Супа

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дали јадете супа? Ако јадете кои ви се омилени супи?

Дали имате навика ко некои луѓе во чаша да си ја пијат супата или ја јадете нормално во тањир.

Јас на пример, ич не јадам супи, бљак ми се! :)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Многу многу многу ретко :)).
Немам навика да јадам супа,незнам зошто ама не ми се свига баш..
Ептен ако сум болен нешто па тогаш сум приморан да јадам, а инаку вака како предјадење(пошто само супа ми е премалце) на јадењето ,многу ретко.
 
Член од
23 јули 2009
Мислења
217
Поени од реакции
8
Јадам супа особено во зима и тоа префреирам домашна пилешка мммм..... супер е.....а летоска ја избегнувам не за др ради жешкото.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Никогаш не јадам супи, само кога ми плаќаат. :pos2:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.666
Сакам супа, посебно пилешка. Домашната е убава, нема збор, ако се знае како да се направи. Со купечките е лесно. Од секогаш сум ја сакал онаа со слика од петел од Podravka. Закон! Не дека нема поубави, ама сентиментален сум :kesa:.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Као дете да, во последно време (последниве 15-тина години :wink:) ретко. Брзиот начин на живот те навикнува на сосем друга исхрана, а и има доста мрснотии во тие домашните.
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
како не пилешка ова де од петел та е највкусна, она што е ко со школки внатре има многу малку ко за бебинја е инаку јас си купвам понекогаш крем супа од печурки и вкусна е можете и рендано морковче внатре да и стајте и малку ориз и на крај со павлка ммммммммм.......вкусна чорбичка :pos2:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
никогаш не јадам супа..освен кога јадам( мн мн мн ретко)
 

paradajz

форумџија без ресор
Член од
19 јули 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
абе ја ко шо знам кој не јаде супа ке си има проблеми со баба рога:pos2: (така ме имаат учено) а иначе си јадам супа може и да се пие а може и со леб да се надроби у неа. лол
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Дали јадете супа? Ако јадете кои ви се омилени супи?

Дали имате навика ко некои луѓе во чаша да си ја пијат супата или ја јадете нормално во тањир.
Нормално е во чаша од оние малце пошироките, а не во тањир, тоа е исто ко компотот да го сркаш од пајнца :). Ја обожавам онаа со домати, дека е малце по блага и многу ми е вкусна со козињак. А крем супата од брокули веќе ми е слаба точка :066: друго све ми е бљак, посебно оние црногорски, српски, словенски какви и да беа... супи :)...додуша тие се вода со вкус на вегета
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Во последно време јадам се почесто. Имам пробано разни, али најубава ми е една од 10 денари, што да правам, ја обо жавам. И тоа не го јадам фидето, туку само течноста. Цимерката ме заебаваше дека поарно е да си варам вода со вегета.
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
375
Поени од реакции
24
Јадам супа!Омилена ми е со кнедли:helou:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Обожавам супа! Со оглед на тоа дека не сум голем фан на манџа, правам компромис со домашните околу нивното инсистирање на разредувањето на сувата (брза) храна преку консумација на супа :pos::pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom