Судоку

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Имам пробано демек да решам нешто, али не иде немам јас живци за ова!
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Многу сакам да решавам судоку. Секој ден решавам барем по едно, си го тренирам мозокот :)
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Ауууу кога ќе начекам некој весник со судоку одма го прибирам и го решавам, многу ми е интересно, вежбање на мозок...:icon_lol:
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
леле колку сакам да решавам судоку на школо само тоа правев. особено сакам групно решавање кој прв ќе реши
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Sekoj mesec si kupuvam SUDOKU MANIJA i resavam... mnogu e interesno, onaka kolku za nekoe vreme da se isklucis od se i da se skoncentriras na resavanjeto. bas relaksiracko e. :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
татко ми ме научи да ги решавам пред некое време и сеа ми се занимација...се радувам кога ке погодам број...
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Ауууу закон игрица ама требит стрпливост за то...а јас понекош неам...
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
sudoku mi e mn glupa igra. Zenskami obicno na cas saka da si igra sudoku, abe ne mozam muabet da i napravam od tolku sto e koncentrirana na igrata.....
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
на мобилниов ја имам судоку...еднаш само го поминав најтешкото ниво...сега пробвам ама нејќе..:toe:
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Не сум се откажал до сега од некоја партија судоку, имам и на телефонот, и сите нивоа ги поминувам без проблем, одлична мозочна гимнастика, едноставно совршено за тепање време ! Обожавам судоку, а ме научи една другарка во средно која беше судоку манијак, знам и преведував некои текстови за судоку:vozbud:
 

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
и јас кога ке начекам весник али со еден другар се занимававме и на часови со судоку......интересна логичка игра:salut:
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Ептен интересна прво почнав да ја играм на дечко ми на мобилен и од тогаш кога
ќе се видиме се го барам мобилниот да си играм:pipi:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
ехеееее решавав судоку уште од пред некои си 6-7 кога кај нас не се ни викаше судоку, туку магичен квадрат или волшебен лик или некако така, не знам... Дедо и на другарка ми, кој беше математичар, ни ги вадеше од некои стари списанија и ги решававме заедно. После почнав да се радувам ептен кога почнаа да ги пуштаат во весници, првин во вест мислам дека почнаа да ги штанцаат.

Порано мноооогу ги решавав, сега некако ми се здосадија... На компјутер не ги сакам ич, не ми е финтата да стиснам копче и да се испише бројчето, филмот ми е гордо со пенкалце да ја испишам бројката после долго мозгање :) Е сега ми се приигра! Ај идам да барам некој ТЕА-крстозбор :)
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Лелеее...на училиште замислете си професорот предава и зборува а цел клас решава судоку и сето мртва тишина...на одмор и самата не знам колку решив на плажа.Интересно е шо си легнуваш на стомаче и си се сконцентрирал на судокуто и по кизнеј колку време се вртиш да се видиш на грбче дали си исончан и шо ќе видиш-џуптин!!!
Најпросто би рекла дека е една од најдобрите занимации шо постојат.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
коа ми е досадно се играм на часовите, на мобилнио иам... нишо посебно... за луѓе шо немат шо да праат таман
 

Kajgana Shop

На врв Bottom