Стипендии

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Од кога ќе ти стигне одлуката по пошта дека си одбиен, имаш право на жалба во рок од 7 дена мислам, ама ретко да ја прифаќаат. Мене дури после 3-4 месеци негативно ми одговорија .
Колку шо знам 8 дена е рокот за жалба.

Иначе вие пуштете си жалба, нека не ве обесхрабрува тоа што викаат ретко дека ја прифаќаат жалбата. Пример на еден мој другар му беше прифатена жалбата и си доби стипендија.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
А што се случува со тие на кои ќе им биде прифатена жалбата? Од каде пари за нив, кога во буџетот се предвидени средства за 1500 стипендии? Или ќе ги истиснат последните рангирани?
Јас сум 15-16 од назад, не поднесувајте жалби plez. :place: :icon_mrgr:
 
Член од
20 октомври 2010
Мислења
80
Поени од реакции
19
На еден мој другар колега 3 години по ред му одобруваат стипендија одкако поднеcува жалба, па затоа прашував кога и каде. Уште имам надеж за стипендија :D:D
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
2.804
Може ли документите да се однесат директно у министерство или мора по пошта да се праќаат?

Им пишав на тоа страната ама очекувано нема одговор.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
1
Здраво дечки ми треба помош доколку некој има искуство со подавање на жалба во МОН да ми каже со каква содржина е жалбата и дали треба дасе поднесе лично или преку пошта.
Поздрав фала однапред
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Може ли документите да се однесат директно у министерство или мора по пошта да се праќаат?

Им пишав на тоа страната ама очекувано нема одговор.
Лани можеше, би требало и оваа година да може.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Дали знае некој кај договорот најгоре лево каде што пишува Број 08-_________ кој број треба да стои? И кој датум да стои кај (Склучен на ден ______ година помеѓу) ?? благодарам однапред :)
 
E

Epsilon

Гостин
Дали знае некој кај договорот најгоре лево каде што пишува Број 08-_________ кој број треба да стои? И кој датум да стои кај (Склучен на ден ______ година помеѓу) ?? благодарам однапред :)
Јас колку што разбрав овој дел треба да биде оставен како што е, таму ќе го пополнат и ќе ти вратат еден примерок дома.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Јас колку што разбрав овој дел треба да биде оставен како што е, таму ќе го пополнат и ќе ти вратат еден примерок дома.
Аха, а дали знаеш овде кај семестар дали треба четвртиот (последен ) или третиот бидејќи и двата се нели фактички во учебна 2014/2015 ? Фалаааа многуу :D
 
E

Epsilon

Гостин
Аха, а дали знаеш овде кај семестар дали треба четвртиот (последен ) или третиот бидејќи и двата се нели фактички во учебна 2014/2015 ? Фалаааа многуу :D
Па кога се пријавував за стипендија пишав трет (нели?), и сеуште не ми е запишан четвртиот, така да... логично е трет да се пиши. :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.938
Поени од реакции
11.555
И да имаш запишан четврт (ја имам), пишете трет, колешка кога прашала за тоа и' рекле за трет (автоматски, за 5ти, 7ми).
 
Член од
21 август 2014
Мислења
13
Поени од реакции
1
Kolegi pravite ogromna greska.Vie go zapisuvate tekovniot semestar koj ste go zapisale toes letniot semestar sto sekogas e paren broj 4,6,8 itn.
Vie aplicirate i ste dobitnici na stipendija vrz osnova na ostvareniot uspeh od prethodnata godina toest od prethodnite godini taka da uspehot od segasniot zimski semestar koj zavrsi nema vlijanie zatoa tamu kaj sto pisuva zapisuvanje na semestar go pisuvate letniot a ne 3,5 zimski posto toj vi e zaveren a zapisan vi e segasniot tekovniot leten 4,6 itn.
Milion posto e tocno ova.
Pozdrav ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom