Сублиминални пораки

Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Кој е пооткачен?
Типот кој пишува sex во слика 2000x2000 или тој што бара напишано sex во слика 2000x2000 да не ги заокружевте пенисите никад немаше да ги видам.
Кога ја гледам рекламата со хот догот не помислувам "колку добро би ми дошол еден к*р у уста" туку сендвичов владее.
Бургерот ама у никој случај не ме потсеќа на blowjob.

Дај ова потсевесното објаснете ми го.
И кажете ми оти не делува на мене зошто еве Мекдоналдс праат јаки реклами а ја не јадам од таму.
Hate to break it to you but не си единствен потрошувач на планетава земја.
Башка, не знам зашо помисли дека таа порака гласи "колку добро би ми дошол еден к*р у уста" , туку би требало да ти зујне дека ќе го добиеш задоволството што го добиваш од блоџаб (ако си го искусил ова, секако).
И многу нормално дека нема да ги видиш тие работи, затоа овие се Сублиминални пораки, а не се обични слики забележливи на прв поглед. Тоа е поентата, да ти влијаат без да знаеш дека влијаат на тебе.
 
Г

Господ

Гостин
Hate to break it to you but не си единствен потрошувач на планетава земја.
Башка, не знам зашо помисли дека таа порака гласи "колку добро би ми дошол еден к*р у уста" , туку би требало да ти зујне дека ќе го добиеш задоволството што го добиваш од блоџаб (ако си го искусил ова, секако).
И многу нормално дека нема да ги видиш тие работи, затоа овие се Сублиминални пораки, а не се обични слики забележливи на прв поглед. Тоа е поентата, да ти влијаат без да знаеш дека влијаат на тебе.
Би требало,изглеа не ми работи мозоков така :(
im not gay
Али сега збориме за добри реклами кои продаваат или за тајни ебоповиканки во цртаните на дизни?
Едно е нешто да те асоцира на задоволство а друго е да бараш кај во цртанот пишува sex.
Авторот на темата и неколку други тврдат дека со тоа што децата гледаат цртани имаат желба за незаштитен секс на мала возраст и фаќаат сида/сифилис/жутица/пицајзли.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Би требало,изглеа не ми работи мозоков така :(
im not gay
Али сега збориме за добри реклами кои продаваат или за тајни ебоповиканки во цртаните на дизни?
Едно е нешто да те асоцира на задоволство а друго е да бараш кај во цртанот пишува sex.
Авторот на темата и неколку други тврдат дека со тоа што децата гледаат цртани имаат желба за незаштитен секс на мала возраст и фаќаат сида/сифилис/жутица/пицајзли.
Човековиот мозок е доволно перверзен сам да си спои некој срања и да си привидува курови при гледање кулинарска емисија кај што варат морков.
Еве вистински сублиминални пораки.





....








not...get over ur self.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.525
Поени од реакции
33.718
Што бара кадарот во нецела секунда на крајот од Fight Club , тоа курот де :pos: ?
Кога ќе го изгледаш преку 5-6 пати и другите ќе ги видиш не само крајниот. :)

Kadri* !!!!
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Би требало,изглеа не ми работи мозоков така :(
im not gay
Али сега збориме за добри реклами кои продаваат или за тајни ебоповиканки во цртаните на дизни?
Едно е нешто да те асоцира на задоволство а друго е да бараш кај во цртанот пишува sex.
Авторот на темата и неколку други тврдат дека со тоа што децата гледаат цртани имаат желба за незаштитен секс на мала возраст и фаќаат сида/сифилис/жутица/пицајзли.
Овие пораки не се ставаат САМО со цел само да се продаде некој специфичен производ, постојат и за други работи :)
Еве, цртаните ги гледаат и возрасни, некогаш заедно со децата, па со вакви пораки кој мислиш дека ќе има повеќе гледаност, оние со или без пораки во нив?
Човекот е прилично едноставно суштество кога станува збор за сексот :)
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
За сите шо ломотат и се праат паметни: прочитајте за подсвест МАЛЦЕ НЕШТО ОНАКА, и ќе ви стане јасно шо сака да ви каже Зоте.
Брао Зоте, поштуем. Интересно е;)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Фројд нели го опишува "мозокот" како санта мраз,каде врвот е свеста,а сето тоа под водата е подсвеста. iceberg.jpg
Од каде да знаеме ние како функционира подсвеста.Сум читал за подсвеста,ама неможам да давам професорски мислења.Како и да е,брат му на фројд го имаат земано американците после 2рата св. војна да работи за нив "на тема" перење мозок на Американците а и пошироко.Ја верувам дека иммат успеси на тоа поле.Тоа со скриените пораки на сликите се од цртани филмови.Значи да не забораваме.ТОА ГО ГЛЕДААТ ДЕЦА.А тоа како делува на нив.. вајда тие шо го праат тоа знаат.Најверојатно според некои луге на интернет, со тоа ја поттикнуваат сексуалноста кај децата од рани нозе.:drk:Еве го третиот клип од една емисија-The Arrivals(mnogu jaka koj moze neka ja izgleda),каде се објаснува како сето тоа функционира.Мене ме ежи тоа цртанот со Слончето(многу морничаво),а посебно обратете внимание на 7мин. од клипот со тоа цртежите.Па ако тоа не се сублимирани пораки,не знам шо се.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445


И сеа кој се поефикани, овие скоро очигледни или оние што со микроскоп треба да ги бараш?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.474
Поени од реакции
28.725
Има некој што бил жртва на овие?
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Има некој што бил жртва на овие?
Јас бе ме заспа ама во моментот помеѓу сонот и јаве ја сетив и се згазив во смеење, оставив порака на клипот дека има сублиминал....

И сега нормално ако не ја сетиш нема да знаеш дека си бил под влијание, така да тоа е голем плус :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
20
Поени од реакции
2
Има некој што бил жртва на овие?
Јас, од ко го изгледав Lion King морав да мастурбирам, а ги симнав и продолженијата (иако можеби они сакале да ги купам :P).

Сериозно сега, јас исто мислам дека ваква контрола на умот постои преку разни медиуми со цел да се контролира и профитира од масата луѓе. На пример мене цимеро додека спијам (или поточно додека се будам од спиење) на заебанција ми има праќањо "subliminal messages" и то малце со необична содржина "ДЕТЕ У ПЕЛЕНИ, ДЕТЕ У ПЕЛЕНИ, ДЕТЕ У ПЕЛЕНИ ...". Јас во инстанцата кога се разбудив од сонот во кој стварно имаше дете мало :\ (не се сеќавам за пелени) почнав да станувам свесен дека цимерот ми бае цело време над главата.

Шо да правам лесно се влијае на потсвеста изгледа

Инаку интересно е то шо свесно збориме за потсвесното xD
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781


И името на цртанов е сублиминална порака? ХИМЕН? :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom