Супер коли низ Македонија

Член од
11 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
1
Ova Ферари е на Леов




Ова е во Штип го видов пред месец време



Јас како што разбрав ова е купено во мк човекот го порачал и го чекал неколку месеци мн е добро на изглед ми помина пред нос
Мал апдејт:

ферарито не е на леов. Леов имаше можност да ужива во него само 2 дена. Сега е во друга сопственост и се наога во кисела вода. Лично се имам возено во него и неможам да ви ги искажам импресиите.

Пaнамерата е во штип не е купена од тука туку од Германија како и Porsche gt2, mercedes S65 AMG, X6, Cayane a наскоро и Cayane spacial edition with 800 HP ;)
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
166
Мал апдејт:

ферарито не е на леов. Леов имаше можност да ужива во него само 2 дена. Сега е во друга сопственост и се наога во кисела вода. Лично се имам возено во него и неможам да ви ги искажам импресиите.

Пaнамерата е во штип не е купена од тука туку од Германија како и Porsche gt2, mercedes S65 AMG, X6, Cayane a наскоро и Cayane spacial edition with 800 HP ;)
800?:nesvest:
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Мал апдејт:

ферарито не е на леов. Леов имаше можност да ужива во него само 2 дена. Сега е во друга сопственост и се наога во кисела вода. Лично се имам возено во него и неможам да ви ги искажам импресиите.

Пaнамерата е во штип не е купена од тука туку од Германија како и Porsche gt2, mercedes S65 AMG, X6, Cayane a наскоро и Cayane spacial edition with 800 HP ;)

kaj moze da se vidi toa GT2???go vozat vo skopje??
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
893
Ќе дојди ли некој ден кога ќе имам мое Ferrari во гаража? :tapp:
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Ферарито беше на леов, беше 1 година негово и уживаше во него дечкото колку што може. Ја сум од велес така да го гледав 1 год во велес и го возеше леов(звук у пм). Го трампаше за земјиште во скопје. Сега има порачано 599ГТБ Фиорано кое треба некаде април/мај да стаса.
 
Член од
11 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
1
Ферарито беше на леов, беше 1 година негово и уживаше во него дечкото колку што може. Ја сум од велес така да го гледав 1 год во велес и го возеше леов(звук у пм). Го трампаше за земјиште во скопје. Сега има порачано 599ГТБ Фиорано кое треба некаде април/мај да стаса.
Тоа е друго 430 што отпосле го зема. Првото го имаше само пар денови и доби понуда за него што неможе да одбие. - се работи за станбен објект.

kaj moze da se vidi toa GT2???go vozat vo skopje??

Неможе да се види :) Моментално не е во скопје а и цело лето не ми било тука освен на пар денови. Според мене мислам дека нема побрзо ауто кај нас. Од салон од Германија беше однесено во roof tuning center на мали измени кои бројат сега околу 660 КС. Слични измени но нетолку големи има и панамерата..
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Забележето го паркингот пред Ресторан-Дуомо. Секогаш има нешто да оплакниш очи, напр. прееска едно Ферари во возење го видов, незнам модел ама црвено беше :icon_bigg
 

martint

(малку) Почетник
Член од
22 јуни 2009
Мислења
54
Поени од реакции
13
Мал апдејт:

ферарито не е на леов. Леов имаше можност да ужива во него само 2 дена. Сега е во друга сопственост и се наога во кисела вода. Лично се имам возено во него и неможам да ви ги искажам импресиите.

Пaнамерата е во штип не е купена од тука туку од Германија како и Porsche gt2, mercedes S65 AMG, X6, Cayane a наскоро и Cayane spacial edition with 800 HP ;)
Добро бе као си успеал да го натераш да те повози у ферари бе.. ? :nesvest:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Мал апдејт:

ферарито не е на леов. Леов имаше можност да ужива во него само 2 дена. Сега е во друга сопственост и се наога во кисела вода. Лично се имам возено во него и неможам да ви ги искажам импресиите.

Пaнамерата е во штип не е купена од тука туку од Германија како и Porsche gt2, mercedes S65 AMG, X6, Cayane a наскоро и Cayane spacial edition with 800 HP ;)
Каде бе два дена, кој те лажел? Долго време го имаше (година дена), точно е дека го има продадено, но нарачано му е друго Ферари, незнам кој модел...
 
Член од
11 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
1
Добро бе као си успеал да го натераш да те повози у ферари бе.. ? :nesvest:
Не го натерав туку друг ме возеше мислам дека незнае :)

Каде бе два дена, кој те лажел? Долго време го имаше (година дена), точно е дека го има продадено, но нарачано му е друго Ферари, незнам кој модел...
ОК така нека ти биде ;) fiorano... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom