Сe` се случува со причина

Член од
18 април 2007
Мислења
18
Поени од реакции
2
Akcija Reakcija, se se vraka (mislam na energija ne na sueverija i kletvi:))))
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
samo uste ne mozam koja e pricinata za naseto postoenje :)
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Се се случува со предходно определана причина,која се бара после случката.Многу глупа работа е тоа,нормално е полесна за џвакање ама не е така.Ама факт е дека е полесно да се живи на тој начин.
 
N

n/a

Гостин
Evreite go imaat Mosad i `upravljaat` cel arapski svet (a Izrael e golem po teritorija kolku Makedonija) zatoa sto vo nivniot jazik nema soodveten izraz za slucajno!Koga sakaat da kazat za neshto deka `e` ili im lici na slucajno,koristat hazart ,zbor sto e od arabsko poteklo!
Slucajnosti...nema.
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
HEHEHE

Ako se se slucuva so pricina togas toa znaci dekacelata idnina e predodredena i dokolku naucime da ja procitame sifrata na vremeto ke mozeme da ja menuvame idninata. Zosto bi go pravele toa koga so naseto odnesuvanje ja menuvame idninata. Ako se e predodredeno togas naseto postoenje e apsurdno.

AKO SE FILOZOFIRA KE SE POLUDI:) ZIVEJ GO ZIVOTOT SLOBODEN:) FILOSOFIJATA SAMO NE OPTERETUVA I NE DAVA SPOKOJ BIDEJKI NEMA ODGOVOR NA NEJZINITE PRASANJA:)
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Vazno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pred nekoj da prati post neka procita,
abe lugje , za ista tema se zbori na dve razlicni mesta ,
da vi pojasnam , da pretpostavime deka se se slucuva so pricina, toa ke znaci deka nepostojat slucajnosti odosno posto nesto sto kje go nareceme sudbina.......
koj ku* e zadolzen za sreduvanje na temive neka si prevzeme odgovornost da gi procita dvete temi ,,,,,slucajnost ,,,,,se se slucuva so pricina,,,,,,,
i neka gi obedini i dvete , pa posle na raat da se iskazuvame site...
a ne za ista rabota na dve mesta da se zbori .........
 
S

Sagan

Гостин
Како прво. Судбина и нешто слично на неа- не постои!

Како второ, секоја акција која ќе ја превземе секој човек, си има своја последица.

Така да, судбината е последица на човековото делување!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ima raboti sto se desavaat so nekoja odredena pricina... ali toa ne znaci deka se e odnapred determinirano....
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
ај убеди ме дека со причина ми се случуваат глупостиве,и дека со причина морам да повредам некого,со причина морам да страдам....
за да удоволам некого..
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Koga ke mi se sluci nesto, ponekogas ne ja baram pricinata, tuku ednostavno ke si kazam "taka trebalo da bide". Ne e korektno ama...:toe:
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Tikvi4ka напиша:
ima raboti sto se desavaat so nekoja odredena pricina... ali toa ne znaci deka se e odnapred determinirano....
Vika koj?
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Дефинитивно за се има причина макар и нај банална да е, сепак се се случува со некоја причина. Не постојат случајности.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
We need facts people,more facts,not just empty words.
*Smoking*
 

Kajgana Shop

На врв Bottom