Студентски домови

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Сликичките мора сите исти да бидат?Оти имам дома само две за пасош,може ли да земам една од тие малите од матура? :)
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
^Не мора да се исти, на картончињата ми се од матура , а на домската уште неам слика ќе ја однесем таа од 8 одд јбг неми се дават тие од матура слики уште една имам
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
еј дечки, јас сум бруцош примен во стив наумов ама не знам во која зграда сум примен, т.д. не знам кога е вселувањето бидејќи на сајтов пишува дека вселувањето во втората зграда е од 20-25ти септ. а не од 13-16ти како во сите други... на другиот сајт, т.е. на тој за постари студенти има одделни листи за двете згради заедно со датуми, а на овој првиов нема...

ако има некој некаква информација би му бил многу благодарен :)

фала многу :)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
еј дечки, јас сум бруцош примен во стив наумов ама не знам во која зграда сум примен, т.д. не знам кога е вселувањето бидејќи на сајтов пишува дека вселувањето во втората зграда е од 20-25ти септ. а не од 13-16ти како во сите други... на другиот сајт, т.е. на тој за постари студенти има одделни листи за двете згради заедно со датуми, а на овој првиов нема...

ако има некој некаква информација би му бил многу благодарен :)

фала многу :)
И јас сум примен во Стив, бруцошите че бидиме во зградата шо ја реновираат и затоа се подоцна вселувањата, така барем ме информираја постарите од таму.
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
38
Поени од реакции
1
Здраво Кајганаџии :)

Јас 99% утре треба да се сместам во Гоце. Бруцош сум, па ми треба мала помош, од пријатели да ме упознаат со средината :) Инаку, да ви кажам од Кавадарци сум, и имам многу убава Ж`та :) ако некој сака да се сретнеме таму, нека ми пушти пп, ќе му дадам број.

Поздрав, се надевам ќе се дружиме !
 
T

Tetro

Гостин
Здраво Кајганаџии :)

Јас 99% утре треба да се сместам во Гоце. Бруцош сум, па ми треба мала помош, од пријатели да ме упознаат со средината :) Инаку, да ви кажам од Кавадарци сум, и имам многу убава Ж`та :) ако некој сака да се сретнеме таму, нека ми пушти пп, ќе му дадам број.

Поздрав, се надевам ќе се дружиме !
пиши тука у среда, со драго срце би те седнал на софра. ж`та од тебе, крастајци од мене :icon_lol:
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
eee i jas deneska se useliv vo goce :) isto sum brucosh bez nogu poznavanja od sredinata :D ali moze da se naprave edna dobra zapifka :) toa nikad ne se odbiva :D:D
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Утре сум таму само на кафе, на кај петок планирам да се вселам па може една кајганска собиранка да удриме :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
^ само кајганџии од Гоце или ќе примите и од другите домови?! Ќе си донесеме ние пиење не се секирајте:pipi:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
^ само кајганџии од Гоце или ќе примите и од другите домови?! Ќе си донесеме ние пиење не се секирајте:pipi:
во тој случај добредојдени сте сите добронамерници :cug:
битно е да има собиранка :)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.113
Поени од реакции
3.969
Баш ме интересира: како се движат цените по студентските домови? И дали секој живее сам во соба или по повеќе души сте?
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
ima nazad veke pisavano na temata po kolku dushi sa i kolku sa cenite u goce sme po 2ca ja seuste sum si bez cimer :D mesecno se plaka 3450 i ti dadat 4000 bonovi za jadenje sho znaci da se sede u studentski e epteen eftino :)
 

Cruela DeVill

THE BEST DAMN THING
Член од
15 август 2008
Мислења
222
Поени од реакции
14
во Стив сум јас :) не е нешто посебно...ама не е лошо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom