Стрелаштвото во Мaкедонија

Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Имам прецизни резултати ,сте се пробале ли во прецизност со било кое од овие оружја што ги спомнавте!?Еден е филингот само да пукаш,но комплетен е кога знаеш дека целта ја имаш на дланка!
Да не бидам погрешно сватена целта е неподвижна!!!:wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Роза, има кај нас некој полигон кај што можеш легално и спортски да се испукаш?
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Микеи(малце пукање малку кафанче) на Камник!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
ИИиии!
Дозвола, ова-она...?

Јас сакам со пушка да се испробам.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
не ти треба дозвола, се плаќа нешто за изнајмување и после плаќаш за секој куршум посебно. Мислам дека не може со карабин и сл. Но може со пиштол.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Мистичен напиша:
Пукање искључиво на викендица. Мета, а во рака парче оружје од историјата на кое што и ден денес многумина подзинуваат, на неговата прецизност и вредност. Walter 9mm, запленет од Германец во Втората светска војна од страна на дедо ми.
Истото парче како трофеј од дедо ми го имам и јас! :)...имам и нешто + :)
ама друг пат за тоа.
Главно пиштол, 9мм, Макаров од источногерманско производство(некогашна DDR) кое се смета за најквалитетна произведена варијанта до сега од овој модел кој инаку потекнува од некогашниот SSSR, одличен, во мои раце и прилично прецизен.
Пушките не ме палат баш нешто многу, иако и тука имам добри резултати, не ми представува големо задоволство...можеби ако почнам да ловам би набавил ловечки карабин.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
ROZA напиша:
Имам прецизни резултати ,сте се пробале ли во прецизност со било кое од овие оружја што ги спомнавте!?Еден е филингот само да пукаш,но комплетен е кога знаеш дека целта ја имаш на дланка!
Да не бидам погрешно сватена целта е неподвижна!!!:wink:
Розе, а да се пробаме на лименки или конзерви ама во движење? :)
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Mandrak напиша:
Розе, а да се пробаме на лименки или конзерви ама во движење? :)

Кој ќе се движи!?
Ќе фрламе лименки или ние ќе гаѓаме во движење!?
...уште одма да ти кажам не сум добра во движење! НО,никогаш не вели никогаш!
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Мистичен напиша:
ИИиии!
Дозвола, ова-она...?

Јас сакам со пушка да се испробам.
Не сум сигурна за правилата,но во Микеи прашај најдобро знаат!Иначе доста е јако и со пушка ама барем за мене филингот со пиштол е појак!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Баш ќе поминам во Микеи да прашам, ионака ми се во маало.
 
Член од
10 јуни 2005
Мислења
413
Поени од реакции
145
Како средношколец учествував на натпревари на ниво на Македонија во гаѓање со воздушна пушка,второ место поединечно во Прилеп и прво екипно во салата Партизан во Скопје.Се сеќавам најдобри стрелци беа кавадарчани:)Со вистинско оружје освен она додека служев војска и два три пати со пиштол немам некое поголемо искуство
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Мистичен напиша:
Баш ќе поминам во Микеи да прашам, ионака ми се во маало.
Супер прашај па ќе ми кажеш и на мене .Се читкаме тогаш.Штом ќе се информираш пријави се на темава!
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
oxygenne напиша:
Како средношколец учествував на натпревари на ниво на Македонија во гаѓање со воздушна пушка,второ место поединечно во Прилеп и прво екипно во салата Партизан во Скопје.Се сеќавам најдобри стрелци беа кавадарчани:)Со вистинско оружје освен она додека служев војска и два три пати со пиштол немам некое поголемо искуство
Браво ова се веќе резултати!Имаме нешто заедничко,а тоа е салата Партизан во која и јас одев!
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
ROZA напиша:
Кој ќе се движи!?
Ќе фрламе лименки или ние ќе гаѓаме во движење!?
...уште одма да ти кажам не сум добра во движење! НО,никогаш не вели никогаш!
-Ти ќе се движиш со лименката в рака, јас ќе пукам:pos::pishtoldz!

Неее, се шегувам. Има две можности. Да ги наредиме различно на грмушки лимнките па да се движиме меѓу нив и да ги гаѓаме, и втората е да ги фрламе лименките во воздух и да ги гаѓаме.
Кај првата освен прецизност би мереле и време.
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Mandrak напиша:
-Ти ќе се движиш со лименката в рака, јас ќе пукам:pos::pishtoldz!

Неее, се шегувам. Има две можности. Да ги наредиме различно на грмушки лимнките па да се движиме меѓу нив и да ги гаѓаме, и втората е да ги фрламе лименките во воздух и да ги гаѓаме.
Кај првата освен прецизност би мереле и време.

Абе не се плашам ако си прецизен,ќе ја ставам и на глава конзервата ако треба,така може и ќе заработиме нешто !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom