Стипендии

Член од
29 април 2010
Мислења
66
Поени од реакции
3
Инаку има некој добиено за В ( новите корисници ) ?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.128
Поени од реакции
8.942
Da ne znae nekoj za prodolzuvanje stipendija,dali treba 90% polozeni ispiti od site godini zaedno,ili od sekoja godina po 90% polozeni minimum ??
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Da ne znae nekoj za prodolzuvanje stipendija,dali treba 90% polozeni ispiti od site godini zaedno,ili od sekoja godina po 90% polozeni minimum ??
од сите години заедно,дека и просекот ти се пресметува врз основа на сите положени предмети а не само од една година.
 
Член од
9 мај 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ако може некој да ми појасни на кој тип припаѓа ПМФ? Дали на (технички факултети и медицински науки) или (на општествени науки и на факултети од уметности)?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.342
Поени од реакции
6.276
Одма ќе те одбијат,ако има и најмала разлика.
Не треси бе....
На мама платата и варира во однос на тоа колку ноќни смени има во месец и колку празници и се поклопуваат во смените, никогаш не зима точно плата некогаш 1000 повеќе некогаш 1000 помалце. Не постои податок дека секој месец точно толку зима. Ја го ставив просекот од последните 3 месеци пред да аплицирам и ми ја потврдија стипендијата.

Успат да си прашам тоа што ме интересира. Знае некој кога ќе ги пуштат последните 5 рати за тип Б?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ме интересира дали некој има информација, или да сподели искуство од минатите години, околу стипендија за постдипломски студии (двегодишни) на УКИМ? Кои се условите, дали воопшто има некакви конкурси, кој ги објавува, кога се објавуваат, колкави се стипендиите, итн...
 
Член од
1 март 2012
Мислења
53
Поени од реакции
10
Завршувам осмо одделение и сакам да аплицирам за стипендија во средно.Но не ми е јасно кога треба и како да се аплицира.Дали треба откога ќе ја завршам прва година средно или сега.Има некој што аплицирал па знае?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom