Студентски домови

Член од
12 септември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ve molam za mislenje za studwntskiot dom Stiv, potochno prva i vtora zgrada, ima neshto rekonstruirano ili teshka rabota. Kakov e standardot?
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Молба ли треба да се поднесе за преместување во друг студентски дом? Да не има некој шаблон? Фала.
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Да, брзината е супер. Може 2-3 соби да се договорите и да си земете пакет од неотел од 100гб месечно.
Неотел ја надгради бежичната WiMAX технологија и сега нуди далеку понапреден бежичен интернет преку LTE(4g) со брзини до 30 Mbps!! Освен тоа пакетите сега се со НЕОГРАНИЧЕН интернет сообраќај (брзината се намалува по надминување на 1000 гига што е и повеќе од доволно).

Многу студенти ги зимаат овие пакети, бидејќи можете да го шетате рутерот каде ви одговара, а имате и тест период.

Цената на пакетот изнесува 790 денари што кога ќе го поделите на 4ца не е воопшто скапо по 200денари за интернет. Со самото потпишување на договор веднаш добивате интернет.http://neotel.mk/category/domasni-korisnici/internet/

Заинтересираните можат слободно да ми пишат во ДМ, а за опрема и договор може да ви донесеме и на лице место за да не доаѓате во салон.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Дали во студентскиот дом Гоце Делчев има теретана или лошо сам слушнал?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.255
Поени од реакции
21.481
Ve molam za mislenje za studwntskiot dom Stiv, potochno prva i vtora zgrada, ima neshto rekonstruirano ili teshka rabota. Kakov e standardot?
Реновирани се, пред 10 години :D :D
Од оваа година имаш нови кревети, маси, столови и шкафови. Другото е исто како и претходните години, а тоа значи голема веројатност од прокиснување при случај на дожд. Исто така и влагата е честа појава во собите во 1ва и 2ра зграда. Трета зграда ти е подобра, според мене.
 
Член од
13 јуни 2014
Мислења
114
Поени од реакции
55
Гледам многу коментари,стварно немам време да ги читам па ми треба совет во какви услови се студентските домови,дали се добри?колку е цената и што имам вклучено во цената?Документи за апликација и начин за аплицирање?И кој е рокот за пријавување/аплицирање? Фала однапред.
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Гледам многу коментари,стварно немам време да ги читам па ми треба совет во какви услови се студентските домови,дали се добри?колку е цената и што имам вклучено во цената?Документи за апликација и начин за аплицирање?И кој е рокот за пријавување/аплицирање? Фала однапред.
Пиши на гугл Услови во студентските домови во Македонија и ќе дознаеш. :D

Цената е скоро во сите околу 4000 денари, можеби некоја стотка горе доле. Во таа цена имаш вклучено кревет за спиење и бонови со кои плаќаш за јадење во мензата или ако сакаш да си купиш нешто од студентската продавница (сокови, грицки, благо, млечни и сувомесни производи, средства за хигиена, итн.)

Хигиената во сите студентски е на ниво под нулата, но доколку си ја средите собата со цимерите и редовно си ја одржувате нема да имате никаков проблем. Исто и тоа е многу важно, да ти се погодат цимерите.

Во Пелагонија се 4ца во соба, а во другите студентски по 2ца (ако нешто не се сменило во меѓувреме). Најдобро е студентскиот дом да си го бираш според населбата во која шо ти се наоѓа факсот, за да ти биде блиску и да не мора секој ден да се дрнкаш со автобусите.

Друго не знам, имаш читална, клубче во кое шо се прават забави, теретана, мини кафе бар и тоа е тоа.

За аплицирање е преку нет, па после чекаш некое време дали те примиле. Рокови точни не знам ама прогуглај и ќе најдеш.

Good luck!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
282
Поени од реакции
443
Пиши на гугл Услови во студентските домови во Македонија и ќе дознаеш. :D

Цената е скоро во сите околу 4000 денари, можеби некоја стотка горе доле. Во таа цена имаш вклучено кревет за спиење и бонови со кои плаќаш за јадење во мензата или ако сакаш да си купиш нешто од студентската продавница (сокови, грицки, благо, млечни и сувомесни производи, средства за хигиена, итн.)

Хигиената во сите студентски е на ниво под нулата, но доколку си ја средите собата со цимерите и редовно си ја одржувате нема да имате никаков проблем. Исто и тоа е многу важно, да ти се погодат цимерите.

Во Пелагонија се 4ца во соба, а во другите студентски по 2ца (ако нешто не се сменило во меѓувреме). Најдобро е студентскиот дом да си го бираш според населбата во која шо ти се наоѓа факсот, за да ти биде блиску и да не мора секој ден да се дрнкаш со автобусите.

Друго не знам, имаш читална, клубче во кое шо се прават забави, теретана, мини кафе бар и тоа е тоа.

За аплицирање е преку нет, па после чекаш некое време дали те примиле. Рокови точни не знам ама прогуглај и ќе најдеш.

Good luck!
помина тоа време со бонови....

сеа со картичка е, 100пати полошо од шо беше
 

Ler

Член од
19 август 2012
Мислења
33
Поени од реакции
9
Дали има некој информација кога ќе излезе конкурсот за студентски?
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.478
Поени од реакции
2.539
Како се пресметува просек за во електронската пријава?

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Неотел ја надгради бежичната WiMAX технологија и сега нуди далеку понапреден бежичен интернет преку LTE(4g) со брзини до 30 Mbps!! Освен тоа пакетите сега се со НЕОГРАНИЧЕН интернет сообраќај (брзината се намалува по надминување на 1000 гига што е и повеќе од доволно).

Многу студенти ги зимаат овие пакети, бидејќи можете да го шетате рутерот каде ви одговара, а имате и тест период.

Цената на пакетот изнесува 790 денари што кога ќе го поделите на 4ца не е воопшто скапо по 200денари за интернет. Со самото потпишување на договор веднаш добивате интернет.http://neotel.mk/category/domasni-korisnici/internet/

Заинтересираните можат слободно да ми пишат во ДМ, а за опрема и договор може да ви донесеме и на лице место за да не доаѓате во салон.
Од оваа година од Неотел имаат и специјални пакети само за студенти со времетраење од 9 месеци.

 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
студентски кузман дали нуди сместување за 3-4 недели за не-студент ? кај би можело околу центар да се најде за толку краток период соба ?
 
Член од
21 април 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
В година планирам да се запишам на ФИНКИ, и со оглед на тоа сметам дека Гоце ми е најблизок студентски за живеење. Но, имам проблеми со спиењето, односно месечарам. Сакам да прашам дали апсолвентските соби се достапни и за бруцоши и дали воопшто постојат такви соби за еден во Гоце?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom