Студентски домови

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Муабетот ми беше дали после 30ти кога ќе излезат конечните (за повисоките години, не за бруцошите) треба да се носат некои документи и кои?

http://smestuvanje.mon.gov.mk/PotrebniDokumenti.aspx На линкот ги имаш потребните документи...слушнав дека треба да се носи фотокопија од личните карти на жирантите ,а таа изјавата која што треба да ја потпишат не ја најдов во потребните документи.....Дај некој од повисоките години нека објасни што како..
Еден мој постар пост на истава тема


aко веќе си примен/а

ти треба тој документот од интернет за жиранти
фотокопии од личните карти на жирантите
меница од 100 денари
документите што се купуваат на влезот во студентскиот (околу 200 денари)
пари за да уплатиш прва рата и уште некои трошоци (во Гоце околу 3.700 двете уплатници)
сето тоа го пополнуваш, средуваш и ги носиш кај управникот најверојатно
три слики со големина на пасош
индекс и лична карта

ако ми текнит уште нешто ќе пишам ама мислам дека само ова беше
Ова за обврската за жиранти, сликите, меницата го објавуваа секоја година после конечните резултати
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
@ Alex The_Great Ова со жирантиве, може да бидат било кои двајца (вработени) кои ќе дадат согласност?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
@ Alex The_Great Ова со жирантиве, може да бидат било кои двајца (вработени) кои ќе дадат согласност?
Не сум чул проблем некому да настанал заради жирантите, така да би требало било кои двајца вработени исто како в банка кога земаш кредит :)
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Сиве овие изјави кои се потребни за семејна положба, за подмирени трошоци во студентскиот итн. се пополнуваат таму на денот на доставување, од студентскиот ги добиваш за пополнување или..??
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Сиве овие изјави кои се потребни за семејна положба, за подмирени трошоци во студентскиот итн. се пополнуваат таму на денот на доставување, од студентскиот ги добиваш за пополнување или..??
Море си ја отворил некогаш странава?
Кликаш на линкојте и ги спушташ и ги печатиш сите тие изјавите и си ги пополнуваш дома, в двор, кај ти е поарно и ги носиш пополнети.
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Море си ја отворил некогаш странава?
Кликаш на линкојте и ги спушташ и ги печатиш сите тие изјавите и си ги пополнуваш дома, в двор, кај ти е поарно и ги носиш пополнети.
Зошто пак истиве да се носат во домот , нели овие ги дававме у Кузман.
Утре ли конечни резултати ќе излезат? или ќе одмораат за празникот :D
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ja да прашам, пак се носи ли потврда за редовен студент откога ќе излезат конечните резултати. Ај пишете пошо заборавив од лани како беше.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Зошто пак истиве да се носат во домот , нели овие ги дававме у Кузман.
Утре ли конечни резултати ќе излезат? или ќе одмораат за празникот :D
Море тие документи се за пријавување, не знам вие бруцошите кога сте ги однесле, мислев дека не ви се однесени.

За вселување има еден пост мој на страна 62, една страна поназад од оваа:
Пост 930
 

Едно Чупе

serial coffee drinker
Член од
6 февруари 2007
Мислења
17
Поени од реакции
1
И чаре за тие шо не се најдоја на списокот? Има такви? Или само јас сум? Има надеж за жалба или?
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
И чаре за тие шо не се најдоја на списокот? Има такви? Или само јас сум? Има надеж за жалба или?
Kaj виде резултати, уште нема објавено ? Ако те нема приговор ќе поднесиш, ја лани поднесов и на никој не реков и ме примија.
 

Едно Чупе

serial coffee drinker
Член од
6 февруари 2007
Мислења
17
Поени од реакции
1
Абе збунка ми напраја од сабајлечки,јас само видов резултати и отворив,то ти било уште прелиминарните за повисоките години,лажна тревога,ама фала сепак,да си знам :)
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Каде треба да се најде тоа документот сто беше за Обрска на жирантите ??
--- надополнето: Aug 30, 2011 3:17 PM ---
Забораив да писам дека го имам но оној од пред 2г што беше...незнам дали и лани беше истиот и оваа година?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
56
Поени од реакции
20
Каде треба да се најде тоа документот сто беше за Обрска на жирантите ??
--- надополнето: Aug 30, 2011 3:17 PM ---
Забораив да писам дека го имам но оној од пред 2г што беше...незнам дали и лани беше истиот и оваа година?
Јас најдов на страната на Пелагонија во делот сместување - потребни документи http://www.dsdpelagonija.mk/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom