ТВ Нова

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Претпоставувам точна, гледам се повикуваат на извор од внатре. Е сеа колку може да им се верува тоа е веќе друго, останува на индивидуална проценка. Додаток: Горе веќе еднаш спомнатиот Гоце Михајлоски ( се одзива и на името Илија Димовски ), деновиве обајвил на фб профил покајнички статус на грижа на совеста, во кој се жалел на тоа што сите му правеле притисок што одработува во ТВ НОВА, и делел уверувања во статусот како тој е наводно морална вертикала и слично. На сиот циркус, приајтелите го напраиле лом во коментари, а на помош со коментар го одбранил Александр Спасовски, познат наркоман и дилер од Н.Лисиче, на што пријателите на Гоце му рекле ок Гоце гаси интернет, доволно е, Сарма те одбрани. Толку за лобито и нивото во оваа телевизија.
Aj дај линк да видмие ова.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Aj дај линк да видмие ова.
Пишав погоре, дека тоа го објавил на фб статус. Како да ти го најдам статусот? Еве распрашај се по нему блиски луѓе па ќе видиш дали некој ќе демантира и за статусот и воопшто за содржината на напишаното.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Пишав погоре, дека тоа го објавил на фб статус. Како да ти го најдам статусот? Еве распрашај се по нему блиски луѓе па ќе видиш дали некој ќе демантира и за статусот и воопшто за содржината на напишаното.
Едноставно најди го напрај принт скрин и стави го тука.

Ок не битно тоа. Гледам дека сеуште им постои Сцена но приметив го немаше Ненад и ја вратиле онаа поврано шпица и водителка во студио што им беше.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Едноставно најди го напрај принт скрин и стави го тука.

Ок не битно тоа. Гледам дека сеуште им постои Сцена но приметив го немаше Ненад и ја вратиле онаа поврано шпица и водителка во студио што им беше.
Oк да го баталиме тоа, само да појаснам. Тоа било објавено на негов фб профил за неговите приајтели, а не јавно. Кој го има на фб знае за што зборувам. За Сцена и тоа Ненад Менад дебилни профили на тв ликови мислам дека е добар чекор искрено, иако верувам дека таму има уште многу такви за ,,луфтирање,, и шуто и рогато и со партиска книшка се вработи во телевизијата. Секнуваат каналите на приходи полека, така да верувам дека со време ќе се сведе на разумуна бројка од 70 вработени од сегашните 150 - тина.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Пишав погоре, дека тоа го објавил на фб статус. Како да ти го најдам статусот? Еве распрашај се по нему блиски луѓе па ќе видиш дали некој ќе демантира и за статусот и воопшто за содржината на напишаното.
Ако “покајнички статус на грижа на совеста“ сигурн
Oк да го баталиме тоа, само да појаснам. Тоа било објавено на негов фб профил за неговите приајтели, а не јавно. Кој го има на фб знае за што зборувам. За Сцена и тоа Ненад Менад дебилни профили на тв ликови мислам дека е добар чекор искрено, иако верувам дека таму има уште многу такви за ,,луфтирање,, и шуто и рогато и со партиска книшка се вработи во телевизијата. Секнуваат каналите на приходи полека, така да верувам дека со време ќе се сведе на разумуна бројка од 70 вработени од сегашните 150 - тина.
А како сега тоа да се батали. Ако ти е страв да го ископираш прераскажи го. Ако постоеше таков пост досега ќе го прочиваме на порталите!

Што се однесува за Нова ТВ, јас мислам дека единствен приход на телевизијата се парите што ги добиваат од кабелските оператори (и секако “субвенциите“ од сопственикот). Ако правиме споредба со 24вести тие освен од кабелските добиваат пари и од реклами (но и овие имаат добар сопственик). Новава телевизија тешко дека ќе може да собира пари од реклами зошто никој не ја гледа. Па така за мене и 70 вработени се многу.
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Ако “покајнички статус на грижа на совеста“ сигурн


А како сега тоа да се батали. Ако ти е страв да го ископираш прераскажи го. Ако постоеше таков пост досега ќе го прочиваме на порталите!

Што се однесува за Нова ТВ, јас мислам дека единствен приход на телевизијата се парите што ги добиваат од кабелските оператори (и секако “субвенциите“ од сопственикот). Ако правиме споредба со 24вести тие освен од кабелските добиваат пари и од реклами (но и овие имаат добар сопственик). Новава телевизија тешко дека ќе може да собира пари од реклами зошто никој не ја гледа. Па така за мене и 70 вработени се многу.

Балтазар одговорот за баталување е конкретно за Марчело, бидејќи тој ме разбра зошто не можам да го прикажа. Нема потреба од страв, едноставно немам прилика да го прикажам затоа што не сум пријател со човекот. За раскажување, јас мислам дека многу подробно сум го прераскажал, а за потврда ако им тука пријатели на Гоце Илија Михајлоски од фб нека потврдат, јас информацијата ја добив толкму од негов фб прјател.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
611
Поени од реакции
493
Постоело спор поради авторските права за користење на името НОВА. Спор кој го покренала веб страната НОВА.
Сега некои работи се малку појасни, но со нашево судство “којзнае“ кој ќе победи.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Нова емисија со Горан Петрески

Иначе гледам полека полека менуваат нешто визуелно во дизајн, делови од студио и слично. Имаат нов некој дизајнер кој според мене малку лошо ги има смислено дизајните поготово оној дизајн за утринската



Овој делов од десно како додатоци од windows vista дизајнирани во некој мизерен ефтин trial софтвер a сигурен сум ќе зема дизајнерот добра плата.
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Зависи за кого како. Некој сака да гледа добар дизај на телевизиите, добра програма и други работи а на некој не му е битно ова ништо па дури и водителот да се појави во детски пижамчиња со телетабиси принт нема да му смета.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Зависи за кого како. Некој сака да гледа добар дизај на телевизиите, добра програма и други работи а на некој не му е битно ова ништо па дури и водителот да се појави во детски пижамчиња со телетабиси принт нема да му смета.
Не, небитен ми е дизајнот кога сржта на телевизијата е трула и се освен објективна. Мене ми се важни објективните и точни информации додека на поголем дел од рајата им е битен дизајнот и изгледот. Површност спрема квалитет
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
239
Поени од реакции
189
Marcelo, претпоставувам битен ти е и последниот извештај на Ад Хок телото за мониторирање на медиумите во предизборниот период, во кој освен Сител негативни оценки добива и токму ТВ НОВА за односот кон гостите кои не се наклпонети на власта во дебати, и во кои дебати водителот си ја терал ,,водата,, кон ,,своја воденица,, ( да не пишам воденица, со големо В па да навлеземе во друга тема ;) ) Значи од сите национални, локални регионални и остали тв, овие две телевизии (Сител поради Латас, најавите во Дневниците) добиваат критики, опомена за ТВ НОВА а прекршочна пријава за Сител. Од сите тв ова се најзакоравените БРАНИТЕЛИ НА КРИМИНАЛОТ, и мене треба да ми е битен дизајнот на факинг рубрика ВЕСТИ ОД СВЕТОТ?? Дизајнот и изгледот се разбира дека се важни но тоа е кремот, финесата на една телевизија која ги средила и ги следи своите етички норми, одговорност кон граѓаните, реална и објективна информација. ПС Наградно прашање: Секаде имаат линк нели? Зошто тогаш немаат линк, т.е ви живо пренос и од пресовите на СЈО?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Имаш право битна е и програмата како известуваат.

Јас не пратам многу политика и повеќе на Нова тв гледам кога не се теми за политика.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Marcelo, претпоставувам битен ти е и последниот извештај на Ад Хок телото за мониторирање на медиумите во предизборниот период, во кој освен Сител негативни оценки добива и токму ТВ НОВА за односот кон гостите кои не се наклпонети на власта во дебати, и во кои дебати водителот си ја терал ,,водата,, кон ,,своја воденица,, ( да не пишам воденица, со големо В па да навлеземе во друга тема ;) ) Значи од сите национални, локални регионални и остали тв, овие две телевизии (Сител поради Латас, најавите во Дневниците) добиваат критики, опомена за ТВ НОВА а прекршочна пријава за Сител. Од сите тв ова се најзакоравените БРАНИТЕЛИ НА КРИМИНАЛОТ, и мене треба да ми е битен дизајнот на факинг рубрика ВЕСТИ ОД СВЕТОТ?? Дизајнот и изгледот се разбира дека се важни но тоа е кремот, финесата на една телевизија која ги средила и ги следи своите етички норми, одговорност кон граѓаните, реална и објективна информација. ПС Наградно прашање: Секаде имаат линк нели? Зошто тогаш немаат линк, т.е ви живо пренос и од пресовите на СЈО?
Па искрено ако ги пренесуваат од СЈО дирекно тоа ке биде посмешно од незнам која комедија,поголеми гафиви ке прави Специјалката .Погледни ги опозиционите 24 тие воопшто не донесоа нешто ново во однос на вести телевизија додека Нова владината имаат нешто повеке е сега дали зафакаат страна или не тоа се зависи кој како ги гледа работите
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Многу ороспетинлук влезе меѓу нив, не се знае кој кого ебе. За многу брзо ќе се распадне токму поради тоа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom