ТВ Нова

bobanku

Macedonia timeless
Член од
16 септември 2012
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.048
Нацинална телевизија е мтв, сител, канал5, телма, алсат. Новава телевизија е кабелска.
Pa kabelska nacionalna cim ja ima na max tv i bum tv ko sto e 24 vesti

Послато са A5 уз помоћ Тапатока
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
2-3 дена во 01 часот полноќ фаќам некаква си документарна серија со море и некој остров беше мислам. Го фаќам се кога веќе легнувам да спијам.

Нешто како документарните филмови кој 24 вести еден период одамна ги пушташе. Интересно само не знам зошто не одредат и еден термин барем еднаш во неделата за документарци кој нема да е полноќ касно.
 
Последно уредено:
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Aj ne tropaj televizijata si e ok a gazdata koga togas ke go fatat kaj ke bega.

Ова е форум да те потсетам, и на оваа тема година и пол коментираме веќе, никој никого не навреди, и покрај тоа што секако има спротиставени мислења за ти да дојдеш да ни се посереш ,,сред село,, со елоквентното - "не тропај". Прибери се, како прво не е во ред, како второ немам намера да губам енергија во такви ниски "дијалози". На темава..телевизијата била супер велиш, а знаеш ли дека спортот е целосно изместен од колосек и сите спортски термини се адаптирани на информативната грозница околу газдата и сјо? тоа на тв личи? Секоја содржина во таа тв е само ПОПОЛНУВАЊЕ на минутажа бидејќи се има обврска кон ААВМУ, ништо друго!. Целиот ангажман, сета машинерија е насочена кон пропагандниот дел собрание, вмро, сјо - и пак на рипит. Телевизија е колаж каде гледаш дека се става и инвестира енергија во разни тв формати, а не еден е целта а сето друго е само колку да се има. Бедно би се осеќал да имам должност да одработам таква една периферна, идиотска улога. Но, ете секогаш има мали луѓе кои за пари идиотизмот дури и го оплодуваат.
[DOUBLEPOST=1490741275][/DOUBLEPOST]
Си знаат тие новинари дека газдата е гонет за криминал и тендери наместени.
Ама пак протестираат, бидејќи се надеваат дека со тие протести ќе го спасат газдата а со тоа и ќе им останат тие нивни новинарски плати....
Но едно се желбите а друго е реалноста....
Исто е и со сите ликови кои одат на протести за некаква си Заедничка Македонија, знаат дека протестираат за криминал да бранат, ама ете се надеваат нема да ги изгубат платите стекнати во време на криминалот.
Нема што да се надополни тука...у коскена срж!
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Бранко Илиевски пред неколку денови на фејсбук напишал дека наскоро пак ќе коментирал странско првество. Но не открива уште за кое странско првенство станува збор и на која телевизија ќе коментира.

Не ми се верува дека Нова или било која домашна тв ќе откупи права за странски првенства.

Мислам дека можеби Арена спорт телевизија ќе направи да се коментира Сериа А на Македонски јазик, како што има коментирање на Српски и Хрватски јазик.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Sea na kraj na sezona ke komentira?

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.630
Оваа телевизија стана погнасна и од Сител... Сеа сабајлево емитуваа песна со музиката на Simon & Garfunkel - Sound of silence ама препеана од наши пеачи, а спотот се состоеше од протестиве на #Илинден 4.

Еден нов вид на гебелсова пропаганда, иста како А1 пред да ја затворат. Го користат народов да ја остварат својата цел и да го сокријат нивниот криминален газда кој официјално се води како лице во бегство.

Дајбоже иста судбина ко А1 да доживеете, толку имам да кажам. Сител за овие се Мајка Тереза.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
evropskoto prvenstvo za mladi vo fudbal ekskluzivno na tv nova

Толку фалење на фејсбук од Бранко Илиевски дека наскоро ќе коментира. И сите се попалија дека ќе коментира Сериа А, а тој ова ќе коментира.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Последните пари телевизијава ги троши за фудбалски права!
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
dobro barem nesto pofalete sto se pravi dobro vo drzavava mladite se na evropsko prvenstvo vo fudbal tv nova otkupuva prava da gi gledame
 

Kajgana Shop

На врв Bottom