Супер коли низ Македонија

Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Поршево постар модел ама ептен ми се допаѓа, уште само да не беше кабрио . Не знам дали беше денес на паркингот кај салата Борис Т. имаше фотосесија на "лихтенштајнските" :) Ферари со некои хостеси од Србија. Штета не снимав, каква симфонија, звуци да ти се наежи кожата.:)
јас го видов само црвеното ферари 430 кога стигна , околу 1 саат беше , се мислев дали да се вратам ама ништо , се каам многу :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.405
Поени од реакции
7.678
Јас на семафори ја видов жолтата 458ца. Леле љута машина, додека да трепнеш преминува растојание од еден до друг семафор, а звукот е блага еротика, аф корс :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Чекајќи автобус во центар пред некој ден видов ваква ѕверка само многу брзо помина па неможев да го сликам :) Иста ваква боја беше :)

 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
јас го видов само црвеното ферари 430 кога стигна , околу 1 саат беше , се мислев дали да се вратам ама ништо , се каам многу :)
Е па штета, да си останел 15 минути повеке ке ги дочекаше и другите, што гужва се направи околу нив - митинг. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
јас го видов само црвеното ферари 430 кога стигна , околу 1 саат беше , се мислев дали да се вратам ама ништо , се каам многу :)
Ако збориме за истото, завчера вечер беше паркирано кај мене во гаражите (Комплекс Македонија), милина под вештачка светлина да се изнагледаш...

Си викам што ќе го сликам, Николабен гарант го има чкрапнато боље од мене веќе. Сега треба и јас да се каам?
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Ако збориме за истото, завчера вечер беше паркирано кај мене во гаражите (Комплекс Македонија), милина под вештачка светлина да се изнагледаш...

Си викам што ќе го сликам, Николабен гарант го има чкрапнато боље од мене веќе. Сега треба и јас да се каам?
треба се да се слика :) , што е битно кој има подобра слика ;)
 
L

Lu

Гостин
Пред неколку часа бел Хамер на Партизанска прошиша, брзо возеше и не успеав да видам дали регистрацијата беше македонска.
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Вчера стоеше бел Х3 близу Соборен, SK 666 VP, можеби е истиот.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Пред неколку часа бел Хамер на Партизанска прошиша, брзо возеше и не успеав да видам дали регистрацијата беше македонска.
Вчера стоеше бел Х3 близу Соборен, SK 666 VP, можеби е истиот.
ОВОЈ да не бил ..?!
иначе од денес само сивото ауди р8 , а во недела вожња во Focus RS :vozbud:
 
L

Lu

Гостин
ОВОЈ да не бил ..?!
иначе од денес само сивото ауди р8 , а во недела вожња во Focus RS :vozbud:
Незнам можда беше тој, многу брзо возеше можеби 120/130 крена на партизанска и не успеав да ги видам таблиците.

Едно светло плаво Бентли Континентал во кабрио верзија со странски таблици често го гледам кај бензинската „Макпетрол“ позади Католичка црква и исто во таа околина има и едно црно Порше Кајен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom