Стипендии

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.218
Поени од реакции
7.277
Kolegi pravite ogromna greska.Vie go zapisuvate tekovniot semestar koj ste go zapisale toes letniot semestar sto sekogas e paren broj 4,6,8 itn.
Vie aplicirate i ste dobitnici na stipendija vrz osnova na ostvareniot uspeh od prethodnata godina toest od prethodnite godini taka da uspehot od segasniot zimski semestar koj zavrsi nema vlijanie zatoa tamu kaj sto pisuva zapisuvanje na semestar go pisuvate letniot a ne 3,5 zimski posto toj vi e zaveren a zapisan vi e segasniot tekovniot leten 4,6 itn.
Milion posto e tocno ova.
Pozdrav ;)
Само што се јавив и јас во МОН, зимскиот треба. Ма да го кажа тоа во тон како да не е важно кој семестар..
 
Член од
21 август 2014
Мислења
13
Поени од реакции
1
Само што се јавив и јас во МОН, зимскиот треба. Ма да го кажа тоа во тон како да не е важно кој семестар..
Hahaha kolegi ako sakate javete se direktno na Ademi ili Spirovski ,jas vi kazuvam kako e najispravno.iako tie sluzbenickite sto odgovaraat na tel vo ministertvo ne praat razlika megu leten i zimski semestar.Da tocno sosema e nebitno koj semestar ke go navedete vo dogovorot posto ke povtoram dobivate stipendija za prethodnata godina toest prethodnite godini.
Ajt ja resivme i ovaa filozofija hahaha na ova vrnezlivo vreme.
Inace cestito na site dobitnici ,za ubavo da si gi trosime parite
 
Член од
3 февруари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
До Јуни ли ќе чекаме за париве или годинава нешто ќе сменат?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.969
Поени од реакции
11.608
Некого случајно да не му префрлиле пари? :D (за тие што сега прв пат добиле, не за тие што продолжиле)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.703
Поени од реакции
9.381
Некого случајно да не му префрлиле пари? :D (за тие што сега прв пат добиле, не за тие што продолжиле)
Очекувај другар во наредниве 1-2 месеци. Минатата година 2 месеци по исплатата на продолжените беа исплатени првите рати од прв пат добиени, а со оглед што продолжените се исплатија минатава и во текот на оваа недела, сега се тие на ред да се разработат. Сега откако се однесени документите со број на сметки дури ги средат е процес. Ќе стигнат, нема простор за паники...
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.218
Поени од реакции
7.277
А ви стигна примерок од договорот? Мене само решението.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.969
Поени од реакции
11.608
А ви стигна примерок од договорот? Мене само решението.
А тоа дека ќе ти стигне нешто по пошта нема врска со тоа дали со пратил преку пошта или директно си доставил во МОН? Иначе, би требало еден примерок за тебе, еден за МОН и еден за архива.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.703
Поени од реакции
9.381
А тоа дека ќе ти стигне нешто по пошта нема врска со тоа дали со пратил преку пошта или директно си доставил во МОН? Иначе, би требало еден примерок за тебе, еден за МОН и еден за архива.
Нема врска, јас минатата година директно го доставив па потоа добив по пошта еден потпишан примерок. И тоа доста доцна ми стигна во споредба со други мои колеги.
 
Член од
21 август 2014
Мислења
13
Поени од реакции
1
Dobro bre kolegi so e rabotava na site im stignalo pismo po posta deka se dobitnici na stipendija i plus im stignale primerocite od dogovorot potpisan od ademi sto go prakavme do mon samo mene nisto ne mi stiga!!!pa neli do 28 fev se ke se zavrsese eve mart doe nisto.a me ima na listata deka sum dobitnik na stipendija i baska gi isprativ dogovorite i toa preporacano po posta aj nekoj poiskusen neka spodeli neso
Pozdrav ;)[DOUBLEPOST=1426025325][/DOUBLEPOST]
А ви стигна примерок од договорот? Мене само решението.
Mene nit resenie ne mi stignalo nit butur.abe ovie izglea epten se prazni gleam ja maler bez denar ke ostanam i toa bas koa dobiv hahahaha
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.969
Поени од реакции
11.608
И ја неам добиено. Иначе до 28ми февруари пишуваше да се испратат (или лично да се достават) потребните документи. Не се малце тие што немаат добиено решението и договорот, не се секирајте. :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Битнo дa ви префрлaт пaри, мене дoгoвoрoт и решениетo ми стигнaa пoсле 4-5 месеци

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
2
Знае некој отприлика кога ќе ги префрлат парите? Нешто слушнав јас за месец дена.
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Со освоено место на државен натпревар од Народна Техника (1,2,3 место). Дали доколку се поднесат документи општината исплаќа сума според освоеното место или не важи за овие натпревари? Бидејќи, јас имам брат кој се натпреварува во гимнасите и има освоено три пати 2 место, и еднаш трето.. И поднесе документи и му исплати општината. Но прашањето ми беше дали важи и за овие натпревари од областа на Техниката и Науката или само за спортот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom