Сфатив дека...

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Сфатив дека колку и да помагаш парично на посиромашни пак тие пари тебе ке ти се вратат

Сфатив дека во оваа држава дека чим не учиш си бедник, а чим учиш си поголем бедник од тој што не учи!
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
54
Поени од реакции
14
Сфатив дека во оваа држава дека чим не учиш си бедник, а чим учиш си поголем бедник од тој што не учи![/quote]

hahah :)
 
Член од
21 мај 2012
Мислења
110
Поени од реакции
92
Сфатив дека животот е премногу краток и треба да уживаме во убавите работи:)
 
M

Moon Child

Гостин
Сфатив дека на денешницава секој успеа газда да стане.
Отидов вчера сета во надеж дека ќе се вработам, не ни заспав од возбуда, отидов прва да не ми го земе некоја редот, за да дознаам дека уствари веќе имало пријавени девојчиња за работа они ќе избереле која откако ќе виделе како ќе работат.
Да одам двократно за посрани 5 000 денари плата во најголемите жештини, епа извинете, ама не одам, за на крај да ми рече, нема потреба, си најдовме. Епа не исполнувам јас за ич пари работно време, или вработи ме или чао пријатно. Дома ќе седам, нема да си ги кинам патиките за тие пари. Малтретираат девојчиња да одат по пола работно време 4 дена, за да виделе која од нив да биде. Ако не, нека отворат кастинг и сите девојчиња во Велес нека се пријават, па Ооо нивното височество да одберат која е најприкладна да продава бижутерија и чанти.
Ми се гади.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Срцето ми затрепери пред десетина минути :icon_lol:.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Сфатив дека некој работи требаше побрзо да ги сфатам..
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
105
Поени од реакции
193
Сватив дека животот е краток и е само еден затоа треба маскимално да уживаме во секој момент.Животот е премиера,треба да се живее затоа што реприза нема
--- надополнето: 26 јуни 2012 во 14:08 ---
Сватив дека животот е краток и е само еден затоа треба маскимално да уживаме во секој момент.Животот е премиера,треба да се живее затоа што реприза нема
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Сватив дека и покрај тоа што ќе знаеш колку зло има во луѓето, знаењето нема да ти помогне да го избегнеш......секогаш ќе дојде од таму од каде не го очекуваш.
Сватив и дека не ни треба да го избегнуваш, затоа што тоа би значело барање скратени патишта...а Смислата никогаш нема дестинација, затоа што таа е патувањето!
Сватив дека искушенијата се горчливи за егото, но преслатки за душата.....Затоа што подобро е да ја вкусиш горчливоста на вистината, одколку да живееш со слатките плодови на лагата.
Сватив дека ништо не е случајно и дека сум среќен што некој или нешто ме водеше до таму каде што сум сега.
Сватив дека постои карма, таа непогрешлива изедначувачка сила, која го одржува еквилибриумот во светот на дуалностите. Таа ќе биде мојот сојузник на крајот!
93 93/93!
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.363
Поени од реакции
4.884
Sfativ deka:
Sum nishto od se, sum samo moment od vechnosta
sum bitie, nebitna tochka od beskonechnosta
prinuden da premolcham, da izlazham vo red e
deka zhiveam vo svet vo koj ne mozhe da si srekjen!
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Сфатив дека или си ти фин и внимателен со некого или личноста е фина и внимателна кон тебе- обострано во ист момент никогаш. Секогаш некој е повеќе фин, внимателен и се труди повеќе.
Сфатив дека од желба можеш да изгориш (желбата да те изгори).
Сфатив дека секогаш кога мислиш: „Да! Тоа е тој момент“ и му се радуваш, секогаш животот (кармата, Марфи, универзумот) ќе те сопне, закачи шлаканица и ќе ти се смее во лице што си помислил, си се израдувал и си се надевал. Моментот ќе биде уништен.
Сфатив дека момент е потребен од небото да се струполиш на земјата. И обратно.
Сфатив колку пропуштам и колку нема да надокндам никогаш. Но кога не оди не оди.
Сфатив дека кога се случува некоја непријатна ситуација, а си под дејство на алкохол, не треба да зборуваш и да ја направиш ситуацијата бетер, најдобро креветчето да си го бараш и сам да си.
Сфатив дека можам јас да кршам уште многу лични рекорди, ама сето тоа последици има.
Сфатив дека малку треба да ми се врати онаа насмевка на лице и онаа радост.
 
H

HITCH

Гостин
Сфатив дека после се` што направив - џабе било, проблемот е што сега не можам да си се вратам в колосек.
И сфатив дека премногу ми недостасуваат некои луѓе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom