Студени нозе

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615

ружна женска имам
по живциве ми чачка
постара од мене
со нокти како мачка

на глава ми се качи
дека сум на мајка син
дека многу учам
и со сите ја сум фин

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ да имаш ваква женска јунак да си мора
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ навечер и насабајле се е како ноќна мора
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Ги обожавам.Омилената македонска песна ми е од нив-Ти си проблем:salut:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Ех, сум бил многу мал кога се растуриле, но ми имаат кажувано дека на времето биле една од најдобрите групи во Македонија. И ден денес обожавам да ги слушам, пошто стварно се цареви. Жал ми е што се распаднале:toe:

 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Дефинитивно една од најдобрите групи во Македонија ако не и најдобрата. Навистина штета што се распаднаа али тоа е тоа.. дрогата си го праи своето. Многу жално што се распаднаа пред некоја година имаа свирка во Хавана и таа мислам дека ке биде последната што некад ке ја имаат.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
197
Имало тема и за легендиве! Јас пак мислев сме ги заборавиле :music2:


Наидов на видеава пред некој ден и си се потсетив на лепе дане и на глупостите што ги имаа истрескано на омотов :vozbud:



алал да му е на тој што се сетил да ја скенира касетава и да ги напише текстовиве :cuc: :aplauz:
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Направија песни што вечно ќе се памтат
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.290
Поени од реакции
78.940
Направија песни што вечно ќе се памтат
NOT

Типичен македонски квази-поп шунд, полош дури и од crap како Нокаут и Нови Дечки. А тоа е тешко достигливо.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
NOT

Типичен македонски квази-поп шунд, полош дури и од crap како Нокаут и Нови Дечки. А тоа е тешко достигливо.
Нешто си збунет!Нозете се класика!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.290
Поени од реакции
78.940
Нешто си збунет!Нозете се класика!
...класика на шундот и невкусот

Значи да се разбереме, неам ја против некој да каже: - Мене ми се свиѓаат гомнана. Немам ништо против такви изјави, затоа што во крајна линија се работи за вкус.
Ама некој да каже дека гомната се класика, од тоа можам само да сфатам дека се работи за некоја канализацијска класика.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
197
...класика на шундот и невкусот

Значи да се разбереме, неам ја против некој да каже: - Мене ми се свиѓаат гомнана. Немам ништо против такви изјави, затоа што во крајна линија се работи за вкус.
Ама некој да каже дека гомната се класика, од тоа можам само да сфатам дека се работи за некоја канализацијска класика.
Брат ти си роден у новиов милениум или... ? :lud:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
474
Поени од реакции
152
Читам, читам и не ми се верува шо уствари ја ~||~, Студени Нозе-класика...., како прво лириката им е за никаде, музиката како што кажа Џои неквалитетен поп, вокал-NOT, и што има сеа толку квалитетно за да се наречат класика?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
Читам, читам и не ми се верува шо уствари ја ~||~, Студени Нозе-класика...., како прво лириката им е за никаде, музиката како што кажа Џои неквалитетен поп, вокал-NOT, и што има сеа толку квалитетно за да се наречат класика?
Студени Нозе не се толку квалитетен бенд колку што се бенд кој остави длабока трака во историјата на македонската поп музика. BTW Ти си проблем е извонредна песна. Кучето мое е шегобијна ода за машката гордост. Ми се спие, па нема да пишувам за останатите песни. Нивната музика е повеќеслојна, без оглед на тоа што на прво слушање звучат многу наивно и ноншалантно.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
NOT

Типичен македонски квази-поп шунд, полош дури и од crap како Нокаут и Нови Дечки. А тоа е тешко достигливо.
Океј, можеби сеа на 19 години сфаќам дека таквата музика не е којзнае што, али и такви, сигурно песните на Нокаут кои сум ги слушал во раното детство ќе ми останат у позитивно сеќавање и ќе сакам да ги преслушам пак. Така и со Студени Нозе, можеби биле омилена група на некого у нивните години, и за нив се класика!

А и јас лично за нив, не мислам дека се лоши.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Не расправам за вкусови али некој погоре и Нокаут ги искења али очигледно не го пуштил нивниот Unplugged за да види дека и не се така ебиветарска група
 

Kajgana Shop

На врв Bottom