сите туку од пичке си материне некој вас да ви се правда одете таму сите упм мрсули и прекинете со тоа 2001 оти жими децата ќе се напрај работата од играчка плачка ви имам речено имаме ние наши жртви и како учесник во 2001 не можам да прифатам некој мрсул од Австралија или некое детиште шо тогаш билм10 години да се расправам за тоа ко абер нема шо и како било берете ум да не берите заби ги преминувате сите граници и ниво ова нема смисла ,коментирајте ете дека песните беа повеќе анти Скопје оти немаше кореографија слаба била пиротехниката шо ти знам пароли инциденти но да се обавуваат слики без заматени фаци е испод ниво макар било и од вас страмота прво за админите шо дозволуваат вакви провокации па да се продолжи о објаснува и исправа крива дрина за некој шо седи пред компјутер од пишење си матер а некој друг оди жртва за групата оди се бори за гостување за организација тираѕа чуда со управи ,полиција со превоз со наоѓање средства за пиро кореографии и се шо треба ние тука се објаснуваме три дена за поединец шо пишал кај семсликал како напрајл е најмала работа надвор од темата ако не и повеќе па за тоа @87_47 зачисти ја темата да не се прат вакви глупости и за крај курот да му јадат сите на зелено бел па и мене и на секој друг од кај нас и од кај вас шо сака ќе си прај чоекот во приватниот живот без обележја и надвор од трибина шо реков и некни повеќе да гостувате а по малку да пишите на форумот и фб и дај да ја прекиниме дебатата од наша страна со децата никогаш нема да се разбериме ќе не паднат на нивно ниво очи нека вадат шо сакаат нека си пишат секој со својот филм и крај на приказната нема шо и на кој да се објаснуваме бидете така до следна утакмица поздрав убај деца а другите само можи да јадите лајна и така за друго ништо не ве бива !

P.S. Сите наши членови ги замолувам повеќе да не продолжуваат со реплики на глупостите кој има шо има можи лично и на состанок да си кажи став а не тука на форумот или да се објаснува до децата од Скопје не вреди и доста е !
 
Член од
13 март 2014
Мислења
98
Поени од реакции
180
Преголема фама и напраено од ништо нешто. Ете веќе го кажавте кој е чкембарот на сликата, без никакви обележја на група и во круг на долгогодишни пријатели(само дел од нив), остатокот од луѓето не вреди ни да се коментират, случајно се нашле во иста кафана со Борко, знаејќи го сите чоекот искористил момент и се сликал па објавил за негови лични интереси. Зеленобел никогаш ниту имал врска со партија ниту ќе има пошто нема ни потреба од тие работи знаејќи со шо се занимава, единствена моја замерка е шо ете има таков круг на луѓе уште од дете, со дел од луѓето е другар 20 години, и неможи да ги откажи туку така оти се партиски цицачи.
Луѓе на државата сме ние
@Goran Bt Зборајми те молам зборајми ☺☺☺
 

Kajgana Shop

На врв Bottom