Супер коли низ Македонија

Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
И заборавив да кажам дека комшијата покрај Murcielago-то има и Еscalade, Corvette, bmw 10-15 мотори, ноколку спортски неколку чопери.
Позз.
Инаку Масератито и ја го видов пред неколку дена во Аеродром кај Железничка. Колата е ѕверотина.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
vcera vidov edno Ferrari so Zagrebacki registarski tablici vo Tetovo!
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
mmm

И заборавив да кажам дека комшијата покрај Murcielago-то има и Еscalade, Corvette, bmw 10-15 мотори, ноколку спортски неколку чопери.
Позз.
Инаку Масератито и ја го видов пред неколку дена во Аеродром кај Железничка. Колата е ѕверотина.
za koja naselba zboris???
 
Член од
6 август 2007
Мислења
387
Поени од реакции
3
Вчера видов Масерати во Струга



Скроз исто вакво :vozbud:, прво мислев дека е Мазда од далеку ама ко се доближав :nesvest:
И ја го видов во скопје тука во центар ... не го сликав
Ова е новото во Цаноски возниот парк, мислам од Сефер е, син му на Фиат!
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Ова е новото во Цаноски возниот парк, мислам од Сефер е, син му на Фиат!
Да, ако е тоа со швајцарски табли на Сефер е. А имаше и уште едно исто бело пред некое време со хрватски табли.
 

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
40
Вчера видов bentley continental gt во Скопје, сум видел доста добри коли низ Скопје ама ова искрено не очекував. Штета слики немам бидејќи го видов на семафор.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Вчера видов bentley continental gt во Скопје, сум видел доста добри коли низ Скопје ама ова искрено не очекував. Штета слики немам бидејќи го видов на семафор.
И тоа е на Сефер од Фиат синот хахаха

Дај да смениме наслов на тема, супер коли на Сефер низ Македонија :pos:
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
GT Speed

Вчера видов bentley continental gt во Скопје, сум видел доста добри коли низ Скопје ама ова искрено не очекував. Штета слики немам бидејќи го видов на семафор.
Ako Mislis na toa crnoto niz centar i kapistec sto vozi da znaes deka toa e GT Speed
 

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
40
Ako Mislis na toa crnoto niz centar i kapistec sto vozi da znaes deka toa e GT Speed
Да црно беше го видов на семафорот кај МИ-ДА, е сега дали се работи за истото bently незнам.

Иначе заборавив да пишам прееска истата вечер видов и Porsche Carrera S, поршево го видов на партизанска.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Да црно беше го видов на семафорот кај МИ-ДА, е сега дали се работи за истото bently незнам.

Иначе заборавив да пишам прееска истата вечер видов и Porsche Carrera S, поршево го видов на партизанска.
temno plavo da ne bese porseto?
 

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
40
temno plavo da ne bese porseto?
Па така некоја темна боја беше е сега дали беше темно плаво или црно не сум сигурен.

Ај да не биде off topic :
porsche boxster (жолто беше со скопска регистарска табличка)
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
288
вејрон да видам има да го извадам да го :drk: на лице место... сериозно...мене ми помина R8 пред нос у населба...ламбото...ферарињата...599гтб...и така...скоро све иам видено,...а иначе ле манс мислам дека не се вози по улициве...8мица гарант било...:toe:
Во Лондон се сликав со вејрон, 599, калифорнија, enzzo, fial 500 ferari limited edition, grande punto спортско, пошто најдов еден што работи у Ferarri сервис па ме викна да се посликам.
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
Во Лондон се сликав со вејрон, 599, калифорнија, enzzo, fial 500 ferari limited edition, grande punto спортско, пошто најдов еден што работи у Ferarri сервис па ме викна да се посликам.
lucky bastaaaard...
иначе у софија видов една ПИЧКА ипол у R8 аутоматик коа го стиснааа....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom