Сте се заљубиле ли некогаш во најдобриот/ата другар/ка?

Член од
11 јануари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
0
Ми се нема случено.Јас верувам дека може да постои машко-женско пријателство.Барем јас мислам дека е така бедејки имам 3 другарки кои сме постојано заедно.
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
Па моментално си ја сакам најдобрата другарка што сум ја имал и ќе ја имам...:kesa:
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Vo najdobrata drugarka ne ama mi se ima desavano vo drugarka, i toa nekolko pati ali stegam zabi :D
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
мене ми се има десено и тоа повеќе пати, па дури и пред некој месец бев заљубен во една од најблиските другарки, а имав девојка(веќе тоа е поминато, и сеа се сакаме)...
како да ви кажам, секој ден сме заедно со другарката, скоро целосно сме исти, ги делиме истите мислења околу работите, на школо нон-стоп сме заедно, за све збориме,искрени сме до крај и тн, и затоа ми дојде да се заљубам у неа, бидејки,со неа сум 24 часа дневно 7 дена у недељата... а додека со девојката се гледам 3-4 пати неделно, а и не ги делиме истите интереси со неа, не сме нон-стоп заедно и тн...и затоа уште сега сум збунет(не ми помина) и пишав пред некој месец на љубовни совети...
додека најдобрите другари(кои се цел живот заедно) стапат у врска,тогаш тоа ке биде најчистата и најздравата врска која човекот ја видел(зборам за ПРАВО најдобро другарство)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Pa da, mi se ima sluceno da se zaljubav vo najdobriot drugar, si kazuvame se, znaeme se eden za drug, bese sekogas tuka za mene, se ponasase mnogu dobro sprema mene, i taka so tekot na vreme osetiv kako sum ljubomorna na sekoja zenska so ce ja spomne ili pogledne, se fakav sebe si kako razmisluvam za nego itn. Ali ako mu priznaev sto osekam najverovatno ke go izgubev kako drugar i zatoa nikogas na nikoj ne kazav sto osekav sprema nego, so tek na vreme izblednaa tie posilnite custvata i seuste sme si drugari.
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Mi se ima sluceno da se zaljubam vo najdobriot drugar...mislam ne znam dali bese ljubov...moze samo privremena zelba da bidam so nego....i bev....pa ete sega ne sme drugari ko sto bevme.....nacinot na koj se odnesuvame eden kon drug mnoogu e izmenet i si vetiv veke takvi gluposti ne pravam :):vozbud:
 

malina

love me
Член од
12 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
sum se zaljubila i vrskata ni traese samo dva dena a go sakav 5godini:d kego pametam toa kako edno mnogu ubavo sekjavanje
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
Pa da, mi se ima sluceno da se zaljubav vo najdobriot drugar, si kazuvame se, znaeme se eden za drug, bese sekogas tuka za mene, se ponasase mnogu dobro sprema mene, i taka so tekot na vreme osetiv kako sum ljubomorna na sekoja zenska so ce ja spomne ili pogledne, se fakav sebe si kako razmisluvam za nego itn. Ali ako mu priznaev sto osekam najverovatno ke go izgubev kako drugar i zatoa nikogas na nikoj ne kazav sto osekav sprema nego, so tek na vreme izblednaa tie posilnite custvata i seuste sme si drugari.
али до кога ќе сте другари тоа ке видиме
или ќе биде нешто или нема да биде веруј повеке луѓе ке дознаваат па со тек на време ќе дознае и он така да пази се
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
eve i jas sum primer deka se zaljubiv vo mojot drugar ,,,:> smesn mi e ali se zapoznavme celo leto bevme zaedno prijatelski i super se slozuvavme za da na kraj sfatime deka se sakame i den denes sme zaedno i super ni odi....slusajki iskustva i od drugi luge sepak smetam deka najuspesnite vrski se onie koi od najdobri prijatelstva prerasnale vo strasna ljubov
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
pa da toa mi se ima sluceno se zaljubiv vo najdobrata drugarka i sea sum veke 5 meseci so nea i ludooo ja sakam !!!
 

Lady Snake

~Дени ме чува!~
Член од
29 септември 2008
Мислења
85
Поени од реакции
2
Не, ама он се заљуби у мене дури и песна ми напиша
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
До сега се немам заљубено и се надевам дека и понатака нема да се заљубам во најдобриот другар . :pipi:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
ма не глупаво ми е да се заљубам во најдобриот другар нелогично ми е ми се нема досега десено и неверувам дека ќе ми се деси
 

Kajgana Shop

На врв Bottom