Студентски домови

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
yeah, right, и за 3 300ден ке имаш кревет, струја, вода и јадење.
3000 -само кирија, плус сметки, а кај е јадењето? :icon_roll
Збориме за да си купиш место во студентски. Нелегално...
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
А бре Луѓе кај се разултативе...т.е. конечнава листа на примени студенти во студентскиве домови ? Уште ги нема УпМ...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Абе на листов за обврски за жирантите кај шо треба нивни месечен личен доход ќе запишеме, ама дали треба потврда да однесеме дека земаат толку?

И меницава празна се носи така?
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Боби[Мкд];3772121 напиша:
Абе на листов за обврски за жирантите кај шо треба нивни месечен личен доход ќе запишеме, ама дали треба потврда да однесеме дека земаат толку?

И меницава празна се носи така?
Не ти треба потврда за тоа , печат само од фирмата на жирантите, фотокипија од личните карти и меницата можеш и празна да ја однесеш
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
А кој има убава соба во Гоце и комши што продава Кавадаречка и да испоседнеме на домска собиранка хаха !
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
А кој има убава соба во Гоце и комши што продава Кавадаречка и да испоседнеме на домска собиранка хаха !
Немора да е во комшии лесно ќе се најде има што продаваат, а за собата немора да е убава само изразете желба за собирање и слободен ден другото не е битно.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Немора да е во комшии лесно ќе се најде има што продаваат, а за собата немора да е убава само изразете желба за собирање и слободен ден другото не е битно.
Јас си го посетувам Гоце често, пријатели, школски оно ово, клубче диско сајбер куча посо...
Е ајде ќе се договориме, од 15 натаму ќе биде хехе.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
Топ, топ, топ!!!! Примен во Пелагонија! Досега сме за цимери јас, Jordan_Rudess и Боби[Мкд]. Ако има уште некој за 4ти човек нека ми пише на профил!!!!
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
Јахуууууууууу :))))) Примена сум во Пелагонија ...лалалалалала :vozbud: Ја протерав жабата шо ми беше на срце :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom