Студентски домови

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.977
Поени од реакции
12.522
Дај не зафркавај треба ли да бидат на нотар заверени?? :facepalm: Јас немам ништо заверено на нотар. Денес ги земав документите од УЈП и изгледаат како копии (обични документи)... За секој член од семејството по едно УВЕРЕНИЕ за остварен приход.
Да да и јас го имам тоа, е сеа читам по другиве форуми дека требало заверени на нотар....шо не ми е логично со оглед на то дека оригинал им носиш.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Децо нека не ве лажат, за в студентски не бараат документи заверени на нотар. Не си трошете пари за џабе
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Потврда за остварениот успех во студирањето на студентот...ова не важи за бруцошите така?
 

51743

Тепач на време
Член од
27 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.977
Поени од реакции
12.522
Ме има на списокот, ама курташак си играат со ова поднесувањево. Нели ќе беше од утре? Сеа Скопје дојдов нарочно за ова и испаѓа дека уште два дена треба да седам -.-
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
вака сведителства и диплома требаат само копии
потврдите од ујп за семејно матрријално се подигаат од ујп и такви се поднесуваат со документите

(треба оргинални... ако предходно сте ваделе за брат ви/сестра ви такви потврди за во студентски, не може да ги пресликате нивните, мора оргинални)
 

zmijata

И ондак то...
Член од
2 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
3
Не се пријавив електронски па дури и сакав да седам во пелагонија денеска пријателот шо требаше да ми сврши работа ми рече во пелагонија нема шанса за во стив нема проблем. Ни на прелиминарни ме има ниту знае некој за мене во студентскио.Јас си викам ич да не се надевам а друг ми вика без гајле биди.Имате слушнато за вакоф случај како мене ? И ако има уште еден кажете шо бидна ? петок че одам скопје за запишување на факултет а најверојатно и во студентски ако не ми се изнасмејат таму :S
 
М

Мартин`

Гостин
Не се пријавив електронски па дури и сакав да седам во пелагонија денеска пријателот шо требаше да ми сврши работа ми рече во пелагонија нема шанса за во стив нема проблем. Ни на прелиминарни ме има ниту знае некој за мене во студентскио.Јас си викам ич да не се надевам а друг ми вика без гајле биди.Имате слушнато за вакоф случај како мене ? И ако има уште еден кажете шо бидна ? петок че одам скопје за запишување на факултет а најверојатно и во студентски ако не ми се изнасмејат таму :S
Како што знам до 27ми беше пријавување за студентски, дали може да ти средат сега со врски незнам.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Ја незнам кај гледате резултати (за бруцоши). Јас никаде неможам да најдам. Дајте линк.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Не се пријавив електронски па дури и сакав да седам во пелагонија денеска пријателот шо требаше да ми сврши работа ми рече во пелагонија нема шанса за во стив нема проблем. Ни на прелиминарни ме има ниту знае некој за мене во студентскио.Јас си викам ич да не се надевам а друг ми вика без гајле биди.Имате слушнато за вакоф случај како мене ? И ако има уште еден кажете шо бидна ? петок че одам скопје за запишување на факултет а најверојатно и во студентски ако не ми се изнасмејат таму :S
У Стив можат да те сместат и среде учебна година, така да ако пријателот ти е доволно моќен таму, нема да има проблем. Знам јас доста народ што така влегол, само ќе одиш кај управникот/управничката, ќе однесеш некоја бонбониера или нешто слично, ќе кажеш тој и тој ме прати, ако може да ми завршите работа, и не би требало да ти праат проблем. Ама, како што реков, зависи и од тоа кој ти фаќа врски.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Ме има во прелиминарни и како што гледам тука има 187 бруцоши. Е сега во конечните може ли да има драстични измени? Или голема е веројатноста да бидам примен и во конечна ранг листа? Колку бруцоши примаат се на се (отприлика)?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Луѓе што е со конечнава, нели денеска требаше да излезе, гледам уште ништо нема...:confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom