Сумирање на резултатите по 1 година од владеење на владата

Статус
Затворена за нови мислења.

jon

Член од
20 јуни 2007
Мислења
287
Поени од реакции
0
Еве како СДСМ вчера ја оцени едногодишната работа на владата:

СДСМ: Владата нереално ја претставува економската ситуација
СДСМ вчера на прес-конференција обвини дека Владата нереално ја претставува економската ситуација во Македонија. Потпретседателот на партијата, Игор Ивановски, посочи показатели од Заводот за статистика за индексот на индустриското производство, според кои во мај имало пад од 5,8 отсто, во јуни 7,1 и во јули 2,2 отсто во однос на истите месеци лани. Тој забележа и дека стапката на невработеност останала иста и оти нема нови вработувања, а од јануари досега се намалил и бројот на работниците во индустријата.
„Македонската економија се' подлабоко тоне и очекуваме ваквата ситуација уште повеќе да се влоши со започнатото зголемување на цените на основните производи и на трошоците за живеење“, рече Ивановски, според кого таквата ситуација Владата се обидува да ја прикрие со ветувањето за повисоки плати и пензии. (МИА)
Абе еве јас како т.н. непристрасен малку и против СДСМ.
Ич не ги бива бе за ПР. Па мојата „анализа“ е испред нивната. Тоа се прави со Видео Бим, Пити, Графици, малку глума, сензационалност, рад руку, eye contact за да се сфати во првата секунда, овака мора да се прочита целиот текст за да укапирам дека паднал ГДП-то од лани и што ? Ептен ме насекира.
Јас попрво би се насекирал ако паднале акцизите на 2.0 HDI-ата :helou:.
Тој ГДП и така постојано паѓа , единствено што сите лажат дека им расте тие кога си се на власт потпомогнати од статистичарскиот завод и виагра за ГДП.
Камо слајд со "we can do better" и тоа конкретни понуди :
- 5000 нови штали,
- 30000 нови пиљари,
- 20 нови airporti
- 100 нови паркови во градовите

Вакви стерилни анализи не палат СДСМ ја губат трката во ПР-от и тоа дебело.
Грујо ќе си добие втор мандат obviosly :tv:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Па зар ти мислиш дека владата на СДСМ за мене беше подобра?Не бе брат си се заебал во проценките,беше катастрофално лоша,па не би сакал да му се повтори на Македонскиот народ и во наредниот период,токму затоа се и моите дискусии на оваа проблематика.Е сега дека е баш 100 пати подобра од предходните би рекол некој кому му обезбедиле 100 евра плата без нешто да работи доколку се разбира предходно немал ни 1 евро.
Znachi se slagame dvajcata. SDSM beshe katastrofalno losha (spored tebe) a uzhasna (spored mene).

Se slagame i dvajcata deka ovaa vlada E PODOBRA od predhodnata bidejki toa go potvrdi (vo tvojot post) a i nikade ne reche za ovaa vlada deka e katastrofalno losha! Eve se povlekuvam deka e 100 pati podobra, samo duplo neka e pak e chekor napred!

Znachi i spored dvajcata ovaa vlada e najdobrata shto bilo koga sme ja imale!!

Otkoga se razbravme sega mozhe i ponatamu da kritikuvame!

Се си има свое Pros i Cons , сегашната влада исто.
Koga kje ti zgolemat plata (vidi si reputacija) kje chastish pijachka :wink:.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
SDSM&Co. како што имав обичај да ја нарекувам таа владеачка гарнитура за кога велиш дека сум чутел.
Јас па ги нарекував Guns & Roses... :)

И пак ќе ти кажам, ако сакаш да ја критикуваш оваа влада, критикувај, и јас ја критикувам за некои работи, ама прво седни, направи паралела од неа и сите бифши, детализираш ги проектите кои ги има и тоа што го направила за оваа година па после најди нешто и мрчи за тоа, а не ми се фаќај за некои ситници или за некои реформи за кои се чека и согласност од опозицијата!
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Trnce...samo kazala deka ke gi napravi...eve veke godina pominuva ...nisto ne napravi ..OSVEN VO STILOT 90% SUM GOTOV MI OSTANUVAAT USTE 90% DA ZAVRSAM SO PROEKTOT....
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Абе ајде сеа, не мислам по сто пати да се повторувам на форумов...Има пун курац теми каде што пишувавме за успесите на оваа влада и тоа што го исполнила ама ваши постови на ти теми нема...Ајт.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ajt......:) Mozes da imas i tri kurca temi na koi PISUVAS ZA USPESITE NA VLADAVA....ama samo pisuvas ...uspesi nema...ima samo pisanija :)....
Slusam ministerceno zalizano...nesto sega za krajot na 2008 zbori , ili pak rabotava e AJT....u PM...:)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па кога ќе дојде конкретно да се напише некој успех на оваа влада некако како да недостасуваат зборови или нема што да се пишува,се оди во стилот -абе оваа влада е многу подобра од другата ги покрена многу работи од една "мртва точка" и ги стави во друга "мртва точка",кој се тие работи што го подобриле животот на народот во целина никој не знае да каже,можеби само јас и неколкумина не ги гледаме ама и оние што наводно ги гледаат не ги знаат кој точно се,и само мрчат дека нешто одело многу убаво.
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
890
Поени од реакции
9
Abc ne si iskren prijatele samo na ovaa tema imase naglaseno striktno polinja i uspesi, ne vredi sega da se povtoruvame i vrtime vo krug. Mozebi temava i treba sega i da se zatvori, se somnevam deka nesto konstruktivno bi ispadnalo od ponatamosna diskusija.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Koi be brainbug, KONKRETNI , ne raskazani na TV......, ostanuva samo vetuvanjeto..:KUSO E SEUSTE VREMETO POMINATO...POCEKAJTE....., a taa pesna ja peeja site do sega.
Ke pocekame , nema problem i ke im se "fatime" posle ......kako na site do sega....
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Тука
Тука
Тука
Тука
Тука

Тоа само на оваа тема...

Се чудам како никој не го спомна влогот на оваа влада во областа на Археологијата!

Мислам дека излишна стана веќе оваа тема, креативноста на дискусијата исчезна поради монотоните мрчатори кои се повторуваат и стануваат досадни. Ќе барам од одговорните да ја затворат со цел да се започнат други поинтересни и пофлексиблни дискусии.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom