ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
24 октомври 2021
Мислења
849
Поени од реакции
509
Дали сега имате сите мрежа што сте на Телекабел? Што направија Телекабел, да не средија да имате и VoLTE?
100% nema ni da vovedat VoLTE

Tret mrezen sepak izgleda nema da bide Mtel tuku One na 4iG Group, esenva ke imalo oficijalno info
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
721
Поени од реакции
749
Hm, 4ig samo kupuvaat i preprodavaat operatori ...

Tuku nekoj od Tk,da spodeli dali telekom im pusti VoLte ili ke cepat na 2g
Дури беше 3G мрежата тогаш му беше поарно на Телекабел и Телеком корисниците, сега тие телефони што немаат VoLTE нема да имаат па воопшто салам повици ќе му слегуваат директно на 2г што е доста лошо, а пак чим досега никој не потврди дека Телекабел има VoLTE ќе тераат на 2G повици.
За срамота од Телеком е ова што му го прават, а во други земји имаат VoLTE сите оператори без разлика виртуелни или мрежни.
Знам , но тоа им беше лагата што им текна во тој момент ,да ја напишат ...
Требаше да следи соопштение во однос на прекинот,.ама нема ништо од Телекабел, како на пример;
,, Почитувани корисници на мобилната телефонија, се извинуваме за настанатиот прекин на нашите мобилни услуги,
Нашиот оператор давател на мрежа ја исклучи 3G мрежата за секогаш што настана прекин на услугите. Ќе ве замолиме да наместите на вашите телефони во мобилни мрежи 4G/3G/2G за да можете да ги користите повиците кои за жал ќе одат преку 2G технологијата. За VoLTE услугата немаме постигнат договор со операторот давател, а со тоа за жал ви ги скратуваме можностите за чисти повици преку VoLTE услугата која ја има мрежниот оператор. Доколку имате било какви потешкотии контактирајте не на нашиот контакт број 074 747 474.
Ваш Телекабел"
Значи ме бидува да бидат и во менаџментот на Телекабел и да ви направам се за вас да видите задоволни, ама ќе биде и тоа во иднина ако сум упорен.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.299
Поени од реакции
3.670
Дури беше 3G мрежата тогаш му беше поарно на Телекабел и Телеком корисниците, сега тие телефони што немаат VoLTE нема да имаат па воопшто салам повици ќе му слегуваат директно на 2г што е доста лошо, а пак чим досега никој не потврди дека Телекабел има VoLTE ќе тераат на 2G повици.
За срамота од Телеком е ова што му го прават, а во други земји имаат VoLTE сите оператори без разлика виртуелни или мрежни.

Требаше да следи соопштение во однос на прекинот,.ама нема ништо од Телекабел, како на пример;
,, Почитувани корисници на мобилната телефонија, се извинуваме за настанатиот прекин на нашите мобилни услуги,
Нашиот оператор давател на мрежа ја исклучи 3G мрежата за секогаш што настана прекин на услугите. Ќе ве замолиме да наместите на вашите телефони во мобилни мрежи 4G/3G/2G за да можете да ги користите повиците кои за жал ќе одат преку 2G технологијата. За VoLTE услугата немаме постигнат договор со операторот давател, а со тоа за жал ви ги скратуваме можностите за чисти повици преку VoLTE услугата која ја има мрежниот оператор. Доколку имате било какви потешкотии контактирајте не на нашиот контакт број 074 747 474.
Ваш Телекабел"
Значи ме бидува да бидат и во менаџментот на Телекабел и да ви направам се за вас да видите задоволни, ама ќе биде и тоа во иднина ако сум упорен.
E Tk,za vakvo soopstenie nema koj ,tamu seto e prisobrano.....
Arno ama i A1 koga ke iskluci 3g kolku imam info za 1god, isto ke bidi i so a1 pripejd,Lyca,Mtel,Green ...od 4g na 2....
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.423
Поени од реакции
2.769
Почитувани,
Сеуште се работи на воведување на VoLTE, меѓутоа не можеме да Ви дадеме прецизен одговор кога ќе стартува.

Со почит,
Телекабел
Да расчистиме дилеми, вчерашен одговор од нив.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.031
Поени од реакции
1.283
Да расчистиме дилеми, вчерашен одговор од нив.
Да им беше Волте најголем проблем… џабе се додека немаат опции за додатоци пакети за сма, роаминг и слично не се исплатливи како опција.
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
721
Поени од реакции
749
Сега нема мобилен интернет, овие тотално рикнаа...
Пробај избриши АПН и одново внеси, па така белким ќе дојди интернет на 4G. Друго рестсртирај го телефонот, намести 2G only па после 4G/2G Auto да ти биди.
Пиши им на месенџер и ќе ти вратат или ѕвони им во контакт центарот.
 
Член од
24 октомври 2021
Мислења
849
Поени од реакции
509
drzi go isklucen ili "vo avion" 15 minuti, taka se resetira linijata
Автоматски споено мислење:

inaku APN se menuva so vadenje i stavanje sim obicno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom