Сфатив дека...

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
сега дури не можам да сватам,дали треба Ф или В,
многу сте шарени,сите различно го пишувате зборот
каде се лекторите од др.теми да не поучат,кое е правилно

Јас доцна сватиф и дека сваќа се фаќа,
откога фердо ми се пофали дека ја фатил
и тоа на сред свадба во фичото на фнукот
и како прав фраер и го бутнал во крофната

згрешив некаде, да не треба згрешиФ со Ф
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
е ја сватив дека џабе си го учев факултетот... за 8000ки факултет не ти треба - дури и со основно можеш месечно 8 000 да заработиш.


сватив дека сите газди се гомна! - се замислуваат дека се којзнае на кое ниво уствари се полигуши од обичните работници.

сватив дека времево не е нормално - ладно топло ладно топло....

сватив дека незнам колку незнам...

иии.. тоа
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
110
Поени од реакции
171
Сфатив дека лутењето е казнување на самиот себе за нешто што направила трета особа. Нема смисла. Сфатив дека е бадијала.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Сватив дека ништо не сваќам..
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
сега дури не можам да сватам,дали треба Ф или В,
многу сте шарени,сите различно го пишувате зборот
каде се лекторите од др.теми да не поучат,кое е правилно

Јас доцна сватиф и дека сваќа се фаќа,
откога фердо ми се пофали дека ја фатил
и тоа на сред свадба во фичото на фнукот
и како прав фраер и го бутнал во крофната

згрешив некаде, да не треба згрешиФ со Ф
Moze da te prasam nesto ? zasto sekogas koga pisuvas tekstovi kako poemi da pisuvas edno pod drugo slucajno da ne si poet :D
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
Сфатив дека хммм широка тема.Сфати дека малко су људи сс кои стварно можу да направу добар муабет на милион теме како што ме занимав,сфати дека пријатељи прави на две руке ги бројуа другари имам милион,сфати дека фамилија е увек туј и дека све што зборив мои е за мое добро.Сфати дека треба да га живиш живот и уопште да не те тангира што зборив други за тебе зашто тој га правив(оговарав) зашто или ти љубоморив или лечив комплекси.Сфати дека боље ке штеду паре да отиду на концерт добар него да купу маицу коју ке гу исцепам.Сфати дека...људи живив у некој свој свет кој најчесто е тешка илузија.Сфати т.е. не знам како можев да живив у рутину свак дн човече,ништо ново не ги занима школа(работа)-дома-искачања најголем врв.Живу си за друштво мое,да си се прожуркам и тој стално,некад и пијано да си постигну тој што сакам,и милион активности што ме испунуев.(y)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
сега сватиф дека и вие треба да сватите,што значат СС буквите, а дадени како кратенка во темата провинција - Скопје,во која се разви голема борба
помеѓу првите СС и вторите СС докажуваиќи кој се поголеми СС од СС а и едните и другите не се од единиците на оние СС-овци кој војувале во 2.с.в.

1. СС = стари скопјани ( старо седелци )
2. СС = снаодливи селани (супер сељаци)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.054
Поени од реакции
7.651
Сфатив дека се лага и се е превара и секој си го гледа само личниот интерес и дека политика е курва и политичарите се најплатени камењарки со наши пари исто така дека џелудникот ми е сјебан и на сабајле ако пијам кафе на гладно ме фаќа серка :свиркам:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE
B

Black Guard

Гостин
ватив дека секогаш жртвуваш нешто за да направиш нешто друго!
Не станува збор,за,жртва,туку-избор па таканоддве зла па мнозината и хиперболоизираат..


Сфатив дека компјутер за секое дете was a bad idea.
Сватив и јаспредвреме,ама дека ќе има Р-тард сајд ефект налкнфаксотефирнае друга работа.



quote="Ivana Roth, post: 5021044, member: 53932"]Сфатив дека е залудно да се трудам да сфатам, кој настанал прв, кокошката или јајцето....[/quote]

Сватив дека јнезалудно мислиш дека залудно си трошела време,но за секое зошто има затоа што.

Ќе ја добиеш вистината.

Британски научници пред поодамна истражуваа и јајца и кокошко,воглавноџо биохенискианализи и открија протеин кој се лачи само и САМО од кокошката,протеинот,наречен Oveclodin-17 всушност влијаел така да заштитната обвивка(лушпа)на јајцето бидецврста,да издржи притисок па и да обезбедува температура(делува како изолатор),понатаму со употреба нахектор суперкомпјутеротсе симулирани низа биоминерализации-сите-успешни.

Ова читатели значи,дека кокошката МОРА да е прва(постара)),бидејќи без кокошка-па со кокошка-без-безпротеинотјајцата ќе сескршат,ќе остане са о течност и така видот че
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Moze da te prasam nesto ? zasto sekogas koga pisuvas tekstovi kako poemi da pisuvas edno pod drugo slucajno da ne si poet :D
јас не кријам што сум,од каде сум и колку сум и како сум.Сврти ги темите од историја: Еврејските партизани и Бугарските зверства,таму е одговорот
а секако и темите за мојот град кој ги има многу и таму ќе најдеш нешто.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
јас не кријам што сум,од каде сум и колку сум и како сум.Сврти ги темите од историја: Еврејските партизани и Бугарските зверства,таму е одговорот
а секако и темите за мојот град кој ги има многу и таму ќе најдеш нешто.
Se e ok samo te prasav zasto tekstot go pisuvas kako poema ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom