Сe` се случува со причина

Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Дали се согласувате со оваа мисла дека се се случува со причина. Баги е оптимистичка, ако во сите работи ја барас прицината, но така е наједноставно :)
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Не знам во секој, ама во повеќето случаеви се ми се случува поради некоја причина
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Дечко се збуни... :pos:
Туку ај да пробам... мислам дека постои случајност. Јебига, ќе ти се погоди некоаш. А тоа го поткрепувам со фактот дека да го видам на интернет Џон Ленон и да ми го спомне некој во неврзан муабет истиот ден е чиста коинциденција. Не верувам дека некој со причина би го направил тоа. За поголеми чуда како среќавање на улица со девојката од соништата два пати во една недела откако не си ја видел 2 години... е тоа е веќе нешто. Вреди да се замислиш дали некој таму ти укажува на нешто. Нормално, така ни е програмиран мозокот да се глупираме, ама ете... такви сме... :toe:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Математиката покажува дека не може да има случајност.

Не може да има 50/50. Секогаш има фракција, делце кое ќе биде наклонето кон едното и поради тоа, ќе се случи или нема да се случи одреден настан.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па не верувам дека секогаш има причина за се што се случува. Секогаш оставам простор и на коинциденцијата.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ajnshtajn taka vikal:), i jas se soglasuvam so nego...
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Bada Bing! напиша:
Математиката покажува дека не може да има случајност.

Не може да има 50/50. Секогаш има фракција, делце кое ќе биде наклонето кон едното и поради тоа, ќе се случи или нема да се случи одреден настан.
И јас се согласувам со ова бидејќи математиката е наука од која можат да се извлечат сите одговори, само што ние сеуште се немаме доволно усовршено за да стигнеме до нив.
 
С

Сатори

Гостин
Се се случува со причина, тоа е факт, не е претпоставка!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
zemjinata neramnoteza i ramnoteza ovozmozuva da se slucuvaat raboti.inercija gravitacija frakcija itn..se toa ovozmozuva da eden den zavisi od drug del..da edno parce se nadopolnuva so drugo..ovozmozuvajki da se slucuvaat neshtata vo prirodata
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
SCORPIO__20 напиша:
zemjinata neramnoteza i ramnoteza ovozmozuva da se slucuvaat raboti.inercija gravitacija frakcija itn..se toa ovozmozuva da eden den zavisi od drug del..da edno parce se nadopolnuva so drugo..ovozmozuvajki da se slucuvaat neshtata vo prirodata
Super kazano :wink: mi se dopaga razmisluvanjeto. Isto taka i drugite razmisluvanja se dobri.
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Се согласувам дека некои работи се случуваат со причина но има работи кои се чиста коинциденција и ако се обидуваме да бараме причина за сите работи кои ни се случуваат ќе почнеме да се прашуваме зошто постоиме и сл глупости...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
2
da, i jas se soglasuvam deka se se slucuva so pricina. Mozebi ne sme dovolno svesni da ja sogledame pricinata, no mislam deka ne ni mora da ja barame...
Isto veruvam i deka se se vraka, apsolutno se, i dobroto i losoto...
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Бидејќи не верувам во случајности,логично би било да сметам дека се што се случува се случува со некоја причина!
Еднаш во животот ми се случило да кажам лелееее каква коинциденција...!!!СЕпак било работа на која мн.покасно и ја увидов причината!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Pa i jas ja baram vo se pricinata, ama najnejasna mi e pricinata zosto postoime, se obiduvam nesto da si dokazam, no nikogas nema da bide kompletna definicijata.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
:salut:DA,toa e tocno!!!!!!!!!!sve sve,sto se desava se desava so pricna.toa so ke ti se desi e za nekoja cel..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom